CHP Niğde İl Başkanı Adem, emniyet teşkilatının tayinlerini düzenlenen son düzenlemenin polisleri zor durumda bıraktığını ve acilen geri alınması gerektiğini söyledi.

Başkan Âdem: "Polislerimiz zaten binbir zorlukla görevlerini sürdürmeye çalışıyor. Bu anlamsız değişiklikten derhal dönülmesi gerekir."

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, polislerin tayin ve görevlerini düzenleyen son düzenlemeyi eleştirerek, "Emniyet teşkilatı canı burnunda görev yaparken, şartlarını daha da zorlaştıracak bu değişikliği anlamakta zorluk çekiyoruz. Polislerimizin yanındayız." dedi.

Niğde Sivil toplum kuruluşları platformu toplandı Niğde Sivil toplum kuruluşları platformu toplandı

"İKTİDAR HİÇBİR SORUNU ÖNEMSEMİYOR"

Başkan Adem, Türkiye'de her kesimden çalışan ya da çalışmayan herkesin çok zor durumda bulunduğunu ancak buna neden olan ve var olan sorunları düzeltmesi için göreve getirilen iktidarın bunu önemsemediğini söyledi.

İktidarın, huzur bozmaktan keyif aldığını dile getiren Adem, "Bakın insanlar neden seçilir, göreve getirilir? Bana daha iyi imkanlar sunsun, hayatımı daha kolaylaştırsın, maddi manevi beni daha da ileriye götürsün diye. Ancak bizim iktidarımız bunu yanlış anlamış olmalı ki hiç de öyle yapmıyor. 'Şu kişinin, grubun huzurunu nasıl bozarım, mutlu olduğu şu şeyi elinde nasıl alırım?' mantığıyla görevdeler. Bunu anlamak mümkün değil." diye konuştu.

"POLİS EMNİYETTE OLMAZSA KİMSE OLMAZ"

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı "Bölge Sistemi"ni eleştiren Başkan Adem, şunları kaydetti:

"Bu son düzenleme tam bir garabetten başka bir şey değil. Kış ortasında böyle saçma bir kararı ne diye aldılar anlamak imkansız. Sizin göreviniz polisin hayatını zorlaştırmak mı? Hani çok dindardınız? Aile yapısının önemini bilmiyor musunuz? Bu değişiklikle insanlar aile hayatını devam ettiremez. Cumhurbaşkanı hayatı zorluklarla dolu olan polisimizi daha da zorluğa katlanmak zorunda bırakıyor. Ancak tüm vatandaşlarımız için emniyet teşkilatımız da hiç merak etmesin. Tası tarağı toplayıp gidecekler. Bu bozuk yönetmeliği de iktidara gelir gelmez değiştireceğiz."