Gazeteci Sinan Aygül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda silahlı kişilerce saldırıya uğradığını belirtti. Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, yaşanan saldırıyla ilgisi olmadığına dair açıklama yaparken, görüntülerdeki kişilerin Geylani'nin yeğeni ve koruması olduğu iddia edildi.

Gazeteci Sinan Aygül, saldırıya ilişkin paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Biraz önce Tatvan'da belediye başkanı Mehmet Emin Geylani'nin silahlı korumalarının saldırısına uğradım. Belediyeye ait araçtan inerek saldıran şahıslar arkamdan kafama vurduktan sonra küfrederek 'Bir daha başkan hakkında yazarsan geberirsin' diye tehditler ettiler. Tavan Devlet Hastanesine götürülüyorum."

O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Saldırı anına ilişkin görüntüleri paylaşan Aygül, diş çekiminden çıktığı için anestezi etkisi altında olduğunu ifade ederek şu ifadeleri yazdı:

"Gazeteci Sinan Aygül'e saldırı anının güvenlik kamerası görüntüleri.

Aygül diş çekiminden çıkarken Adalet Plaza önünde daha önce kendisini takip eden Tatvan Belediye Başkanı Emin Geylani'nin korumaları olan Polis memuru Engin Kaplan ve diğer boksör koruması Yücel Baysali Aygül'e arkadan habersizce saldırdılar.

Aldığı anestesi ve darbenin etkisiyle dengesini kaybeden Aygül'e Yücel Baysali saldırırken polis memuru olan koruma Engin Kaplan ise ayırmaya çalışan vatandaşları silahla müdahale ederek ayırmalarını engelliyor.

Tatvan Devlet Hastanesinde tedavi altında olan Aygül’ün elmacık kemiği ve kafatasında meydana gelen kırıklar yüzünden Van ya da Diyarbakır'a sevki bekleniyor."

AYGÜL, TATVAN BELEDİYESİ'NDE USULSÜZLÜK OLDUĞUNU İDDİA ETMİŞTİ

Kamyona arkadan çarpan otomobil sürücüsü ağır yaralandı Kamyona arkadan çarpan otomobil sürücüsü ağır yaralandı

Aygül, iki gün önce sosyal medya hesabından Tatvan Belediyesi ile ilgili usulsüzlük iddialarını gündeme getirmişti. Aygül, şunları yazmıştı: "Belediyelerin taşınmaz satışları meclis gündeminde. Bazı satışlarda çok ciddi usulsüzlükler, ciddi suçlar var. Olası bir inceleme/soruşturma ve tarafsız bir yargı sürecinde çok kişinin canı yanar. Bitlis Belediyesinin ihalesi katılımcı olmadığı için iptal oldu. Tatvan Belediyesinin gerçekleşen satışının da rekabet koşulları oluşmadığı gerekçesiyle iptal edilmesini bekliyorum. O satışı iptal edin. Tatvan Belediyesi, orası babanızın çiftliği değil illa "ihaleye fesat karıştırma" dosyası mı açılması lazım..."

GEYLANİ: HİÇBİR İLGİM YOK

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, yaşanan saldırıyla bir ilişkisi olmadığına dair sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Geylani "Bugün yaşanan talihsiz olay ile hiçbir ilgim bulunmamaktadır. Yaşanan olay, şahıslar arasında yaşanan tasvip etmediğimiz bir tartışmadan kaynaklanmıştır. Sinan Aygül'e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayda ismi geçen Belediye personeli ile ilgili de idari soruşturmayı başlatmış bulunuyoruz" dedi.

Editör: Selim GÖKEL