Antalya’nın Manavgat ilçesi ve Mersin’in Silifke bölgesinde çıkan orman yangını nedeniyle yangın bölgesine hareket eden Niğde Belediyesi itfaiye erleri yangın söndürme çalışmalarında görevlerini başarıyla tamamlayıp Niğde'ye döndü. Günlerce süren mücadelenin ardından kontrol altına alınan orman yangınında; ülkemizin dört bir tarafından giden itfaiye erleriyle birlikte söndürme ve soğutma çalışmalarına katılan Niğde Belediyesi itfaiye personeli, Başkan Özdemir tarafından karşılandı. Yapılan görüşmede Başkan Özdemir personelle yaptıkları çalışmalarla ilgili istişarede bulunup kendilerine teşekkür etti.

Başkan Özdemir yaptığı açıklamada,

Demokrasi mücadelesinin 8. Yıldönümünde Niğde yine tek yürek Demokrasi mücadelesinin 8. Yıldönümünde Niğde yine tek yürek

“Devletimiz yangın uçakları ve helikopterler başta olmak üzere bütün imkânlarını seferber ederken, ülkemizin dört bir tarafından giden kahramanlarla birlikte söndürme ve soğutma çalışmalarına katılan Niğde Belediyesi İtfaiye erlerimiz de gece gündüz demeden yoğun bir gayretle çalıştı. Zorlu bir mücadelenin ardından Manavgat’ta orman yangınının kontrol altına alınmasıyla görevlerini başarıyla yerine getiren itfaiye erlerimiz şehrimize geri döndü. Personelimizin günlerce süren özverili çalışmaları ve emekleri bizim için çok değerlidir. Hayatları pahasına verdikleri mücadeleden ötürü kendilerini canı gönülden kutluyorum. Yangından etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, ülkemiz genelinde çıkan orman yangınlarında verdikleri mücadele esnasında hayatını kaybeden yangın şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” diye konuştu.

Editör: TE Bilişim