Niğde Belediyesi, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında din görevlileri için bir kahvaltı organizasyonu düzenledi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Gebere Barajındaki sosyal tesislerde din görevlileri ile bir kahvaltı programında buluştu.

Niğde Belediyesi tarafından organize edilen programa Niğde İl Müftüsü Osman Ayas ve Niğde’de görev yapan diyanet mensupları katıldılar. Sıcak bir ortamda gerçekleşen programda Başkan Özdemir diyanet mensupları ile sohbet etti.

Senede bir gün değil her zaman din görevlilerinin yanında oldukların belirterek Başkan Özdemir günün anlam ve önemi ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; “Ülkemizin doğusundan batısına kadar hizmet veren ve mesai gözetmeden çalışan siz değerli din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri haftasını kutluyorum, yol gösterici ve bütünleştirici tutumunuzla dini konularda vatandaşlarımızı bilgilendirirken, sosyal problemlere de çözüm getiriyorsunuz. Gerçekten üzerimizde emekleriniz çok büyük.  Biz Niğde Belediyesi olarak her zaman sizlerin yanında olduk ve şehrimizde bulunan dini mekanların temizlik ve çevre düzenlemesini en güzel şekilde gerçekleştirdik. Diyanet mensuplarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Halı yıkama makinamız camilerimizin halılarını en modern şekilde yıkamaya devam ediyor. Bizim için camiler ve din görevlilerimiz sadece bir gün değil yılın her günü önemli ve değerlidir. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum, haftanızı kutluyorum. “İfadelerini kullandı.

Niğde Barosu Hizmet Binası ve Sosyal Tesisleri Temel Atma Töreni Niğde Barosu Hizmet Binası ve Sosyal Tesisleri Temel Atma Töreni

Editör: TE Bilişim