Ve... Ak Parti Niğde'de Seçim Startını Verdi

Ak Parti Niğde'de seçim stardını verdi

SİYASET 06.10.2015, 14:33 06.10.2015, 14:36
591
Ve... Ak Parti Niğde'de Seçim Startını Verdi
banner830


1 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek olan milletvekili genel seçimleri için takvim yaklaşırken, Ak Parti Niğde teşkilatı seçim çalışmalarının startını verdi. 
AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen, Milletvekili Adayı Yaşar Ataç, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Başkanı Emrah Özdemir, İlçe Belediye başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları Grand Otelde düzenlenen basın toplantısıyla seçim startını verdiler.


KAVAKLIOĞLU; İKTİDAR ALTERNATİFLERİNİN HEPSİNDE AK PARTİ VAR


Bugün resmi olarak Niğde’de seçim çalışmasını başlattıklarını söyleyen Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, ‘Seçim beyannamemiz pazar günü Sayın Başbakanımız tarafından temel üç başlık altında açıklandı. Biz Ak Partinin temel direkleri olarak Niğde’de bir araya geldik. Neler yapmamız lazım, neler yapmamız lazım onları burada tartışacağız, istişare edeceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. Tabi 7 Haziran seçimleri Türkiye de çok önemli bir dönüm noktasıydı. 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti olarak yüzde 41 gibi çok yüksek oy oranı yakaladık ancak tek başımıza iktidar olamadık. Onun için kimse bunu beklemiyordu Ak Partinin tek başına iktidar olacağını düşünüyordu seçimden önce ama seçimden sonra yaşananlar özellikle son 3 ayda yaşananlar Türkiye siyasi tarihine, demokrasi tarihine çok önemli tecrübeler kazandırdı. Gerçekten o kadar önemli işler yapıldı ki bir kere koalisyon gereği ortaya çıktı. Koalisyon gereği ortaya çıkınca 3 parti bir araya gelerek hükümeti kuracaklar, diğer alternatiflerin hepsinde Ak Parti var" dedi.KAVAKLIOĞLU: HDP SİYASETİ DEĞİL TERÖRÜ TERCİH ETTİ. 

Kavaklıoğlu konuşmasının devamında: Seçim sonunda HDP hepimizin bildiği gibi demokrasi, siyaseti değil de terörü tercih etti. Öyle olunca partilerimiz ve milletimiz tarafından bir kenara konuldu. CHP’de bir blok siyaseti yüzde 60. Bu hükümeti diğer 3 partiye vermiştir. Bu 3 parti iktidar olmalıdır. Bir blok oluşturmaya çalıştı. Halbuki bir blok söz konusu değildi. Sayın Devlet Bahçeli hükümetin ortağı olmayacağını ve son dakikaya kadar da direndi o konuda. Halbuki kendi teşkilatları, milletvekilleri ve seçmenleri de Ak Parti ile koalisyon istiyorlardı. Tıpkı bizim seçmenlerimiz, teşkilatlarımızın istediği gibi öyle bir koalisyon istiyorlardı çünkü biz ilk defa koalisyon ihtimali ortaya çıkınca bütün partilerin hem parti programlarını, hem de seçim beyannamelerini ele alarak çok ciddi kapsamda çalışmalar yaptık. Nasıl bir koalisyon olabilir, neler yapılabilir, kalıcı Türkiye yi ileriye götürebilir ne yapılabilir çok ciddi komisyonlar kurularak çalışıldı. Yani CHP ile ne yapılabilir MHP ile ne yapılabilir, ne yapmamız lazım, yapalım yapmayalım seçime gidelim gitmeyelim gibi diğerlerinin söylediği gibi olmadı. Ama görüldü ki CHP ile temel politikalarda milli eğitim politikasında özellikle, dış politikada tamamen zıt 180 derece siyasetimiz vardı. Sayın Devlet Bahçeli ise bizimle hiçbir şekilde ortak olmaya çalışmadı ve buraya kadar geldik’ dedi.

KAVAKLIOĞLU; BİZ MİLLETLE İÇ İÇE OLAN BİR PARTİYİZ


1 Kasımda yeniden bir seçimle milletin huzuruna gideceklerinin altını çizen Kavaklıoğlu konuşmasına şöyle devam etti; ‘Seçimden korkmamak lazım, milletten korkmamak lazım. Biz Ak Parti olarak milletin istekleri doğrultusunda iradesi doğrultusunda talepleri doğrultusunda sorunları doğrultusunda çalışan bir partiyiz. Yani direk milletle bağlantısı olan, millet ile iç içe olan bir partiyiz o yüzden özellikle biz parti olarak seçimlerden hiçbir zaman çekinmeyiz çekilmeyiz, korkmayız, her zaman milletin karşısına çıkmaya hazırız. Bu seçimde böyle olacak. Diğer seçimde ilk defa yıllardır seçim kampanyasında bütün partilerimizin hem ses kirliliğine hem görüntü kirliliğine çok yüksek derecede şikayet ettiklerini gördük. Sayın valimizin huzurunda toplanan bütün siyasi partilerimiz örnek bir karar almışlar yani bu şekilde siyaseti seviyeli bir hale getirecek bir durum. Çünkü artık insanlarımız gürültü ile patırtı ile iş yapacak insanlar değil. Değerli hemşerilerimizi artık daha fazla tanıyoruz daha analitik çalışmalıyız daha akılcı davranmak zorundayız, daha iyi siyaset yapmak durumundayız. Vatandaşla zaten beraberiz’ diye konuştu.

ÖZEGEN: HEDEFİMİZ 3-0'I GERÇEKLEŞTİRMEK


Devlet Bahçeli’nin Milliyetçi Hareket Partisine oy verenleri elinin tersi ile ittiğini belirten Milletvekili Erdoğan Özegen, ise konuşmasında şunları söyledi; ‘Seçim arifesinden başlayarak biz HDP ile böyle bir harekette olmayacağımızı ifade etmiştik. HDP ile böyle bir temel seçim kampanyası Sayın Cumhurbaşkanımız ile düşmanlığı üzerine bir çok partide olduğu gibi oturttu. Ve işte sana şu yaptırtmayacağız, bu yaptırtmayacağız tabiriyle milletin yüzde 52 oy ile seçtiği zaman zaman da hakaret tabiri sözler ile Cumhurbaşkanına böyle bir mimari ile seçim kampanyasını yürütmüştü. Oda yine hemen seçimin arkasından hemen aynı değerlendirmeleri yaptı. Dolayısıyla bugün milletin önüne çıkıp efendim biz bunu olacaktık, şunu olacaktık, 2.80 atlayacaktık, şu engel oldu, bu engel oldu sözleri en hafif tabir ile milletin hafızasıyla alay etmektir. Siz değerli basın mensuplarımız da, aziz Türk milleti de bunu biliyor. Biz millet iradesinin tecellisinde aslında Ak Parti tabanı ve Milliyetçi Hareket Partisi tabanı bu çıkan sonuçtan güzel bir koalisyon olabileceği konusunda hem fikirlik vardı ama kapıyı baştan sona bütün seçeneklere kapatan Sayın Bahçeli hem Ak Parti tabanındaki hem de Milliyetçi Hareket Partisine oy veren kardeşlerimi elinin tersi ile itmiş oldu. Bunu not olarak düşmek istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi diğer bir seçenekti bunu sizde dinlediniz. Cumhuriyet Halk Partisi de baştan Ak Partinin 13-14 yıllık yapmış olduğu iktidar sürecini adeta bir kara sayfa gibi görerek bir restorasyondan bahsederek işe başladığı için biz geçmişimiz ile ilgili geriye dönüp baktığımızda mutlaka eksiğimiz kusurumuz olmuştur ancak Türk Milletleri içerisinde Aziz Türk Milletine her alanda başarılı icraatlarını yapmış Ak Parti Hükümetleri olarak böyle bir anlayışı kabul etme gibi bir şansımız yoktur. Dolayısı ile hükümet seçenekleri ortadan kalktı, diğer taraftan seçimden sonra özellikle bu PKK yandaşları dediğimiz benim seçim öncesi de adı yılan mıdır kertenkelemidir bu terör örgütünün başka unsuru olan insanlar 8 Haziranda açıklama yaptılar. Halk savaşını yapıyoruz diyerekten ve önce Bingöl’de şehit verdik, sonrada bizim de evladımız olduğu Niğdeli, uyurken kalleşçe iki polisimizi şehit verdik arkasından süreç devam etti. Tabi en çok kullanılan argümanlardan bir tanesi de şuydu. Efendim barış süreci, ülkeyi böldürüyorsunuz filan. Niye savaşmıyorsunuz, Ak Parti oradaki vatandaşlarımızın terör örgütünün istismarlarının önüne geçmek için devlet olma gereğini yaptı. Ama bunu istismar edildiğini görünce de sonuna kadar devletin o sert tokadını onların ensesinde görünce eksik etmeyip onları yok edecek operasyonlarına da başladı. Ama bu savaşı öyle birilerinin ikna ettiği gibi Sn. Cumhurbaşkanı nede Ak Parti iktidarı başlatmamıştır. Bunların hepsi milletin gözünün önünde oldu değerli kardeşlerim sizde şahitsiniz basın olarak. Şimdi seçime giderken çıkıp şunu şunun için bu başlattı, bunu bunun için bu başlattı, biz iktidar olacaktık da Cumhurbaşkanı engel oldu.
Yani arkadaşlar Sayın Devlet Bahçelinin eline metni 7 Haziran gecesi daha sandıkların yüzde 85 i açılmışken Sayın Cumhurbaşkanımız mı tutuşturdu?. Yoksa Cumhuriyet Halk Partisinin eline yüzde 60 blok siyaseti artık Ak Parti yoktur sözünü Sayın Cumhurbaşkanımız mı verdi. Onun için bu seçime giderken bu şartlarda seçime gidiyoruz. Elbette milletimiz Ülkenin istikrar içerisinde geleceğe emin adımlarla yürümesi arzusundadır. Biz aynen 7 Haziran akşamı bunlar bunları söylerken Sayın Başbakanımız balkon konuşmasında Milletimiz bize hükümeti kurma noktasında lokomotifi yine bize vermiştir, yüzde 41 oy aldık ama tek başına iktidar olmadık, bunun sorumluluğu ile hareket edeceğiz, ön şartımız yok HDP hariç sözleri de 7 Haziran gecesi de Sayın Başbakanımızın ağzından çıkan sözlerdir.


Biz bu seçimlere giderken Milliyetçi Hareket Partisine oy veren değerli hemşerilerimizin de, Cumhuriyet Halk Partisine oy veren değerli hemşerilerimizin de, diğer siyasi partilerimize oy veren değerli hemşerilerimizin de bütün bu olup biteni en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyoruz. Hem Türkiye de yine Ak Parti tek başına iktidara geleceğini hem de bu defa 7 Hazirandaki hedef koyduğumuz 3-0 Niğde de gerçekleştireceğimizi resmi olarak bugün başlatmış bulunuyoruz. Aslında Milletimiz, değerli Niğdeli hemşerilerimiz kampanyayı 7 Haziran akşamından sonra bu millet iradesine saygı duymayan açıklamaları dinledikten sonra kampanyayı aslında milletimiz başlatmıştır.

Bizim siyasetimizin merkezinde milletimizin değerleri ve düşüncesi vardır. 7 Haziranda milletimiz hangi değerlendirmeyi yapmışsa, hangi saygıyla hareket etmişse, hangi düşünceler ile siyasi tercihlerini belirlemişse o sonuçlardan biz hissemize düşeni çıkarttık. Dolayısı ile 7 Haziran seçimlerinden farklı olarak biz inşallah 1 Kasım seçimlerinde yeni bir milatta 3-0 hedefi ile Niğde’deki seçim kampanyamızı başlatıp ve seçim kampanyamızı kapatacağız. Öncelikle bu seçimlerin Ülkemize, Aziz Türk Milletine, Niğde’mize, tüm Ak Parti Teşkilatlarımıza hayırlar getirmesini temenni ederken bu seçimlerin demokrasiye yaraşır bir şekilde kardeşlik içerisinde, şenlik ve karnaval havasında geçmesini temenni ediyor biz Ak Parti olarak Niğde de hemşerilerimizin en az rahatsız olacağı şekilde kendi adımıza öncüsü olacağız’ diye konuştu.

ATAÇ: 1 KASIM SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEM ARZEDİYOR


Toplantıda AK Parti Niğde Milletvekili Adayı Yaşar Ataç ise bir konuşma yaptı. Ataç, ‘ 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan süreç malumunuz hepimiz yaşadık.

Kurulamayan hükümetlerden sonra seçim kararı alındı. Seçim kararından sonra 1 Kasım tarihi belirlenmesinden itibaren ilk kez sizlerle bir araya gelişimiz, birlikte oluşumuz. İnşallah başkanımın da söylediği gibi bu seçimlerden hepimiz üzerimize düşeni ne ise eksiklerimiz sahada toplumda, siyasette hepimiz üzerimize düşeni aldık. Kamuoyunda bizlerle teşkilatlarla yeniden bir direnişle yeniden bir hareket ile yolumuza devam edeceğiz. Bu ülkemize hayır getirecek inşallah. Bu temennimden ziyade olması gereken hepimizin yapması, uygulaması gereken işlerden bir tanesi birlik ve beraberlik bundan dolayı değerli arkadaşlar 1 Kasım tarihi çok önemi arz ediyor. 4 Ekimde beyannamemiz açıklandı Sayın Başbakanımızın huzurunda hep birlikte oradaydık ki bunun bundan önceki bu kadar reklamsız geçiriyorduk. Ak Parti iktidarları hep yapıp geçiyorduk, kurgulayıp geçiyorduk. Bütün vatandaşlarımız, hemşerilerimiz nasılsa Ak Parti yapar, nasıl olsa yapıyor denmişti. Önümüzdeki 1 Kasımda bu üslupla hareket edip top yekün yolumuza devam edeceğiz diyorum’ şeklinde konuştu.


Toplantı sonrasında Seçim çalışmaları kapsamında basına kapalı toplantı yapıldı


banner697
Yorumlar (2)
SADECE O 5 yıl önce
Kavaklıoğlu yeter, diğerlerine gerek yok. zaten Allahın izniyle;
NİĞDE: 1+1+1
oturma 5 yıl önce
O nasıl bir oturma duzenidir. Vekil adayları arasındaki çekişmenin ve taraf tutmanın fotograflanmis hali.
Son Yorumlar
Askıda ekmek bilinen şey. Günlerce askıda duruyor kimse de almıyor. Farklı bir şey yapmak lazım. Mesela askıda ejder meyvesi olsa çok daha iyi olur. Herkes kapışır ve tatmadığımız bir şeyi tadarız. İlgili siyasilere teşekkür ederdik. Haddini bil sen kim ejder meyvesi nere haddini bil diyorlarsa da canınız sağ olsun. Dememiş sayın.
Çok Para Cehape bulsun o zaman, çok Para valla, devlete minnettar olmak gerek, gerisi gevezelik
Hakkaniyet rumuzluya; Sen 50 yaşına kadar kahveden çikabilseydin birşeyleri görebilirdin. En azından bir ekmeğe insanları muhtaç edenleri... Berna Türk rumuzluya; HDP ile ortak türkü söyleyen Elele oynayan silahlarını 2o Ekim'de ülkemizden geçirip teröristlere yemek ismarlayanlara soracaksın o soruyu. Hatta soyisminde ki Türk kelimesini biz bunları tanımıyoruz diyen reise. Türklük soyisimden değil kandan gelen bir şeydir. Öyle olsaydı HDP li Ahmet Türk'ün soyadı Kürt olurdu.
koltuk değneği görevinizi başarıyla yürütmektesiniz. düştüğünüz durum ortada ülkeyi ekmeğe muhtaç ettiğinizin kanıtıdır bu bir hakarettir halka dilenci muamelesi yapamazsınız fabrikalar açtınız da halk karşımı çıktı
Başkanım hayırlı olsun. Sizinle gurur duyuyoruz. Başarılar.
12°
parçalı bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 21 Ekim 2020
İmsak 05:27
Güneş 06:48
Öğle 12:31
İkindi 15:35
Akşam 18:04
Yatsı 19:20
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 5 13
2. Fenerbahçe 5 11
3. Karagümrük 5 8
4. Antalyaspor 5 8
5. Erzurumspor 4 7
6. Galatasaray 5 7
7. Sivasspor 4 7
8. Kasımpaşa 5 7
9. Hatayspor 4 7
10. Göztepe 5 6
11. Konyaspor 4 6
12. Kayserispor 5 6
13. Çaykur Rizespor 5 5
14. Trabzonspor 5 5
15. Malatyaspor 5 5
16. Denizlispor 5 5
17. Gaziantep FK 5 4
18. Beşiktaş 4 4
19. Gençlerbirliği 4 4
20. Başakşehir 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. İstanbulspor 5 12
2. Tuzlaspor 5 11
3. Altay 5 10
4. Ankara Keçiörengücü 5 10
5. Adanaspor 5 9
6. Altınordu 5 9
7. Adana Demirspor 5 8
8. Samsunspor 5 8
9. Giresunspor 5 8
10. Bursaspor 5 7
11. Balıkesirspor 5 6
12. Akhisar Bld.Spor 5 5
13. Bandırmaspor 5 5
14. Ümraniye 5 4
15. Ankaraspor 5 4
16. Eskişehirspor 5 3
17. Menemen Belediyespor 5 2
18. Boluspor 5 1
Takımlar O P
1. Everton 5 13
2. Aston Villa 4 12
3. Liverpool 5 10
4. Leicester City 5 9
5. Arsenal 5 9
6. Wolverhampton 5 9
7. Tottenham 5 8
8. Chelsea 5 8
9. West Ham 5 7
10. Leeds United 5 7
11. Man City 4 7
12. Southampton 5 7
13. Newcastle 5 7
14. Crystal Palace 5 7
15. M. United 4 6
16. Brighton 5 4
17. West Bromwich 5 2
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 5 1
20. Fulham 5 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 6 11
2. Villarreal 6 11
3. Real Madrid 5 10
4. Getafe 5 10
5. Cádiz 6 10
6. Granada 5 10
7. Real Betis 6 9
8. Atletico Madrid 4 8
9. Barcelona 4 7
10. Sevilla 4 7
11. Osasuna 5 7
12. Elche 4 7
13. Valencia 6 7
14. Athletic Bilbao 5 6
15. Eibar 6 5
16. Huesca 6 5
17. Celta de Vigo 6 5
18. Deportivo Alaves 6 4
19. Real Valladolid 6 3
20. Levante 5 3

Gelişmelerden Haberdar Olun

@