Servet Yüksel işte bu… Ya Diplomalılar?

Servet Yüksel, Niğde’de belki de benzeri olmayan çok renkli bir kişilik. Tam bir halk adamı… Bu “Halk Adamı” klişesi çok kullanılıyor ama bu tabirin cuk oturduğu nadir kişilerden birisi Servet Yüksel.

SİYASET 01.03.2015, 23:08 01.03.2015, 23:33
2978
Servet Yüksel işte bu… Ya Diplomalılar?
banner830

 MHP’den Niğde’de ilk aday adaylığını açıklayan Servet Yüksel Borhaber.net sitemizin Niğde ofisini ziyaret ederek Borhaber.net yöneticisi Selim Gökel ile görüştü.

Servet Yüksel, Niğde’de belki de benzeri olmayan çok renkli bir kişilik. Tam bir halk adamı… Bu “Halk Adamı” klişesi çok kullanılıyor ama bu tabirin cuk oturduğu nadir kişilerden birisi Servet Yüksel.

Çok samimi ve dürüst bir sohbet oldu. Kendisine Servet Yüksel’i bir anlat dedik.

Pazarcılıktan, sanayide, garajda çalıştığı günden başladı ve günümüze bu güne işadamlığına kadar nasıl geldiğini kendine has samimi tarzı ile anlattı. Hayat hikayesi tam bir macera, ama burada en önemlisi bugüne kadar tırnakları ile tırmanarak gelmiş. Büyük mücadeleler vermiş, sokakta büyük tecrübeler edinmiş.  Geçtiğimiz dönem MHP’den Belediye Meclis üyeliğinin ardından, şimdide 7 Haziran genel seçimlerinde Niğde’den Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. MHP’den de ilk aday adaylığı açıklaması ondan geldi ve seçim çalışmalarına hızla devam ediyor.

 

1975 doğumlu Servet Yüksel, şuan Niğde’de bir otogaz işletmesinin sahibi. Bir önceki dönemde MHP’den Niğde Belediye Meclis üyesi seçilen Servet Yüksel, Meclis üyeliği sırasında İmar ve Spor gibi komisyonlarda bulunurken, özellikle imar konularında adaletli işlere imza atmış.  Ülkü Ocakları, Şehit Aileleri Derneği, Niğde Belediye Spor Taraftar Derneği gibi bir çok sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Servet Yüksel, çeşitli kuruluşlara ait öğrenci yurtlarının yapımı, öğrencilerin okutulması gibi hayır işlerine ön ayak oldu. Bir çok kişinin elinden tutmuş. Bu konularda bir çok faaliyeti bizzat yürütmüş, bu çalışmaları bir çok çevre tarafından da takdirle karşılanıyor.

En son Niğde Belediye Spor Taraftar Derneği yöneticiliği ve burada bütün diğer takım taraftarlarını bir araya getirmiş ve uyuşturucu kullanımına karşı kampanya başlatmış.

 

Servet Yüksel ile sohbet ederken,  şunu yaptım, bunu yaptım demekten de imtina eder bir tavrı var. Kendini anlatamama güçlüğü de var.  Hayli de mütevazi, sert duruşun altında şaşırtan şekilde yufka yüreği var. Tabi bir çok konuda da refleksleri var. Taviz vermeyeceği kırmızı çizgileri var.

Servet Yüksel MHP’den Milletvekili Aday Adayı. En çok dikkatimi çeken yönü ve onu başkalarından ayıran, diğer siyasetçilerden ayıran yönü samimiyeti ve rol yapmaması. Başkaları gibi tiyatro oynamıyor. Etrafımızdaki bir çok insan kendi hayatını yaşamıyor, düşündüğü hayatı yaşamıyor.  Kendisine biçilen rolü oynuyor. Ama Servet Yüksel farklı o olduğu gibi “Ben buyum arkadaş” diyor. “İşinize gelirse” diye de bağlıyor.


Servet Yüksel bu gün otogaz pazarlayan bir işadamı ama onu yine başkalarından ayıran toplumun bir çok sınıfıyla beraber olması, onu sevenler, esnaf, sanayide, pazarda, garajda, varoşlarda. Onu sevenler her kesimde...

Servet Yüksel’i dinlerken onu Meclis’te düşünüyorum. Milletin vekili olarak.

Direk temas içinde olduğu her kesimden insan,  sanayideki gençler, pazarcılar, hatta serseri tabir edilen gençler, varoşlardaki yıkık dökük ama mazlum insanlar. Niğde’de binlercesi var, Türkiye’de milyonlarcası… Peki bugün bu insanları kim temsil ediyor. 

Binlerce oy sahibi seyyar satıcı, sanayide işçi, işsiz, tarlada emekçi insanlar var iken… Neden  bir tek seyyar satıcı  milletvekili yok. Emekli memur, işçi milletvekili yok.  Niğde’de üç kuruşa 12 saat çalışan garsonun temsilcisi, neden bir doktor, avukat, holding  sahibi  oluyor da. Neden bir garson milletvekili olmuyor?

Hani Temsilde Adalet!

Türkiye’de seçme de , seçilme de de adalet yok.

Birileri Servet Yüksel’in aday adaylığını saçma bulabilir. Servet Yüksel için  “hadi ya” diyebilir. Ama Niğde’de temas ettiği geniş kesimi  düşünürseniz…

Mecliste temsili bence en çok hak eden O… Niğde’de milletin vekili olması gereken bir çok Servet Yüksel var. Onların farkı,  içimizden birisi olmaları… Bize hiç yabancı değiller. Sizi geçmişte ve bugün mecliste temsil edenleri düşünün kaç tanesi sizin gibi düşünür, sizin gibi yaşar?

O yüzden, Servet Yüksel’in aday adayı olması cesaretini gönülden kutluyorum. Milletvekili olmasını samimi olarak istiyorum. Türkiye’deki bütün kesimlerin renklerinin, seslerinin orada olmasını istiyorum.

Bu arada “Milletvekili olup da ne yapacaksınız?” soruma… Verdiği cevabı da tam karakterine uygun oldu. Dedim ya, rol yapmıyor.

“Bu güne kadar bu memlekete diplomalılar geldi de ne oldu?  Ben Allah nasip ederde milletvekili olursam, maaş almayacağım. İlk yıl maaşımı Şehit Ailelerine bağışlayacağım, ikinci yıl maaşımı sakat ve engellilere bağışlayacağım. Ondan sonraki yıllarda maaşımla her ay otobüslerle hemşerilerimi Meclise getireceğim, oradan Anıtkabir ziyareti, Hacı Bayram Veli ziyareti yaptıracağım. Bu güne kadar babadan vasiyetliyim ölüyü, düğünü kaçırmadım. Hep halkımın yanında oldum.  Bundan sonra da aynı, garip grubanın yanındayım, onlara elimden geldiğince çareyim. Niğde’nin sorunları belli zaten içinde yaşıyoruz, bunları da biliyoruz. Sorunları çözümü için  profesör olmaya gerek yok. Benim hemşerim, benim davam her şeyin üzerinde. Onlar her şeyi biliyor, farkındalar, sevgilerimi saygılarımı iletiyorum” dedi.

Milletin vekili olmak için hakikaten profesör! olmaya gerek var mı?

Diplomalılar ne kadar milletin vekili?

Soracak çok soru var…
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (56)
şahin müzik 6 yıl önce
servet yükseli tanımayanlar hakkında kötü düşünemezler her soruya verilecek net cevaplarımız vardır.haşa tövbe dinimden döner chp den dönmezdim ama servet yüksel için canımı verrim inşAllah gönlündeki geçenler seninle olur koca yürekli adam servet yüksel halkin adami .
Erdal çetin 6 yıl önce
Servet kardeşim i önce medeni cesaretinden dolayı kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ni simdiye kadar çift diploma lı insanlar idare ettiler hâlâ üçüncü dünya ülkeleri arsında yız Diploma nın çözüm olmadığını anladık halkın içinden pratiği olan bir kardeşimiz zamanla teori de edinir yolun açık olsun halkın adamı
özgür kirazçı 6 yıl önce
ben solcu birisiyim servet abim aday olusa oyum abime adamda mangal gibi yürek var sokağın sesi
seheg 6 yıl önce
Ben herşeyleri bilirim ama bu servet yüksel insanlar neyi analize edemiyo. Halkın adamı hiç bir şeyde gözü yok ama sadece bir şey var "oda belki benimde vatana hayırlı birşeyim olur "
ve tam 3 tane evmladı var 3nünde öncelikle VATANA MİLLETE hayırlı evlatlar olmaları ben halkın adamı servet yüksel in arkasındayım
AMAS BAĞLARI 6 yıl önce
Servet Yüksel daima yetisdiği büyüdüğü yerleri herzaman destekleyen oralarda mazlumun yaninda olan insaların ölümlerinde düğünlerinde özellikle askerlerimizin kına gecelerinde genclerimizi hiçbir zaman yanlız bırakmaz.Ben çok kez şahidim bunlara.Kimse onun kadar iyi bilemez efendi beyi muradiyeyi cınarayı kelerleri aması.Burda yasayan varoslar inanıyorum Servetin yanında olacaklar büyük olasılıkla..
halk 6 yıl önce
ya servet başa ya kuzgun leşe
ÜZEYİR 6 yıl önce
7 haziranda memleketin öz evladı servet başkana şans verilmediği müddetçe niğde de biz gençler olarak mhp ye oy felan yok.bunuda genel merkezmi il başkanlığımı böylece bilsin.yeter artık
Enes Can Özmen 6 yıl önce
ADAM GIBI ADAM SERVET ABIM digerleri gibi rant yada baska biseylerin pesinde degil garibanin dostu halkin adami koltuk sevdalisi degil halkin sevdalisi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
biz il olarak pancarı terk ettik zaten bor merkezde 30 bin ton pancar üretilirdi şimdi 6 bin ton civarında taban fiat vermişler zahmet etmişler
Emmoğlu nediyon sen yav felsefe yapmışsın
Köyde yaşayan yok ev yok elektrik yok muhtar var seçmen var. Bu yazıyı şarkı nakaratı gibi kim yazmış
mekanı cennet olsun abimizin seçilseydi niğde için birşeyler yapardı.
Borçlarınızı kapatmak için acil bir krediye mi ihtiyacınız var yoksa işinizi geliştirmek için bir öz sermaye kredisine mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finans kuruluşları tarafından reddedildiniz mi? Bir kredi konsolidasyonuna veya ipoteğe ihtiyacınız var mı? Tüm finansal problemlerinizi geçmişte bırakmak için buradayız, daha fazla aramayın. Bize e-posta ile ulaşın: [email protected] [email protected] Bu Ocean Finance Mortgages. % 2 gibi makul bir faiz oranıyla ilgilenenlere kredi sunuyoruz. Aralık, 5.000,00 Euro ile maksimum 100.000.000,00 Euro arasında değişir.
az bulutlu
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 05:37
Güneş 06:59
Öğle 12:30
İkindi 15:24
Akşam 17:51
Yatsı 19:08
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 6 16
2. Fenerbahçe 6 14
3. Galatasaray 7 13
4. Karagümrük 7 11
5. Kasımpaşa 7 11
6. Çaykur Rizespor 6 8
7. Gaziantep FK 7 8
8. Antalyaspor 6 8
9. Malatyaspor 6 8
10. Göztepe 6 7
11. Başakşehir 6 7
12. Beşiktaş 5 7
13. Sivasspor 5 7
14. Erzurumspor 6 7
15. Hatayspor 4 7
16. Konyaspor 5 6
17. Kayserispor 5 6
18. Gençlerbirliği 6 5
19. Trabzonspor 7 5
20. Denizlispor 6 5
21. Ankaragücü 5 1
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 7 17
2. İstanbulspor 7 16
3. Adana Demirspor 7 14
4. Samsunspor 7 14
5. Ankara Keçiörengücü 7 13
6. Altınordu 7 13
7. Adanaspor 8 12
8. Giresunspor 7 11
9. Altay 6 10
10. Bursaspor 8 10
11. Balıkesirspor 8 10
12. Akhisar Bld.Spor 7 9
13. Ümraniye 8 8
14. Menemen Belediyespor 7 6
15. Bandırmaspor 7 5
16. Ankaraspor 7 4
17. Boluspor 8 3
18. Eskişehirspor 7 3
Takımlar O P
1. Liverpool 7 16
2. Everton 6 13
3. Wolverhampton 7 13
4. Chelsea 7 12
5. Aston Villa 5 12
6. Leicester City 6 12
7. Tottenham 6 11
8. Man City 6 11
9. Leeds United 6 10
10. Southampton 6 10
11. Crystal Palace 7 10
12. Arsenal 6 9
13. West Ham 7 8
14. Newcastle 6 8
15. M. United 5 7
16. Brighton 6 5
17. West Bromwich 6 3
18. Sheffield United 7 1
19. Fulham 6 1
20. Burnley 6 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 7 16
2. Real Sociedad 7 14
3. Atletico Madrid 6 14
4. Cádiz 8 14
5. Granada 6 13
6. Villarreal 7 12
7. Elche 5 10
8. Getafe 6 10
9. Osasuna 7 10
10. Athletic Bilbao 7 9
11. Real Betis 7 9
12. Eibar 8 8
13. Barcelona 5 7
14. Sevilla 6 7
15. Valencia 7 7
16. Deportivo Alaves 7 7
17. Celta de Vigo 7 6
18. Huesca 8 5
19. Levante 6 4
20. Real Valladolid 7 3

Gelişmelerden Haberdar Olun

@