Saadet Partisi Gençlik Kollarının Gündemi

Saadet Partisi Niğde Gençlik Kolları Miraç Baykul başkanlığında toplantı ve haftanın gündemini değerlendirdiler.

SİYASET 15.03.2020, 22:29 tiyo
184
Saadet Partisi Gençlik Kollarının Gündemi
banner830

Saadet Partisi Niğde Gençlik Kolları Miraç Baykul başkanlığında toplantı ve haftanın gündemini değerlendirdiler.

Saadet Partisi Niğde Gençlik Kolları Başkanı Miraç Baykul yaptıkları haftalık toplantının ardından yaptığı açıklamada;

Hindistan’da Katliam
Öncelikle Hindistan’da Müslüman haklarını kısıtlayan yasaları protesto eden Müslümanlara karşı devlet güçleri ve Hinduların işbirliği ile başlatılan katliamı lanetliyorum. Müslümanların ev ve iş yerleri basılmakta, masum insanlar sokak ortasında vahşice linç edilmektedir. Saldırılarda şuana kadar yüzlerce sivil hayatını kaybetmiştir.
Bu organize katliam karşısında dünya sessizliğe bürünmüş halde. Dünya kamuoyunu ve yöneticilerimizi katliam karşısında onurlu bir tavır sergilemeye davet ediyorum.

Nefret Diline Hayır
Geçtiğimiz haftadan bu yana bizleri derinden yaralayan haberler ile sarsıldık. Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz.
Böylesi zamanlarda, aklıselim ve itidalle hareket etmek son derece önemlidir. Gerginlik, kutuplaşma ve nefret siyasetinin kazananı olmayacaktır. Siyasi partiler arasında yaşanacak gerginlikleri devletimizin en üst makamı olan Cumhurbaşkanlığı makamı yatıştırmalıdır.
Partiler üstü bir makamda bulunması icap eden Sayın Cumhurbaşkanı, gerekirse iktidar ve muhalefet partilerini bir araya getirmeli ve milletimizin değerlerini önceleyen müşterekler etrafında uzlaştırmalıdır.
Ama benimsenen siyasi tutuma baktığımızda bahsettiğim durum bir hayal olarak görünmektedir. Bir kere daha vurgulamak isterim ki; kin ve nefret dilinin kazananı olmaz. Sorunlar ancak bilgelik ve diyalogla çözülebilir.

28 Şubat Postmodern Darbesi
23 yıl önce tarihe kara bir leke olarak geçecek olan hain bir darbe gerçekleşti. Dönemin seçilmiş hükümeti Refah-Yol’a karşı yapılan bu darbe, tarihe 28 Şubat Postmodern Darbesi olarak geçmiş oldu.
28 Şubat Darbesi niçin yapıldı? Her şeyden önce bu sorunun cevabını bulmak durumundayız. 28 Şubat darbe sürecinin niçin işletildiğini kavramadan ülkemizin içinde bulunduğu durumu anlayabilmemiz; ekonomiden, adalet mekanizmasına, dış politikadan, iç siyasete kadar karşılaşılan problemlerin ana sebeplerini kavrayabilmek ve bunlara çözüm üretebilmek mümkün olmayacaktır. Daha önce birçok defa yasaklarla engellenmek istenen, kurucusu olduğu siyasi partileri kapatılan, dönemin Başbakanı merhum liderimiz Necmettin Erbakan ne yaptı, ne yapmak istiyordu?

Necmettin Erbakan;
Devletin özel bankalara faizle borçlanmasını engellemek için kamu-tek hesabı oluşturdu. Rant ekonomisini değil, üretimi destekledi. Anadolu’daki 200 den fazla fabrikanın temelini bizzat kendi elleriyle attı.
Avrupa ve Amerika’ya pazar olmak yerine Asya ve Afrika’da pazar arayışına girdi, Asya ve Afrika ülkelerine yaptığı ziyaretler neticesinde D-8 ekonomik işbirliği teşkilatının temellerini atmış oldu.
Karşılıksız basılan dolarla sömürülmenin önüne geçmek için en başta D-8 ülkeleri arasında geçerli olacak “ortak para birimi”ne geçme çalışmasını başlattı. İran’la yakınlaşarak ekonomik iş birliğini arttırmış, ilişkileri güçlendirmiş ve bugün bile İran halkının hayırla yad ettiği bir lider olmuştur.

28 Şubat Niçin?
28 Şubat Postmodern darbe süreci niçin yaşandı?
Necmettin Erbakan’ın izlediği ekonomi politik küresel sömürü sisteminin işleticilerine Türkiye’yi kaybetme korkusu yaşattı. Başbakan Erbakan’ın ırkçılık ve mezhepçilikten uzak dünya görüşü, farklılıkları çatışma unsuruna dönüştüren emperyalistlerin bölgeyi savaş ve istikrarsızlığa itme planlarının önünde engel teşkil ediyordu. 28 Şubat Postmodern darbe sürecinde laik-dindar cepheleşmesi oluşturuldu. Medya korku filmleri efektleriyle ana haber bültenleri sundu. Dindarların laikleri imha etmek için silahlandığı haberi pompalandı. Ordunun laiklerin yanında olduğunu göstermek için Sincan’da tanklar yürütüldü. Muhalefet, üst düzey askerler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, medya, rantla beslenen iş dünyası Başbakan Erbakan’a karşı organize edildi. Sürecin neticesinde, önce Refah Partisi ve daha sonra Fazilet Partisi kapatıldı. Erbakan ve arkadaşlarına siyaset yasağı getirildi.
Darbe sürecinin asıl sebebi olan, Erbakan’ın Türkiye’yi küresel sömürü sisteminin boyunduruğundan çıkarma çabası örtbas edildi. Sürecin ABD, AB ve İsrail gibi organizatörlerinden bahsedilmedi, olup bitenler asker-hükümet anlaşmazlığına indirgenerek yorumlandı. 28 Şubat postmodern darbe süreci sonrası ABD ile stratejik ortaklık pekişti, Türkiye daha fazla bağımlı hale geldi. Afganistan’ın, Irak’ın işgaline ortak olundu. Arap baharı sürecinde verilen rol uygulandı. Suriye karıştırıldı, Libya vuruldu.
Üretim ekonomisinin yerini borçlanarak büyüme ekonomisi aldı. Bankalar en çok kazanan kuruluşlar haline getirildi. Tarım ve hayvancılıkta da ülke dışarıya bağımlı hale getirildi. Avrupa birliği bakanlığı kuruldu, İsrail’le ticaret hacmi artırıldı. ABD ile stratejik ortalığa, AB kapısında beklemeye, İsrail ile dost ve müttefik olmaya, faize dayalı bankacılık sistemine mecbur olmadığına inanan kadrolar hala varlar ve tüm güçleri ile çalışıyorlar.
Milli Görüş Hareketi bu toprakların ruh köküdür, aslıdır. Dolayısıyla Milli Görüş engellenemez, su mutlaka yatağını bulacaktır.

Çatışma Değil, Diyalog
Bugün Suriye özelinde coğrafyamızdaki mevcut durumu değerlendirdiğimizde 2003’te dönemin ABD dışişleri bakanı Condaliza Rice’nın sözlerini hatırlamaktayız; “Ortadoğu’da Türkiye dâhil 22 ülkenin sınırı değişecek” demişti Rice. O günlerden bugüne ABD’nin Irak’ı işgaline, Suriye’nin iç savaşına ve artarak devam eden çatışmalara tanıklık ediyoruz.
Bu coğrafyanın insanlarının konuşarak çözemeyeceği hiçbir mesele yokken, bizlere çatışmadan başka alternatif yokmuş gibi sunulan bütün planlar kıtalarca ötede kurgulanmıştır. Çatışmayı tek çıkar yol olarak kabul eden planlar Türkiye, İran, Irak, Suriye ve diğer bölge ülkelerinin yararına değil, ABD, AB, Rusya ve İsrail’in çıkarlarına hizmet eden planlardır.
Bugün yapılması gereken sorunların diyalog yolu ile çözülmesi için bütün imkânları seferber etmektir. Devlet aklı ve devlet ciddiyetinden ödün vermeyen, dışarıda atılan adımları içeride siyasi şova dönüştürmeyen bir tavırla, krizleri ve yaşanılan acıları kullanarak farklı düşünen gruplar üzerinde baskı oluşturmadan itidalle adım atılmalıdır.
Bölgemizdeki savaş ve istikrarsızlığı sürekli hale getirmeyi amaç edinmiş.
ABD, AB, İsrail ve Rusya’dan çatışmayı sonlandırmasını beklemek beyhudedir. Türkiye Atlantik bloğu ile Rusya arasında tercih yapmaya mahkûm değildir. Böyle bir mecburiyetin var olduğunu düşünen ve bunu dayatan bütün unsurlar yerli ve milli olmaktan fersah fersah uzaktadır.
Bölgemizdeki yerel unsurlarla diyalog kurarak barışı birlikte inşa etmeliyiz.

Mülteci Dramı
Ahlak, kendimiz için istediğimizi başkası için de istemek, kendimiz için istemediğimizi başkası için de istememektir. Bugün Yunanistan sınırında yaşanan mülteci dramı Avrupa’nın da ahlak anlayışının göstergesidir. Kendisini Avrupa’nın giriş kapısı olarak nitelendiren Yunanistan’ın Mültecilere yönelik insanlıkla bağdaşmayan uygulamalarına şahit oluyoruz. Ancak bizi Avrupa’dan ayıran en önemli özelliğimiz benimsediğimiz ilke ve değerlerimizdir.
Bu değerleri zedeleyecek tutum ve davranışları tasvip etmemiz mümkün değildir. Suriye’deki iç savaştan doyalı yurdunu terk etmek zorunda kalan mültecilerin Avrupa’ya karşı siyasi bir koz olarak kullanılması yanlıştır.
Çocuk, yaşlı ve kadınların da aralarında bulunduğu mültecilerin mağduriyetlerini gidermek için gerekli resmi girişimler ivedilikle yapılmalıdır. Bu çığlığa kulak kabartmak zorundayız” dedi

Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (0)
Son Yorumlar
şeker fabrikasının çıkardığı dumanı da takip ediyormusunuz bahçeli ve kemerhisar beidelerinin ağaçları kurudu insanı zehir soluyor siz oturduğunuz yerde ahkam kesiyorsunuz
Sky Servet Kredi Firması,% 0f 3 faiz oranıyla kredi veriyoruz. İyi günler efendim / hanımefendi. Biz özel bir şirketiz ve kredi miktarının 100 milyon arasında olduğunu belirlemede düşük faiz oranlarında krediler sunuyoruz, iş geliştirme için 1.000 Euro kredi karşılığı: kenar / iş genişletme rekabet gücü. (Whatsapp Numarası: +79652625435) Çeşitli krediler sunuyoruz * Kişisel Krediler (teminatlı ve teminatsız) * İşletme Kredileri (teminatlı ve teminatsız) * Konsolidasyon Kredisi Peşin ücret yok Bu ilanı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.Daha fazla bilgi ve sorularınız için bugün bize e-posta gönderin [email protected] [email protected] [email protected] Bayan Mary Mason.
Kayserinin gölgesinde gelişen bir belediye kayseri ankaradan büyük herhalde
Servisçiyiz 8 aydır kuruş destek verilmediği gibi mtv sigorta kasko muayene gibi bütün ücretlerle gider olarak gidiyor artık bi görün esnafı küçük esnaf düşman değil sonuna kadar pandemi kurallara uyalım ama ülkenin üs adını hiçe saymayalım lütfen
Kömürlü tren gibi gezen 1.7 dti Corsalar, 80 model Golfler var.
parçalı az bulutlu
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 29 Kasım 2020
İmsak 06:03
Güneş 07:29
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:51
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 9 23
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 9 20
4. Kasımpaşa 10 15
5. Gaziantep FK 10 15
6. Başakşehir 10 14
7. Karagümrük 9 13
8. Beşiktaş 8 13
9. Konyaspor 9 12
10. Rizespor 9 12
11. Malatyaspor 9 12
12. Hatayspor 7 12
13. Trabzonspor 10 12
14. Göztepe 8 11
15. Antalyaspor 10 10
16. Sivasspor 8 9
17. Erzurumspor 9 9
18. Kayserispor 8 7
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 9 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 11 23
2. Ankara Keçiörengücü 11 21
3. Adana Demirspor 10 18
4. İstanbulspor 10 18
5. Tuzlaspor 9 18
6. Samsunspor 10 17
7. Altay 9 16
8. Giresunspor 10 16
9. Bursaspor 11 14
10. Balıkesirspor 11 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Adanaspor 9 12
13. Bandırmaspor 11 11
14. Ümraniye 11 10
15. Menemen Belediyespor 9 9
16. Ankaraspor 10 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Liverpool 10 21
2. Tottenham 9 20
3. Chelsea 9 18
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 10 17
6. Everton 10 16
7. M. United 9 16
8. Aston Villa 8 15
9. Man City 9 15
10. West Ham 9 14
11. Wolverhampton 9 14
12. Leeds United 10 14
13. Newcastle 10 14
14. Arsenal 9 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. West Bromwich 10 6
18. Burnley 9 5
19. Fulham 9 4
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 23
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 10 19
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Barcelona 9 14
8. Granada 9 14
9. Elche 9 13
10. Deportivo Alaves 11 13
11. Athletic Bilbao 9 12
12. Valencia 11 12
13. Getafe 9 12
14. Real Betis 10 12
15. Osasuna 10 11
16. Eibar 10 10
17. Real Valladolid 11 10
18. Levante 10 8
19. Huesca 11 7
20. Celta de Vigo 10 7

Gelişmelerden Haberdar Olun

@