Niğde Ülkü Ocaklarından UYARI!

Sessizliğimizi hiç kimse korkaklık olarak nitelendirmesin, herhangi bir Sözlü yada Fiili bir müdahale karşısında Nefsi Müdafaa hakkımız saklıdır.

SİYASET 07.01.2015, 23:50 08.01.2015, 00:18
1967
Niğde Ülkü Ocaklarından UYARI!
banner830
Geçtiğimiz haftalarda, Bor Toki Konutlarında kürt öğrencilerin kaldığı bir evin camlarının kırıldığını ve bu saldırının ise daha önceki bir başka gruba yapılan "palalı saldırı" neticenin devamı olduğunu, HDP ve diğer oluşumlarının Niğde Üniversitesi ve Niğde genelinde yaptıkları açık hava toplantıları ve en son Niğde hükümet meydanında yapılan Uludere kınaması ile ilişkilendiren bir yorum haber yayınlamıştık. (Haber burada TIKLAYIN)

Bu haberimize HDP İl  ve Merkez İlçe eşbaşkanlıkları sitemizi  gerçek dışı haber yapmakla suçlamış, yapılan yorum habere itiraz edilmiş gerçek dışı denilerek tezkip edilmesi istenerek sitemiz suçlanmıştır. (HDP'nin açıklaması burada TIKLAYIN) 

Bugün ise, yorum haberimizin  doğruluğunu teyit eder bir başka açıklama yapıldı. Niğde Ülkü Ocakları Başkanı H. Haydar Şentürk sosyal medyadan paylaştığı açıklamada, Bor Toki Konutlarındaki pkk sempatizanı olan 150 kişilik bir grup tarafından ateşli ve yaralayacıcı silahlarla saldırı düzenlenmiştir, bu saldırı sonucu iki üniversite öğrencisinin yaralandığını ve hatta açıkça öldürülmeye teşebbüs edildiğini belirtmiştir. 

Ülkü Ocakları Niğde Şube Başkanı H.Haydar Şentürk'ün açıklaması aynen aşağıdadır. Yorum ve değerlendirme sizindir. Borhaber.netSaygıdeğer Niğde Halkı,
 

Kıymetli Niğde Üniversitesi Öğrencileri;

01.01.2015 Perşembe günü gecesi 01:30 saatlerinde Niğde Bor’a bağlı Toki Konutlarında ikamet eden öğrenci arkadaşlarımıza pkk sempazitanı olan 150 kişilik bir grup tarafından ateşli ve yaralayıcı silahlarla saldırı düzenlenmiştir.
Bu Kahpe saldırının sonucunda iki üniversite öğrencisi arkadaşımız yaralanmış bu arkadaşlarımız açıkça öldürülmeye teşebbüs edilmiştir.

Türkiye’de bir çok üniversitede bu gruplar okulları karıştırmak için ellerinden geleni yapmakta üstüne üstlük öğrencileri sınıflara almayarak, okullarda fakülteleri işgal etme eylemlerine kadar giden bir yol izlemekte, Ezilen halklar olarak kendilerini nitelendirip, Pkk paçavraları açıp, Bebek katili, İmralı canisi, aponun posterleriyle sokaklarda, kampüslerde eylem yapmaktadır.
Daha Geçen haftalarda, Isparta, Adana, Konya, Afyon, Erzurum, Erzincan gibi daha bir çok üniversitede yaptıkları provakatif eylemler görülmektedir.
Korkumuz odur ki Niğde’de de bir yapılanma kurulmuş ve artık eylemlere başlanmış olmasıdır.

Sözde Çözüm Süreci olarak adlandırılan, Türkiye’nin Bölünme süreci olarak gördüğümüz politikanın sıkıntılı süreci açıkça görülmektedir. 
Türkiye’nin her yerinde bölücü zihniyetlerin sözde eylemleri doğrultusunda hain zihniyetler, Milliyetçi Muhafazakar Öğrencileri hedef alınmış, Milliyetçi Öğrenciler Türkiye’nin neredeyse her bölgesinde pkk sempazitanları tarafından açık tehdit altındadır.
Türkiye’nin bütün illerinde açıkça görülmekte olan pkk tehtidi Anadolu’nun Medeniyetler Şehri olarak bilinen Niğde’mizde de boy göstermeye başlamıştır.
Bu durum biz Türk Milliyetçisi Ülkücüleri aşırı derecede rahatsız etmektedir.

Bizler bu memleketin her insanına gönülden bağlı, Doğu- Batı ayırt etmeksizin her karış toprağına yürekten aşığız. Kürt-Türk kavgası diyerek bizleri sokaklara çekmek isteyen gruplara asla meyil vermeyeceğiz. Memleketini seven, Bu Bayrağın altında yaşayan, Bu topraklarda yürüyen herkese, kimlik ayırt etmeksizin sevdamız, muhabbetimiz vardır. 
Bizler Bin Yıllık Kardeşliği korumak ve kollamak için yürüyen bir hareketiz.
Devletimize ve Milletimize bir katre kadar hizmet eden herkesi başımızın üstünde tutar, Vatanını Milletini seven herkesi biz daha çok sever daha çok hürmet ederiz.

Memleketimizde, Özellikle Medeniyetler şehri Niğde’mizde dil, din, ırk, mezhep ayırmaksızın herkesi kucaklayan bir yapımız vardır. Fakat bu tavrımız asla taviz doğurmamalı, Niğde’nin refahını huzurunu tehdit edecek bir pozisyon yaratılmamalıdır. Niğde’nin Aziz Halkı, her türlü olayı kabullenebilir fakat içerisinde Hainliğin olduğu bir durumu asla kabullenmeyecektir.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Olarak kuruluş amacımız ve faaliyetlerimiz açıkça belli ve ortadadır. 
Biz Türkiye’nin Dertleri ile Dertleşen, Bu dertlere çözüm arayan, 
Bilim sahalarında, masa başlarında, kültürel alanlarda kendini yetiştirmiş, 
Türklük Gurur ve Şuurunu İslam Ahlak ve Faziletini kendine Şiar edinmiş gençler yetiştiren, 
Allah Davasının Takipçileri olan gençleri Milliyetçi Türkiye Ülkümüzün Kadrolarında Yer almak üzere hazırlayan,
Türk Milliyetçiliğinin Gençlik Aşısı haline gelmiş,
Kimine göre Asker Ocağı, kimine göre Peygamber Ocağı, kimine göre Ata Kucağıyız. 
Biz Maziden Atiye köprüler kuran Ülkü Ocakları’yız !

Hareketimizin Geldiği yer Belli, Tavrımız Net, Gelecekteki Duruşumuz açıktır.
Bizlerin Vatanı ve Milleti bölmek İsteyenlerle, Bayrağımızı İndirmeye yeltenenlerle, Ezanımızı Susturmaya Çalışanlarla Kavgamız vardır.
Mazluma Yunus, Zalime Yavuz olan duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz.
Sokaklara çekilmek istendiğimiz açıkça bellidir, fakat biz bu oyunlara fırsat vermeyeceğiz.
Biz Niğde’nin Son Sözü, Son Yumruğu Olmak İçin And İçtik Yemin Ettik.

Niğde Halkını bu hainlere karşı bir olmaya, diri olmaya davet ediyoruz.
Bu provakatif eylemlere karşı tüm vatandaşlarımızın dikkatli olmasını, hainlere asla fırsat verilmemesini rica ediyoruz. Sokak eylemlerinden uzak durulmasını ama bu olaylara fırsat verilmemesi için sağ-sol, A parti- B Parti demeden kimseyi ayırt etmeksizin herkesi Birlik beraberlik halinde olmaya davet ediyoruz.

Ülkücü Hareket oyunlara gelmeyecek asla sokaklarda olmayacaktır.
Hainler asla emellerine ulaşamayacak, hedeflerine varamayacaktır.
Çünkü Fakültelerde, Üniversitelerde Bilim Sahalarında, Masa Başlarında, karşılarında her zaman Ülkü Ocakları olacaktır.
Sessizliğimizi hiç kimse korkaklık olarak nitelendirmesin, herhangi bir sözlü yada fiili bir müdahale karşısında Nefsi Müdafaa hakkımız saklıdır. 
Gerektiğinde kullanacağımızın da kimsenin şüphesi olmasın.

Niğdeli Hemşerilerimizi, Vatandaşlarımızı ve Öğrencilerimizi Sevgiyle Selamlıyoruz.
Derdimiz Niğde Sevdamız Türkiye,
Kahrolsun Şer Odakları,

YAŞASIN ÜLKÜ OCAKLARI !

NİĞDE ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKAN
H.HAYDAR ŞENTÜRK

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (13)
cihantürk 6 yıl önce
sağol başkan, biliyorduk ama teyit daha iyi oldu. tanrı türkü korusun ve yüceltsin.
nedeni bu 6 yıl önce
niğde üniversitesi yönetimi bu pkk lı guruplara prim veriyor. daha önce yine borhaber de okumuştum hdp kongresinde divan başkanlığını bir üniversite öğretim üyesi yapmış akil insanlar niğdeye geldiiğinde fikrini söyleyenlere ceza verildi. üniversite yönetimi pkk ve uzantılarına aynı tarzda yaklaşmıyor.
Atakan 6 yıl önce
Teşekkürler
turan 6 yıl önce
tapusunu da aldınız mı hey gidinin yavru kurtları egemenin kapitalistin sömürücünün kurma kolları
isimsiz 11 6 yıl önce
Böyle bir faşizan saldırıyı üstlenen ve hiçbir kanıtı olmadan ''palayla saldırdılar'' gibi asılsız söylemlerle saldırıyı meşrulaşırtmaya çalışan ülkü ocakları gibi bir oluşumu referans göstererek, yandaş haber anlayışınızı ortaya döktüğünüz için teşekkürler borhaber.
ccc 6 yıl önce
nedeni bu rumuzlu arkadaş doğru tesbit etmiş ama eksikleri var daha besyo yu 2-3 yıla kadar hdp lilerin eline geçer çok şımartılıyor nü yönetimi uyuyor
yalakalıkdan 6 yıl önce
akil insanlara karşı düşüncesini açıklayan hocalara ceza verilerek hükümetin gözüne girmek, yalakalık yapılmıştır. hdp kongresinde görev alan ögretim müyesine ceza veremez. çünkü iktidarın pkk ve bu çevrelerle ilişkisi iyidir. dolayısı ile politika bu ölçülere göre oluşturulur. yani neyin suç neyin suç olmadığı yukarı bakılark beli̇rlenmektedi̇r.
ahmet 6 yıl önce
Vur de vuralım öl de ölelim.. sonuna kadar cCc
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Cahil ve yobaz gençler bu memlekette olmamalı. Her yerde var bu serserilerden. Vatana hayrı olmaz.
Niğde'de ne bir yemek kültürü ne bir futbol kültürü var.. Memleketin varlığından bile haberi olmayan insanlar var bu ülkede.
Allah mesut etsin
nİĞDE NİN MATEMATİKSEL OLARAK KALMA ŞANSI VARDI.AMA BÜTÜN MAÇLARI KAZNACAK ETİMESGUTTA BÜTÜN MAÇLARI KAYBEDECEKTİ. BÖYLE BİR DÜNYA YOK ADAMALAR SALAK DEĞİLLER HERHALDE 6 HAFTADA 3-5 PUAN ALIRLARDI.DÜŞME İHTİMALİMİZ % 99.9 DU. HA ÜZÜLDÜKMÜ HAYIR AMA BURUK SEVİNDİK KALMAYI HAKETMEDİĞİMİZ BİR LİGDE KALDIK.KALMAK İÇİN ALTINORDU HİÇ ÇABA GÖSTERMEDİ BİLDİĞİ YOLDAN GİTTİLER BU ŞEHRE KARŞI SORUMLULUKLARI OLDUĞUNU HİÇ FARKETMEDİLER. BU KADAR GENÇ VE TECRÜBESİZ BİR KADRO DEĞİL 2. LİG 3. LİGİ DAHAİ GÖTÜREMEZDİ. MADEN KIYAK OLACAKTI KİMSEYİ DÜŞÜRMESELERDİ BİR TEK ŞANLIURFA VE KARABÜKÜMÜ İDARE EDEMEDİLER.
Türkiye ne uzar ne kısalır abuk subuk konular la insanımız meşgul olmaya devam eder... Nıgde ye gelince de kısalmaya devam
20°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 16 Temmuz 2020
İmsak 03:41
Güneş 05:25
Öğle 12:52
İkindi 16:44
Akşam 20:10
Yatsı 21:46
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 32 66
2. Trabzonspor 32 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 32 56
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 32 42
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 32 39
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Denizlispor 32 35
14. Konyaspor 32 33
15. Malatyaspor 32 32
16. Çaykur Rizespor 32 32
17. Kayserispor 32 32
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 35 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 35 31
19. Aston Villa 35 30
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 36 66
5. Villarreal 36 57
6. Getafe 36 54
7. Real Sociedad 36 54
8. Athletic Bilbao 36 51
9. Valencia 36 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 36 36
18. Leganés 36 32
19. Mallorca 36 32
20. Espanyol 36 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@