Mithat Ersöz'ün MHP'den Adaylığı üzerine söyleşi

Milliyetçi Hareket Partisi Bor İlçe Başkanlığı için ilk kongre de aday olacağını geçtiğimiz haftalar da yine sitemizden açıklayan, Mithat Ersöz ile İlçe Başkanlığı süreci ve MHP üzerinde bir söyleşi yaptık.

SİYASET 20.09.2011, 02:06 20.09.2011, 02:06
1689
Mithat Ersöz'ün MHP'den Adaylığı üzerine söyleşi
banner830
Milliyetçi Hareket Partisi Bor İlçe Başkanlığı için ilk kongre de aday olacağını geçtiğimiz haftalar da yine sitemizden açıklayan, Mithat Ersöz ile İlçe Başkanlığı süreci ve MHP üzerinde bir söyleşi yaptık.
 
Borhaber - Öncelikle MHP ilçe başkanlığı adaylığınızın şahsınıza ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim.    Henüz kongre kararı olmadığı, kesin bir kongre tarihi belirlenmediği halde neden adaylığınızı açıklama gereği hissettiniz?
 
Mithat Ersöz  - Bildiğiniz gibi bor ilçemiz alt yapı olarak ülkücü bir yapıya sahiptir gerek yerel seçimlerde gerek genel seçimlerde özellikle Bor ilçemizde MHP’nin oy alamayıp mevcut olanı kaybetmesi şahsen beni bir araştırma yapmaya sevk etti. Öncelikle kendi çevrem ve sonrasında eskiden MHP ye oy verdiği halde bu seçim döneminde başka partilere oy veren mahallelerimizde yapmış olduğum sohbetlerde insanımızın iç sızısıyla  MHP ye değil başka partilere oy vermesinin temel sebebinin maddi olanlar azınlıkta olmakla birlikte manevi kırgınlıktan olduğunu ve halktan uzaklaşıldığını gördüm. Mevcut yapının hizmetleri vardır ancak yeterli olmamış ve yüreği ülkücülük ateşiyle yanan insanımızın oyları başka partilere gitmiştir. Tüm bu gerçekler ve alt yapının ülkücü hareketin durgunluğundan şikayeti beni bu kararı almak zorunda bırakmıştır.
Kongre tarihinin açıklanmasını beklemenin daha ciddi taban kaymasını getireceği bir gerçektir.
Tüm bu sonuçlardan sonra ülkücü temeli olan mevcut sayın ilçe başkanımızın ve yönetim kurulu üyelerimizin teşkilatımızın önünün açılmasına katkılarını bekliyorum.
Son noktada bir kongre tarihi belirlenecektir kısa ya da uzun zaman diliminde olmasının sonuçları ilgililerce değerlendirilecektir, bana düşen kısım benimle yol arkadaşlığı yapacak arkadaşlarımla bire bir görüşerek göreve hazır bir teşkilat yapısı geliştirmektir.
 
Borhaber - Neden çok gizli tutuyorsunuz ne zaman ekibinizi kamu oyu ile paylaşacaksınız?
 
Mithat Ersöz - Teşkilatlanma işi çok ciddi çalışma gerektirir. Ben teşkilat içinde olmasının gereğine inandığım arkadaşlarımla görüşmemizi kendileri ve yüce Allah arasında kalma akdinden sonra yapmaktayım .
Teşkilat üyelerimizin kamu oyuyla paylaşımı MHP ilçe teşkilatımızın kongre tarihini açıklaması ile aynı gün içinde olacaktır. Bu konudaki tasarruf şahsıma aittir.
 
Borhaber - Camianız içinde sizin teşkilatınıza dahil ettiğiniz arkadaşlarla ilgili çekinceler olursa nasıl ikna edeceksiniz?
 
Mithat Ersöz - Ben teşkilat üyesi olmasını düşündüğüm arkadaşlarla ilgili çok yönlü çalışmalar yaptıktan ve çok ciddi eksiklikleri olmadığını gördükten sonra görüşme talebimi iletiyorum bu durumda herkesi memnun etmeye çalışmakla birlikte takdir edersiniz ki herkesi memnun edemezsiniz, aksamaları olanlar olursa tüzük gereği düzenlemeler yapılır ve mesele çözülür.
 
Borhaber - Şimdi ilçe başkanlığı adaylığı sonrasında MHP den başka adaylıklarınız olacak mı?
 
Mithat Ersöz - Bu günden yarınla ilgili fikir üretememem çalışmamın ilk sırasında camia içinde kırgınlıkları olan arkadaşları bir çatı altına toplamak ve kaybettiklerimizi geri kazanmak var. Tüm enerjimizi bu yolda harcayacağız ayrılığın kırgınlığın bizi getirdiği nokta yenilgi ve başarısızlıktır. Benim liderliğimdeki teşkilatımın temeli insan odaklı olacaktır  teşkilata dahil olmuş yönetim kurulu üyelerimizin her fikri çok kıymetlidir asil yedek ayrımı olmadan tüm arkadaşlarımın fikirleri değer bulacaktır. Tabiidir ki karar makamı ilçe başkanlığımızdır.
 
Borhaber - Ülkü ocağı ile ilgili neler yapacaksınız?
 
Mithat Ersöz - Ülkü ocağı eğitim ve kültür faaliyetlerine başlamalı ve başlayacaktır Türkiye’nin en temel eğitici sivil toplum örgütü ülkü ocağıdır. Ülkü ocağı Borda yaşayan her insanımızın çatısıdır Başkanlığını yaptığım dönemdeki faaliyetlerini daha fazlası ile yapmasını sağlamak ve azami destekte bulunmak yüce Allahın izniyle başta ben ve tüm teşkilat mensuplarımızın şimdiden sözümüzdür.
 
Borhaber - MHP delegelerinden beklediğiniz desteği bulabileceğinize inanıyor musunuz?
 
Mithat Ersöz - İnanıyorum çünkü ülkücü hareketin özlemlerini isteklerini biliyorum biliyoruz tüm arkadaşlarım bu inançta ve kararlılıktadır tek istediğimiz kıymetli MHP delegelerimizin üç hilali en tepeye dikmemize destek vermeleridir.
Bu kutlu davaya hizmet aşkıyla yanıp tutuşan arkadaşlardan oluşan bir teşkilatı sevdalısı olduğum Bor ilçesine hazırlamayı şereflerin en yücesi sayıyorum Allah yar ve yardımcımız olsun.

Borhaber - Söyleşi için teşekkür eder, başarılar dileriz.banner697
Yorumlar (17)
mehmet 9 yıl önce
slm gerçekten Mhp nin bor da yenilenmesi şart eger önümüzdeki seçimler de bor adını duyurmak istiyorsa başka da bir şey demeye gerek yok.
Orhan Tan 9 yıl önce
BOR ilçesi Milliyetçi görüşleri ile tanınmış, bilinmiş bir yer, Borlunun Akplisi de chpliside aslında temelde milliyetçidir. Yani iyi bir oluşum olduğundan Borda Ak partililer de chp lilerde mhp oy atmakta hiç rahatsız olmaz. Ancak öyle herkesin hem fikir olduğu bir teşkilat gerekiyor.
Ülkücüler 9 yıl önce
Ben seçim sonrası Mhp nin yaptığı hataları hala bir muhasebesi yaptığını düşünmüyorumb. Alrı kafa devam ediyorlar,
komando 9 yıl önce
İNŞALLAH HAYIRLARA VESİLE OLUR ,BEN ŞAHSIM ADINA TEBRİK EDİYORUM , DİSİPLİNİN OLDUĞU YERDE DÜZEN OLUR BUDA MİTHAT BEYLE OLACAK ALLAH'IN İZNİ İLE , BAŞARILAR DİLİYORUM...!
kaç kişi 9 yıl önce
mithat beye adaylığında başarılar dilerim ama benim anlamadığım görüştüğün bazı arkadaşlara sen su sırada yönetiim listemdesin diyorsun dediğin sıralamadakı misal veriyorum 10. sıralamaya 3 kişi nasıl girecek ? şunuda söylemekte fayda buluyorum ben kendimi bildim bileli bu dava için gecelerini gündüzlerine katan tayfur başkan murat reis yasin reis bu oluşumda olmazlar çünkü çekirdekten yetişmeler teşkilatçılığın ne olduğunu iyi bililerocakçı kişilerdir ve siyasete girmek gibi bir uğraşırıları yoktur.şu an devlet memurum memur olmamım yüzde sekseninde tayfur başkanımın bana verdiği eğitimin ve nasihatların katkısı var. adımı açıklamak isterdim ama biliyorsunuz 657 ye tabiyim.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
3117 9 yıl önce
MHP nin bayrağını Bor"da en yükseğe çıkaran, 10 senelik belediye başkanlığı döneminde tertemiz yönetimiyle , günümüzdeki siyaset ve bürokratların arasında hiç rastlanılmayan dürüstlüğü ile adına ve mensubu olduğu partiye laf düşürmeyen , doğruları ve yanlışları her zaman her yerde açıksözlülükle dile getiren, borçsuz ve üstüneüstlük kasasında para bırakarak görevini tamamlayan Yavuz CAN ­­ a karşı bayrak açıp , ileri geri konuşan bir kişi Bor adına ikinci sırada milletvekili adayı olursa tabii ki oyunuz düşer..
yenibosnadan selam 9 yıl önce
bana göre içi milliyetçilikle yanan bir milletin başına en iyi MİTHAT ERSÖZ gelirki içimizdaki ülküyü dışarı çıkartsın tabiki buna karşı çıkanda çok olaçak ama GERÇEK BU .........................aslıda yazıma ARPASLAN TÜRKEŞİN bir lafı ile devam etmek istiyorum islamiyet ruhumuz türklük bedenimiz benim ve ülküçüyüm diyen insanların bir an evvel silkelenelim ve TEBRİK EDELİM TÜRK MİLLETİNE VE BORLULARA HAYIRLI OLSUN
komando 9 yıl önce
1 yavuz can bi ton para bırakmıştır bu doğru çünkü hiç çalışmamıştır parada dolayısıyla harcanmamıştır..2 şu anki belediye başkanını bitim kadar sevmiyorum ama adam çalışıyor sizin yavuz........... bıraktığı parayı kullanarak bi güzel oy topluyor partisine..3 bu adamın yaptığı yeniliklerde bişey yok ama bunları sizin savunduğunuz sevgili yavuzcuk yapmış olsa idi mhp niğdeden bordan 5 tanede millet vekili çıkarırdı :) çorbanıza bakınız arkadaşım herkez aklı selim bu sitede kimse cocuk değilki kandırasınız :):) beni güldürdünüz Allahda sizi ve yavuz canı güldürsün :)))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
(7)
bu iktidar 19 yılda 19.000 yalan dalavere çevirdiler 2023 yılında de bu yalanları 20.023 e tamamlayacaklar. bunlar ülkenin 80 yıllık birikimini sattı bitirdiler yabancıya peşkeş çektiler narlı gölü aksaraya vermişler çok mu bakın truzim yerleri niğde de ser sefil kösk roma havuzu kemerhisar tyana alanı vb lerine durumuna bakın ne hale getirdiler buraları bok gütürüyor belediye bakmıyor yolarında obruklar oluşmuş bşkları yatıyor. . eger narlı göl para etse satarlar. bunların partisinden vekillerinden 20 yılıdr niğde ye fayda olmadı olmayacak hiç birinin tek eseri yaptıgı anılacak bir yer eser yok olanlar satıldı sesleri çıkmadı eseri olan varsa çıksın her seçim öncesi binlerce yalan dalavere bunlarda utanma yüz yok her yalanı söyleyebiliyorlar yalan makinesi partisi şimdi birde fino yalakası çık sag sola saldırıyor aksaray malaklısı bile ondan daha onurlu sürüsüne sadık bu en yakınlarına saldırmaya basladı ama yakında seçimde şifon çekilip akkayaya inecekler bor haberde bunların yalan dalaverini yayınlıyor.
Narlıgölü de Diğer elden kaçırılan imkanlar gibi uçup gitmesini önlemek için Niğde'de Kamuoyu oluşturup Vali Üniversite Vekilleri Harekete geçirip oldu bittiye izin verilmemelidir basın emir kulu olmaktan çıkmalı devamlı olarak gündemde tutulmalı
Hiç utanma sıkılma yok değil mi?Neymiş efendim eczacı imiş.Hastane de mi görevlisin? yok.Sağlık personelinin tamamı aşı oldu mu? yok!Bunu bir Avrupa memleketinde yapsalar dünyayı adamın başına dar ederler.Yazık çok yazık.2 yıl sonra sizde siyasi mevta olacaksınız.Halkın hakkını yiyenlere haram olsun.Bir de utanmadan resim çektiriyorlar.
Ne taklacıymışsın be arkadaş.Bir tane göndersen yetmiyor mu???
-3°
hafif kar yağışlı
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:48
Öğle 12:57
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Malatyaspor 18 24
11. Sivasspor 18 23
12. Başakşehir 18 23
13. Konyaspor 18 22
14. Göztepe 18 22
15. Kasımpaşa 17 22
16. Rizespor 18 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 18 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 18 37
2. Man City 17 35
3. Leicester City 18 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Aston Villa 15 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@