MHP Niğde İl Başkanı Ali Güngör oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Niğde İl Kongresi yapıldı. MHP Niğde İl Kongresi 21 Şubat 2015 Cumartesi günü Niğde Hüdavent Hatun Düğün Salonunda yapıldı.

SİYASET 21.02.2015, 17:55 21.02.2015, 18:03
2685
banner830
 Milliyetçi Hareket Partisi Niğde İl Kongresi yapıldı. MHP Niğde İl Kongresi 21 Şubat 2015 Cumartesi günü Niğde Hüdavent Hatun Düğün Salonunda yapıldı. 

Haber; Selim GÖKEL
Video; Enes Can ÖZMEN
Fotoğraf; Yasin YURTMEN

600 delegenin oy kulllanacağı deleye kongreye iki aday ile gidildi, mevcut il başkanı Ali Güngör ve Murat Şenel Niğde il başkanlığı için aday oldu. 


MHP Niğde İl Kongresine Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu'nun katılımı ile yapıldı. Kongre Divan başkanlığının oluşturulması, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başladı. 
Kongreye partililer  yakalarında Ege Üniversitesinde pkklı öğrenciler tarafından öldürülen  Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun fotoğrafları ile salona girdiler. 


MURAT ŞENEL ÇOK KISA KONUŞTU


Kongrede ilk konuşmayı Murat Şenel yaptı. Mehmet Akif Ersoy'un bir şiiri ile konuşmasına başlayan ve çok kısa konuşma yapan Murat Şenel;  Türkiye Cumhuriyetinin topraları 779 bin kilometrekare, Dünyanın tamamının toprakları 22 milyon kilometre karedir. Ecdat bunun 14 milyon kilometrekaresinde bayrağımızda ezan-ı muhammediye okutmuştur. Peygamber efendimizden sonra islama en büyük hizmeti Türk Milleti yapmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Türk Dünyasının kalbi, çiğeri, böbreği, dalağı, beyni... herşeyidir. Bu yüzden biz Milliyetçi Hareket Partisinde siyaset yapıyoruz, yapmaya da devam ediyoruz. Biz şehidimiz olduğu için konuşmamızı uzatmak istemiyorum"dedi. 


Murat Şenel'in kısa konuşmasının ardından ise mevcut il başkanı Ali Güngör konuştu. 


MİLLET TERCİH YAPACAK; YA KUZGUN LEŞE, DEVLET BAŞA


Ali Güngör ise; Yaklaşık 4 ay sonra Türk Milleti,  Türkiye Cumhuriyetinin varlık ve bekasını tayin edecek bir girişimde bulunacaktır. Milletimiz elinde oy pusulası ile "Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe" tercihinde bulunacaktır.Hafızlarımızı bir yoklamak gerekmektedir. Devleti kuzguna mı yoksa haine mi verecektir. Akp 12 yılda yaptıklarını hatırlatmak istiyorum. Çiftiçiye ananıda alda git, askerimizin başına çuval getirip. Kör olmana rağmen sana iş verdik diyen özürlü insanlarımız ile dalga geçtiklerini unutmadık. Kendi suçlarını örtmen için bürokrasinin altını üstüne getirdiler. Biz bunları da unutmadık. Devlet ihalelerinin kendi yandaşlarına peşkeş çektiler. Kendi vakıflarına paralar akıttılar. Kendilerini rahatlatmak için dinen ve vicdanen rahatlamak için fetva yayınladılar. Ayakkabı kutularındaki yolsuzluklarını, bileklerindeki 700 bin liralık saatlerini unutmadık."dedi. 


NİĞDE'YE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPANLARA HESAP SORACAĞIZ
Ali Güngör; Şahsım ve arkadaşlarım MHP yönetimine talibiz, amacımız Niğde'de MHP'yi birinci parti yapmak, genel seçimlerde de MHP'nin zaferine katkıda bulunmak istiyoruz. AKP iktidarının yerel yönetimleri ellerinde bulundurmasına rağmen, Niğdemize yaptığı üvey evlat muamelesinin ise hesabını soracağız. Nihai amacımıza ulaşmak için partimizin resmi ve gayri resmi tüm unsarları aktif olarak görev yapacak ve çalınmayan kapı bırakmayacaktır. Sokak sokak milliyetçi hareketin iktidarı için çalışacağız"dedi. 


 NİĞDE'DE VATAN HAİNLERİNİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ KALMAMIŞTIR. 

Daha sonra Ülkü Ocakları Niğde Başkanı Hakan Haydar Şentürk sert bir konuşma yaptı. Sözlerine; Canımız yanmıştır, son noktadayız. Buradan açık ve net olarak söylüyorum ki; " Niğde'de, Niğde Üniversitesinde hiç bir vatan haini, hiç bir bölücünün can ve mal güvenliği kalmamıştır. Dün Ege Üniversitesinde, bir dava arkadaşımız, ülküdaşımız,  Pkk, hain, şerefsizler tarafından şehit edilmiştir. İdam sehpalarından hiç bir zaman  çekinmedik, tehditlerden, baskılardan hiç bir zaman yılmadık. Üçbeş çapulçuyu bu memleke gelip de söz sahibi ettirmeyeceğiz. Hiç bir pkklıya da söz hakkı tanımayacağız. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. 


ZÜHAL TOPÇU; OYUNA GELMEYELİM, OYUNU FARK EDELİM


Daha sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu bir konuşma yaptı. Topçu konuşmasında; Ülkücüler ve Milliyetçiler olarak bu oyunu görmemiz lazım, bu oyunu fark etmemiz lazım. Çünkü bu oyun bize ilk defa oynanmıyor. 1980'de de aynı oyun oynandı. 80 ihtilalinde en büyük darbe Milliyetçi harekete inmiştir. İşte bu açıdan bakıldığında bu hareketin Türkiye için ne kadar önemli olduğunu çok daha iyi hissetmemiz lazım. Çünkü Türkiye'de oynanan bütün oyunlar MHP üzerinde oynanmaktadır. 46 yıllık bir davayız biz. Geçirdiğimiz sürece bir baktığımızda, hep çilelerle geçti. 5 Bin tane şehidimiz var. Dün bir tane yavrumuz daha şehit edildi. Ama burada sakinliğimiz ve sukunetimizi korumak durumundayız" diyerek partililere tavsiyelerde bulundu. Hükümetin uygulamalarını sert bir şekilde eleştirdi. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu konuşmasının ardından adaylar Ali Güngör ve Murat Şenel'i yanına alarak hep beraber birlik ve beraberlik mesajı verdi. 


MÜMİN İNAN'IN DELEGELİĞİ SİLİNMİŞ


Kongrede oylamaya geçildi. 600 delege akşam 17;00'a kadar oy kullandı. Kongreye katılan MHP eski milletvekillerinden Mümin İnan'ın delegelikten silindiği ve oy kullanamadığı anlaşıldı. Bor ve  Çiftlik ilçesi yönetimi karar almış ve sosyal medyadan, aday Murat Şenel'i destekliyeceklerini bildirilmişti.  Gergin bir kongre yaşanırken her hangi bir olaya da meydan verilmedi. Sandıkların açılmasının ardından;


MHP Niğde İl Başkanlığına ; mevcut il başkanı Ali GÜNGÖR 332 oy ile  seçildi. 
Diğer aday Murat ŞENEL ise 229 oy aldı.
Geçersiz oy; 7
Kullanılan oy sayısı; 568Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (17)
ÜLKÜCÜ 6 yıl önce
ali güngörle niğdede mhp gerçek kimliğine kavuşmuştur.
Diriliş 6 yıl önce
21 Şubat 2015 Niğde Mhp diriliş tarihidir. Hayırlı olsun Niğde'm.
bahçeli kartalı 6 yıl önce
hadi hayırlısı,dirilişin başlangıcı olur,akpekakanın kökünü kazıma zamanı,bir olalım,diri olalım,iri olalım
ak partili 6 yıl önce
Ak partili olarak aliyi tebrik ediyorum temiz bir liste olmuş valla ak partinin listesinden kaliteli rantiyeci ve yalaka almamış bu liste seçimde iş görür
niğde 6 yıl önce
kongre hiç de gergin değildi gayet güzel oldu,ali güngöre ve yöneti̇mi̇ne başarilar...
ÜLKÜCÜDEN MESAJ 6 yıl önce
yeni yönetime başarılar dileriz.ülke zor bir süreçten geçiyor.birlik beraberlik şart.bu manada;
1-mhp bir tek oyu bile zayi edecek davranıştan kaçınmalı.2-kimse küstürülmemeli.3- partideki şucu bucu tavırlar son bulmalı önümüzde türk milletinin kaderini etkileyecek bir seçim var.4-adamın adamı değil ülkünün, davanın adamı olunmalı.5-elimizdeki insan kaynaklarını iyi kullanmalıyız.6-küskünleri ak saçlıları eski teşkilat başkanlarını kamusen yöneticilerini harekete geçirip ülkücü heyecan ve hareketi oluşturmalıyız.
ali güngör başkana not(diğer aday arkadaşımız son bir hafta içinde aday olmasına ve parti içinde çokta güçlü olmamasına rağmen önemsenecek sayıda delegenin oyunu aldı.delege sana mesajını verdi.bu bir diğer bir konu da il başkanlığı,2 dönem belediye başkanlığı ve milletvekilliği yapmış bir insanı delegelikten silmek ne sana ne de ülkücü tavıra yakışmadı keşke bunu yapmasaydınız)Allah yar ve yardımcınız olsun.kutlu yolunuz açık olsun.
ulukışla mhp 6 yıl önce
lütfen haberde düzeltme yapınız mhp ulukışla ilçe teşkilatı bizzat aldığı karar la 45 il delegesinin 43 katılımı ve 39 oyu ile sayın il başkanımız ali güngörü açık bir şekilde desteklemiştir.
1453 6 yıl önce
ali göngör ve ekibi bu partiyi bitirmeye geldi hayırlı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Elif hanım çok teşekkür ederim. Erol Kibaroğlu İtulumaz dağında bulunan keşişhane ve münzevihane yapısı ile içerisinde bulunan Hristiyanlık ve İslami dönem (Nal’ı Saadet) sembol ve yazıları da içine alan akademik bir makalem yayınlanmıştı. Academia sayfamda ilgili makaleye ulaşabilirsiniz. Saygılarımla
Geleceğe Hoşgeldiniz! Fast Link Loan Firm ile finans kolaylaştı. Kredilendirmede uzun yıllara dayanan deneyime sahip, onaylanmış ve sertifikalı bir dünya standartlarında uluslararası kredi şirketiyiz. Yaşam boyu fırsat kredileri sunuyoruz. Herhangi bir mali kriz içinde misiniz veya kendi işinizi kurmak için bir krediye mi ihtiyacınız var? Borcunuzu kapatmak veya faturalarınızı ödemek için paraya ihtiyacınız var mı? Düşük bir kredi puanınız mı var ve yerel bankalarınızdan ve diğer finans kuruluşlarından sermaye hizmetleri almakta zorlanıyor musunuz? İşte yasal kredi şirketimizden bir finansal kredi hizmeti alma şansınız. Aşağıdaki amaçlar ve daha fazlası için bireylere ve şirketlere fonlar sunuyoruz ve kiralıyoruz. Kişisel kredi, İş Genişletme, İş Başlatma, Eğitim, Borç Konsolidasyonu, Zor Para kredisi. Düşük faizli kredi sunuyoruz. E-posta yoluyla bugün bize ulaşın: {[email protected]} VEYA metin / Telefon: +44 7520 660836. Whats-Uygulama no: +44 7520 660836 Fast Link Kredi Firması.
14 bin litre 518 tır eder senin hesap biraz şaşmış
Lahana üretiminde birinci olsan ne olacak çiftçinin tarlasında kalıyor karmi ediyor çiftçi. Emeğinin karşılığını alamiyor. Hikaye okumayın zavallılar.
Buradan şunu anlıyoruz ; okullar sabahçı öğlenci olacak ve kasımın ortası gibi bütün kademeler açılacak.
12°
az bulutlu
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:52
Öğle 12:31
İkindi 15:31
Akşam 17:59
Yatsı 19:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 5 13
2. Fenerbahçe 5 11
3. Karagümrük 5 8
4. Antalyaspor 5 8
5. Kasımpaşa 6 8
6. Göztepe 6 7
7. Erzurumspor 4 7
8. Galatasaray 5 7
9. Sivasspor 4 7
10. Hatayspor 4 7
11. Konyaspor 4 6
12. Kayserispor 5 6
13. Çaykur Rizespor 5 5
14. Trabzonspor 5 5
15. Malatyaspor 5 5
16. Denizlispor 5 5
17. Gaziantep FK 5 4
18. Beşiktaş 4 4
19. Gençlerbirliği 4 4
20. Başakşehir 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 6 14
2. İstanbulspor 6 13
3. Ankara Keçiörengücü 6 13
4. Altınordu 6 12
5. Adana Demirspor 6 11
6. Samsunspor 6 11
7. Giresunspor 6 11
8. Altay 6 10
9. Adanaspor 6 9
10. Bursaspor 6 7
11. Balıkesirspor 6 7
12. Akhisar Bld.Spor 6 6
13. Bandırmaspor 6 5
14. Menemen Belediyespor 6 5
15. Ümraniye 6 4
16. Ankaraspor 6 4
17. Eskişehirspor 6 3
18. Boluspor 6 2
Takımlar O P
1. Everton 5 13
2. Aston Villa 5 12
3. Leeds United 6 10
4. Liverpool 5 10
5. Leicester City 5 9
6. Arsenal 5 9
7. Wolverhampton 5 9
8. Tottenham 5 8
9. Chelsea 5 8
10. West Ham 5 7
11. Man City 4 7
12. Southampton 5 7
13. Newcastle 5 7
14. Crystal Palace 5 7
15. M. United 4 6
16. Brighton 5 4
17. West Bromwich 5 2
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 5 1
20. Fulham 5 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 6 11
2. Villarreal 6 11
3. Real Madrid 5 10
4. Getafe 5 10
5. Elche 5 10
6. Cádiz 6 10
7. Granada 5 10
8. Real Betis 6 9
9. Atletico Madrid 4 8
10. Barcelona 4 7
11. Sevilla 4 7
12. Osasuna 5 7
13. Valencia 7 7
14. Athletic Bilbao 5 6
15. Eibar 6 5
16. Huesca 6 5
17. Celta de Vigo 6 5
18. Deportivo Alaves 6 4
19. Real Valladolid 6 3
20. Levante 5 3

Gelişmelerden Haberdar Olun

@