MHP Niğde Asfalt Sorununu TBMM Gündemine Taşıdı!

MHP’li Er: “Asfaltlamada Niğdeli Milyonlarca Lira Zarara Sokulmuştur!

SİYASET 09.08.2012, 22:00 09.08.2012, 22:00
1153
MHP Niğde Asfalt Sorununu TBMM Gündemine Taşıdı!
banner830
 MHP’li Er: “Asfaltlamada Niğdeli Milyonlarca Lira Zarara Sokulmuştur!

 

MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er tarafından AKP’li Niğde Belediyesi hakkında İç İşleri Bakanlığı tarafından cevaplanması üzerine Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri üzerinden soru önergesi vererek, Niğde’nin sorunlarını TBMM’ye taşıdı.

 

Haber- Foto: Gökhan ÖZBEK / TyN HABER

 

Son iki yıldır aynı cadde ve sokakların asfaltlandığına dikkat çeken MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, Niğde Belediyesi’nin yanlış stratejiler uyguladığını iddia ederek, bu konunun çözümü için sorunun doğru tespit edilmesi gerektiğini ifade etti.

MHP’li Er, Niğde’nin şehir içi ulaşım sorunu çözümü noktasında AKP’nin sorumlu davranmadığını ifade ederek; “ 2009 yılında göreve gelen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, son iki yıldır yoğun bir şekilde asfaltlama çalışması yapmaktadır. Bazen Belediye kendi olanaklarıyla yaptığı bu çalışmalar, bazense özel şirketler tarafından yapıldığı tarafımızdan gözlemlenmiştir. Ama vahim bir nokta var ki bir yıl önce atılan asfaltlar sökülerek, yerine yeni asfaltlama yapılmakta, bir takım çıkar çevrelerine yeni rantlar sağlanmaktadır. İşte Niğde kamuoyunu işgal eden bu konuyu net bilgi sahibi olabilmek için, Ankara Milletvekilimiz Özcan Yeniçeri ile irtibata geçerek bu sorunun TBMM gündemine taşınmasını ve sorularımızın İç İşleri Bakanlığı tarafından yazılı olarak cevaplanmasını istedik” dedi.

 

Son 2 Yılda Ne Kadar Para Harcandı?

MHP’li Er, “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tahmini olarak on milyonlarca dolara mal olan tüm şehrin asfaltlanması iki yıldır aynı cadde ve halterler üzerinde devam ediyor. Bu konuda duyarsız kalmak mümkün değil. Bütün Niğdeli bu keyfi ve yanlış harcamalardan dolayı ne kadar zarar edildiğini bilmeye ona göre tavır geliştirmeye çalışmaktadır. Halende devam etmekte olan bu asfaltlama ile ilgili olarak, uzman arkadaşlarımız tarafından inceleme ekibi oluşturulmuş, bakanlığın vereceği cevaptan sonra Niğde’nin asfaltlamada ne tür büyük bir küfletin altına girildiği araştırılmaktadır. İşin garip yanı daha 2 ay önce atılan bazı asfaltlamadaki bozulmalar göz önüne alındığında toplam Niğde’nin parası sokaklara dökülmüştür” dedi.

Özcan Yeniçeri Niğde’nin de Milletvekili!

MHP İl Başkanı Hakan Er, “sayın hocamız Özcan Yeniçeri Niğde’nin sorunlarına karşı bir Niğdeli hassasiyeti göstermekte ve üzerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeye çalışmaktadır. Niğde’nin öncül sorunu olarak gördüğümüz ulaşım sorunu içinde çözümler üretmeye yerel yönetimlerin yanlış stratejilerini halka anlatmaya çalışmaktayız. Niğdeli gerçek anlamda Milliyetçi bir belediye anlayışı ile yönetilmeyi hak etmektedir.” Dedi.

 

Nazım İmar Planını İncelemek İstiyoruz!

Niğde’nin diğer sorunları üzerine kısa bir değerlendirme yapan MHP’li Er; “1/5000 ölçekli Nazım İmar planı konusunda partimiz Niğde için hassas davranmakta gelecekte oluşabilecek tüm rant kapılarını baştan kapanması için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için çalışmaktadır. Bizler önceki gün yazılı olarak başvurarak Nazım İmar Planını ve hali hazırda bulunan imar planlarını istedik. Niğde Belediyesi tarafından acilen bu isteklerimiz karşılanmalı tamamı uzman arkadaşlar tarafından oluşan parti araştırma ekibimizle bu değerlendirmek zorundayız.” Dedi.

 

 

 

(Aşağıda soru önergesinin tam metni bulunmaktadır)

 

 

 

 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim ŞAHİN tarafından, tarafıma yazılı olarak cevaplanması hususunda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

 

 

                                                                                             Özcan Yeniçeri

                                                                                  Ankara Milletvekili

 

 

Niğde Merkez İlçe Belediyesi olan, Cumhuriyetin ilk yıllarından beri hizmet veren. Vatandaşlarımızın kamusal hizmetlerini yürütme noktasında Niğde’de önemli bir konuma sahip olan Niğde Belediyesi ile ilgili Niğdeli vatandaşlarda; 2011 ve 2012 yıllarında yapılan asfaltlama faaliyetleri konusunda soru işaretleri oluşmaktadır!

 

Bu Bağlamda;

 

1-    2011 yılında Niğde Belediyesi sınırları içinde kaç kilometre asfaltlama çalışması yapmıştır? Bu asfaltlama görevini kendisi mi yoksa başka bir firma mı yürütmüştür? Başka bir firma/firmalar yürüttüyse firmanın adı ve kuruluş yeri neresidir? Bahsi geçen yılda toplam asfaltlama çalışmasına ne kadar para harcanmıştır?

 

2-    01 Ocak 2012’den günümüze kadar Niğde Belediyesi sınırları içinde kaç kilometre asfaltlama çalışması yapmıştır? Bu asfaltlama görevini kendisi m yoksa başka bir firma mı yürütmüştür? Başka firma/firmalar yürüttüyse firmanın adı ve kuruluş yeri neresidir? Bu firma/firmalar hangi tarihte hangi koşullarda bu işi Niğde Belediyesi adına üstlenmiştir? Bahsi geçen 01 Ocak 2012’den şu ana kadar asfaltlama için ne kadar kaynak ayrılmış ve ilgili firma/firmalara ne kadar ödenmiştir?

 

 

3-    2011 yılına asfaltlanan ve 2012 yılında sökülüp tekrar asfaltlanan yol var mıdır? Varsa kaç kilometredir? Sökülen asfaltlar nerede ve nasıl değerlendirilmektedir? Sökülen asfalt varsa 2011 yılında yapılan asfalt çalışmasında idari bir kusur var mıdır?

 

4-    Merkezi hükümet bu asfaltlama çalışması için Niğde Belediyesi’ne planlanan ödenekler dışında ek bir ödenek yapmış mıdır?

 

 

5-    1 Ocak 2012 tarihinden şu ana kadar yapılan asfaltlama çalışmasında ki yolların kullanım ömrü ne kadardır? Hangi kalitede asfalt atılmıştır?

 

6-    2011 yılı içinde yapılan asfalt çalışmasında Niğde Belediyesi tarafından kullanım ömürleri ile ilgili bir açıklama yapılmış mıdır? Yapılmışsa ne kadardır?

 

 

7-    2011 yılında yanlış bir asfaltlama çalışması olduğunu düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız bunun Niğde Belediyesi’ne bedeli ne kadar olmuştur?

 

8-    2011 ve 2012’de asfaltlama yapılan yollarda alt yapı çalışmaları bitirilmiş midir?

 

 

banner697
Yorumlar (9)
niğdede yeşil alanlara göz dikiliyor 8 yıl önce
başkanın beyanını okudum,fertek yolu tek yön ölacakmış,hatta o bölgedeki yeşil alanların kayaardı tarafına yol açacaklarmış,inşallah dedikodudur,sayın akdoğan şehrin yeşil alanlarını sakın arsa rantcılarına tekrar tekrar yedirmeye kalkmayın,niğdenin nefes aldığı akciğerleri olan fertek yolu,niğde kayaardı bağlarını imara felan açmayın,günah işlersiniz,yaptığınız iyi çalışmaları sabote edersiniz,şehrin dokusuyla oynamak sadece vebal altına girmenizi sağlar,fertek yolu çok yoğun felan olmaz,orada oturan aileler olarak biz o bölgenin geliş gidi olmasını arzu ediyoruz,ve memnunuz,oralarda kimlerin arsa ve konut yapacağı biliniyor,milletin yolunu asfaltladınız,sağolun,ama sakın yolu tek yön falan yapmayın,niğdenin doğal doğukusuyla oynamayınız,bu bir talep tir,bizlerde vatandaşız,zaman zaman niğdede tek yön yol veya arsa ratcılarının ağzıyla hareket edenler bu gün konuşuluyor,siz iyi asfalt ve iyi yolyapan olarak kalınız halkın kafasında,halkın taleplerini dikkate alınız
hakan bey 8 yıl önce
eski fertek yolunun tek yön olmasını istemiyoruz,bu konuyu gündeminize alın,bizler o bölgede oturan vatandaşlarız,nasıl oluyorda tek yöne bizi hapis edecekler,ben istediğim yerden geçerim kardeşim,size ne yolumdan,seçim geliyor,bizlerde tek yöne oy mu verelim,faruk başkan senin de tek yönün kalır ozaman ,gitme yönü,yeniden gelme yönün olmaz haberin olsun
ferttek yolu tek yön oluyormuş MHP uyuma 8 yıl önce
ferteğe kadar uzanan bir bulvar olacakken şehiri yeniden sıkıştırmaya çalışıyor bazı çıkar gurupları,uyumayın mhp yöneticileri,bazıları adını yazdıkları binaları diktiler,onları işlek hale mi getirmeye çalışacaklar,bide hastaneyi ad ederek kullanmaya çalışıyorlar,hastene sıkıştırmaz rahatlatır oaraları ses ver mhp ,bu konunun takipcisiyiz,sizden ses çıkamzsa başbakana gadar gider bu konu,hangi mütait meclis üyesinin bina yaptığı,kimin arsa aldığı oralardan belli bunlar
murat 8 yıl önce
yollarımız süper oldu. şu siyasiler iyiyede kötüyede muhalefet oluyolar. iyi yapılan bişeye muhalefet olmayın be kardeşim. yapılacak işleride durduruyosunuz kendi çıkarlarınız için. keşke mhp kendi döneminde böyle yollar yapsaydı ama yapamadı bari yapılanın önüne geçmeyin.
ahmet 8 yıl önce
yollarının neresi super oldu birader bana bir söylesene anasını bellediniz sen kesin faruk tarafından beslenen bir beslemesindir...
oy yok eğer tek yön olursa 8 yıl önce
fertek yolu tek yön olursa oy yok faruk beye
murat kardeş 8 yıl önce
iyi yapılana iyi dedik,ellerine sağlık asfalt yol iyi oldu,ama bizler orada oturan sakinleriz gideceğiz amma dönemiyeceğiz,daha evvel o tek yön uygulaması bazı yerlerde yapıldı halkın şikayeti üzerine açıldı,halkın istekleri dikkate alınmazsa halkta siyasileri dikkate almaz
murat 8 yıl önce
sen başka bir şehirde yaşıyon galiba yada gözlerin görmüyor. kendi il başkanlarınız bile rahatsız olmuş baksana yapılan yolları görünce seçim alamayız korkusu. ben kimsenin beslemesi falan değilim sıradan yapılana tarafsızca bakan biriyim. ama bukadar tepki verdiğine göre sen mhp nin kapısının önünde tasmayla bağlı duran birine benziyosun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Benim 4 ogrencim var esimde insaattan dustu is yapamiyor bizimde ihtiyacimiz var cocuklarim derse giremiyor
bunlar genç mülteci hani 65 yaş üzeri türk vatandaşlarına vurulacaktı.
önce suriyelilere mi vuruluyor bunlar suriyeli ya
Aksaray'a Kaptırmakta Olduğunuz NARLIGÖLÜ Niğde'ye Kazandırılması için ugraşılmalı Niğde'nin olanı Niğdeye kazandırılması lazım Bırakın Tebrikleri işe yarayın koltuk işgal etmeyi Niğdeye Bişeyler kazandırın...
Bu Toplantılarda Hibelerden bahsediliyor. Bu Hibeleri NARLIGÖLÜ Kazanmak için ve Turizm Sektörü Ayağına Katmak için Kullanılmalı ve O Çevrenin HAYAT bulması için ugraşılmalı Niğde'nin olanı Niğdeye kazandırılması Çevre illere değil
az bulutlu
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:22
Güneş 07:46
Öğle 12:58
İkindi 15:36
Akşam 17:59
Yatsı 19:18
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 18 38
3. Galatasaray 19 36
4. Gaziantep FK 19 34
5. Hatayspor 19 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Trabzonspor 19 30
8. Karagümrük 18 27
9. Malatyaspor 19 27
10. Göztepe 19 25
11. Antalyaspor 19 25
12. Rizespor 19 24
13. Sivasspor 18 23
14. Başakşehir 19 23
15. Konyaspor 19 22
16. Kasımpaşa 18 22
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 19 19
19. Erzurumspor 19 16
20. Ankaragücü 18 15
21. Denizlispor 19 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Chelsea 19 29
9. Southampton 18 29
10. Arsenal 19 27
11. Aston Villa 16 26
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 18 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 19 33
5. Sevilla 18 33
6. Real Sociedad 19 30
7. Granada 19 28
8. Real Betis 19 26
9. Cádiz 19 24
10. Getafe 18 23
11. Celta de Vigo 19 23
12. Levante 18 22
13. Athletic Bilbao 18 21
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Real Valladolid 19 19
17. Deportivo Alaves 19 18
18. Elche 17 17
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 19 12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@