MHP Niğde Asfalt Sorununu TBMM Gündemine Taşıdı!

MHP’li Er: “Asfaltlamada Niğdeli Milyonlarca Lira Zarara Sokulmuştur!

SİYASET 09.08.2012, 22:00 09.08.2012, 22:00
1141
MHP Niğde Asfalt Sorununu TBMM Gündemine Taşıdı!
banner830
 MHP’li Er: “Asfaltlamada Niğdeli Milyonlarca Lira Zarara Sokulmuştur!

 

MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er tarafından AKP’li Niğde Belediyesi hakkında İç İşleri Bakanlığı tarafından cevaplanması üzerine Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri üzerinden soru önergesi vererek, Niğde’nin sorunlarını TBMM’ye taşıdı.

 

Haber- Foto: Gökhan ÖZBEK / TyN HABER

 

Son iki yıldır aynı cadde ve sokakların asfaltlandığına dikkat çeken MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, Niğde Belediyesi’nin yanlış stratejiler uyguladığını iddia ederek, bu konunun çözümü için sorunun doğru tespit edilmesi gerektiğini ifade etti.

MHP’li Er, Niğde’nin şehir içi ulaşım sorunu çözümü noktasında AKP’nin sorumlu davranmadığını ifade ederek; “ 2009 yılında göreve gelen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, son iki yıldır yoğun bir şekilde asfaltlama çalışması yapmaktadır. Bazen Belediye kendi olanaklarıyla yaptığı bu çalışmalar, bazense özel şirketler tarafından yapıldığı tarafımızdan gözlemlenmiştir. Ama vahim bir nokta var ki bir yıl önce atılan asfaltlar sökülerek, yerine yeni asfaltlama yapılmakta, bir takım çıkar çevrelerine yeni rantlar sağlanmaktadır. İşte Niğde kamuoyunu işgal eden bu konuyu net bilgi sahibi olabilmek için, Ankara Milletvekilimiz Özcan Yeniçeri ile irtibata geçerek bu sorunun TBMM gündemine taşınmasını ve sorularımızın İç İşleri Bakanlığı tarafından yazılı olarak cevaplanmasını istedik” dedi.

 

Son 2 Yılda Ne Kadar Para Harcandı?

MHP’li Er, “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tahmini olarak on milyonlarca dolara mal olan tüm şehrin asfaltlanması iki yıldır aynı cadde ve halterler üzerinde devam ediyor. Bu konuda duyarsız kalmak mümkün değil. Bütün Niğdeli bu keyfi ve yanlış harcamalardan dolayı ne kadar zarar edildiğini bilmeye ona göre tavır geliştirmeye çalışmaktadır. Halende devam etmekte olan bu asfaltlama ile ilgili olarak, uzman arkadaşlarımız tarafından inceleme ekibi oluşturulmuş, bakanlığın vereceği cevaptan sonra Niğde’nin asfaltlamada ne tür büyük bir küfletin altına girildiği araştırılmaktadır. İşin garip yanı daha 2 ay önce atılan bazı asfaltlamadaki bozulmalar göz önüne alındığında toplam Niğde’nin parası sokaklara dökülmüştür” dedi.

Özcan Yeniçeri Niğde’nin de Milletvekili!

MHP İl Başkanı Hakan Er, “sayın hocamız Özcan Yeniçeri Niğde’nin sorunlarına karşı bir Niğdeli hassasiyeti göstermekte ve üzerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeye çalışmaktadır. Niğde’nin öncül sorunu olarak gördüğümüz ulaşım sorunu içinde çözümler üretmeye yerel yönetimlerin yanlış stratejilerini halka anlatmaya çalışmaktayız. Niğdeli gerçek anlamda Milliyetçi bir belediye anlayışı ile yönetilmeyi hak etmektedir.” Dedi.

 

Nazım İmar Planını İncelemek İstiyoruz!

Niğde’nin diğer sorunları üzerine kısa bir değerlendirme yapan MHP’li Er; “1/5000 ölçekli Nazım İmar planı konusunda partimiz Niğde için hassas davranmakta gelecekte oluşabilecek tüm rant kapılarını baştan kapanması için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için çalışmaktadır. Bizler önceki gün yazılı olarak başvurarak Nazım İmar Planını ve hali hazırda bulunan imar planlarını istedik. Niğde Belediyesi tarafından acilen bu isteklerimiz karşılanmalı tamamı uzman arkadaşlar tarafından oluşan parti araştırma ekibimizle bu değerlendirmek zorundayız.” Dedi.

 

 

 

(Aşağıda soru önergesinin tam metni bulunmaktadır)

 

 

 

 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim ŞAHİN tarafından, tarafıma yazılı olarak cevaplanması hususunda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

 

 

                                                                                             Özcan Yeniçeri

                                                                                  Ankara Milletvekili

 

 

Niğde Merkez İlçe Belediyesi olan, Cumhuriyetin ilk yıllarından beri hizmet veren. Vatandaşlarımızın kamusal hizmetlerini yürütme noktasında Niğde’de önemli bir konuma sahip olan Niğde Belediyesi ile ilgili Niğdeli vatandaşlarda; 2011 ve 2012 yıllarında yapılan asfaltlama faaliyetleri konusunda soru işaretleri oluşmaktadır!

 

Bu Bağlamda;

 

1-    2011 yılında Niğde Belediyesi sınırları içinde kaç kilometre asfaltlama çalışması yapmıştır? Bu asfaltlama görevini kendisi mi yoksa başka bir firma mı yürütmüştür? Başka bir firma/firmalar yürüttüyse firmanın adı ve kuruluş yeri neresidir? Bahsi geçen yılda toplam asfaltlama çalışmasına ne kadar para harcanmıştır?

 

2-    01 Ocak 2012’den günümüze kadar Niğde Belediyesi sınırları içinde kaç kilometre asfaltlama çalışması yapmıştır? Bu asfaltlama görevini kendisi m yoksa başka bir firma mı yürütmüştür? Başka firma/firmalar yürüttüyse firmanın adı ve kuruluş yeri neresidir? Bu firma/firmalar hangi tarihte hangi koşullarda bu işi Niğde Belediyesi adına üstlenmiştir? Bahsi geçen 01 Ocak 2012’den şu ana kadar asfaltlama için ne kadar kaynak ayrılmış ve ilgili firma/firmalara ne kadar ödenmiştir?

 

 

3-    2011 yılına asfaltlanan ve 2012 yılında sökülüp tekrar asfaltlanan yol var mıdır? Varsa kaç kilometredir? Sökülen asfaltlar nerede ve nasıl değerlendirilmektedir? Sökülen asfalt varsa 2011 yılında yapılan asfalt çalışmasında idari bir kusur var mıdır?

 

4-    Merkezi hükümet bu asfaltlama çalışması için Niğde Belediyesi’ne planlanan ödenekler dışında ek bir ödenek yapmış mıdır?

 

 

5-    1 Ocak 2012 tarihinden şu ana kadar yapılan asfaltlama çalışmasında ki yolların kullanım ömrü ne kadardır? Hangi kalitede asfalt atılmıştır?

 

6-    2011 yılı içinde yapılan asfalt çalışmasında Niğde Belediyesi tarafından kullanım ömürleri ile ilgili bir açıklama yapılmış mıdır? Yapılmışsa ne kadardır?

 

 

7-    2011 yılında yanlış bir asfaltlama çalışması olduğunu düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız bunun Niğde Belediyesi’ne bedeli ne kadar olmuştur?

 

8-    2011 ve 2012’de asfaltlama yapılan yollarda alt yapı çalışmaları bitirilmiş midir?

 

 

Yorumlar (9)
niğdede yeşil alanlara göz dikiliyor 7 yıl önce
başkanın beyanını okudum,fertek yolu tek yön ölacakmış,hatta o bölgedeki yeşil alanların kayaardı tarafına yol açacaklarmış,inşallah dedikodudur,sayın akdoğan şehrin yeşil alanlarını sakın arsa rantcılarına tekrar tekrar yedirmeye kalkmayın,niğdenin nefes aldığı akciğerleri olan fertek yolu,niğde kayaardı bağlarını imara felan açmayın,günah işlersiniz,yaptığınız iyi çalışmaları sabote edersiniz,şehrin dokusuyla oynamak sadece vebal altına girmenizi sağlar,fertek yolu çok yoğun felan olmaz,orada oturan aileler olarak biz o bölgenin geliş gidi olmasını arzu ediyoruz,ve memnunuz,oralarda kimlerin arsa ve konut yapacağı biliniyor,milletin yolunu asfaltladınız,sağolun,ama sakın yolu tek yön falan yapmayın,niğdenin doğal doğukusuyla oynamayınız,bu bir talep tir,bizlerde vatandaşız,zaman zaman niğdede tek yön yol veya arsa ratcılarının ağzıyla hareket edenler bu gün konuşuluyor,siz iyi asfalt ve iyi yolyapan olarak kalınız halkın kafasında,halkın taleplerini dikkate alınız
hakan bey 7 yıl önce
eski fertek yolunun tek yön olmasını istemiyoruz,bu konuyu gündeminize alın,bizler o bölgede oturan vatandaşlarız,nasıl oluyorda tek yöne bizi hapis edecekler,ben istediğim yerden geçerim kardeşim,size ne yolumdan,seçim geliyor,bizlerde tek yöne oy mu verelim,faruk başkan senin de tek yönün kalır ozaman ,gitme yönü,yeniden gelme yönün olmaz haberin olsun
ferttek yolu tek yön oluyormuş MHP uyuma 7 yıl önce
ferteğe kadar uzanan bir bulvar olacakken şehiri yeniden sıkıştırmaya çalışıyor bazı çıkar gurupları,uyumayın mhp yöneticileri,bazıları adını yazdıkları binaları diktiler,onları işlek hale mi getirmeye çalışacaklar,bide hastaneyi ad ederek kullanmaya çalışıyorlar,hastene sıkıştırmaz rahatlatır oaraları ses ver mhp ,bu konunun takipcisiyiz,sizden ses çıkamzsa başbakana gadar gider bu konu,hangi mütait meclis üyesinin bina yaptığı,kimin arsa aldığı oralardan belli bunlar
murat 7 yıl önce
yollarımız süper oldu. şu siyasiler iyiyede kötüyede muhalefet oluyolar. iyi yapılan bişeye muhalefet olmayın be kardeşim. yapılacak işleride durduruyosunuz kendi çıkarlarınız için. keşke mhp kendi döneminde böyle yollar yapsaydı ama yapamadı bari yapılanın önüne geçmeyin.
ahmet 7 yıl önce
yollarının neresi super oldu birader bana bir söylesene anasını bellediniz sen kesin faruk tarafından beslenen bir beslemesindir...
oy yok eğer tek yön olursa 7 yıl önce
fertek yolu tek yön olursa oy yok faruk beye
murat kardeş 7 yıl önce
iyi yapılana iyi dedik,ellerine sağlık asfalt yol iyi oldu,ama bizler orada oturan sakinleriz gideceğiz amma dönemiyeceğiz,daha evvel o tek yön uygulaması bazı yerlerde yapıldı halkın şikayeti üzerine açıldı,halkın istekleri dikkate alınmazsa halkta siyasileri dikkate almaz
murat 7 yıl önce
sen başka bir şehirde yaşıyon galiba yada gözlerin görmüyor. kendi il başkanlarınız bile rahatsız olmuş baksana yapılan yolları görünce seçim alamayız korkusu. ben kimsenin beslemesi falan değilim sıradan yapılana tarafsızca bakan biriyim. ama bukadar tepki verdiğine göre sen mhp nin kapısının önünde tasmayla bağlı duran birine benziyosun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner833
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 14 30
2. Beşiktaş 14 27
3. Trabzonspor 14 26
4. Başakşehir 14 26
5. Fenerbahçe 14 25
6. Galatasaray 14 23
7. Alanyaspor 14 22
8. Göztepe 14 20
9. Malatyaspor 14 20
10. Denizlispor 14 18
11. Çaykur Rizespor 14 17
12. Gaziantep FK 14 17
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 14 14
15. Kasımpaşa 14 12
16. Antalyaspor 14 12
17. Kayserispor 14 10
18. Ankaragücü 14 9
Takımlar O P
1. Hatayspor 14 30
2. Akhisar Bld.Spor 14 25
3. Erzurum BB 14 24
4. Bursaspor 14 23
5. Ümraniye 14 22
6. Keçiörengücü 14 22
7. Menemen Belediyespor 14 22
8. Fatih Karagümrük 14 20
9. Balıkesirspor 14 19
10. Giresunspor 14 19
11. Adana Demirspor 14 18
12. Altay 14 17
13. İstanbulspor 14 15
14. Altınordu 14 13
15. Osmanlıspor 14 11
16. Boluspor 14 11
17. Adanaspor 14 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 46
2. Leicester City 16 38
3. Man City 16 32
4. Chelsea 16 29
5. M. United 16 24
6. Wolverhampton 16 24
7. Tottenham 16 23
8. Sheffield United 16 22
9. Arsenal 16 22
10. Crystal Palace 16 22
11. Newcastle 16 22
12. Brighton 16 19
13. Burnley 16 18
14. Everton 16 17
15. Bournemouth 16 16
16. West Ham 16 16
17. Aston Villa 16 15
18. Southampton 16 15
19. Norwich City 16 11
20. Watford 16 9
Takımlar O P
1. Barcelona 15 34
2. Real Madrid 15 34
3. Sevilla 16 31
4. Real Sociedad 16 27
5. Getafe 16 27
6. Athletic Bilbao 16 26
7. Atletico Madrid 16 26
8. Valencia 16 26
9. Granada 16 24
10. Osasuna 16 23
11. Real Betis 16 22
12. Levante 16 20
13. Villarreal 16 19
14. Real Valladolid 16 19
15. Deportivo Alaves 16 18
16. Eibar 16 15
17. Mallorca 16 14
18. Celta de Vigo 16 13
19. Leganés 16 9
20. Espanyol 16 9
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@