banner779

Çetin; Mevcut Milletvekillerine tabanda çok büyük tepki var.

Çetin; Üzülerek bir şeyin üzerine basa basa ifade etmek istiyorum. Gerçekten bu çok üzücü, zaman çok dar, aradaki bu makası kapatmayı nasıl becereceğiz, nasıl başaracağız… “dedi.

Çetin; Mevcut Milletvekillerine tabanda çok büyük tepki var.

banner794

22. Dönem Ak Parti’den Niğde Milletvekili olan ve 27. Dönem için 24 Haziran 2018  seçimleri için Ak Parti’den aday adayı olan Mahmut Uğur Çetin  Niğde FM radyosuna konuk oldu.

Haber: Selim GÖKEL

Ak Parti aday adayı Mahmut Uğur Çetin burada yaptığı konuşmada mevcut iktidar milletvekillerini çok sert eleştirdi.

MEVCUT MİLLETVEKİLLERİNE TABANDA ÇOK BÜYÜK TEPKİYE ŞAHİT OLUYORUZ
Çetin konuşmasında; Yaklaşık 4 -5 gündür alandayım, bu süreci yaşamaktayım. Arazide,  tabanda  hemşerilerimizi ziyaret ediyoruz. Onlarla hasbıhal ediyoruz, dertleşiyoruz. Tabanda parti olarak, bir takım eleştirilere maruz kalıyoruz. Arazi vekiller bazında biraz ihmal ettiğimize şahit oluyoruz. Vatandaş teşkilatlarımızdan belediye başkanlarımızdan onların faaliyetinden memnuniyetini her defasında dile getiriyor. Ancak arazide gerçekten vekillerimizden kaynaklı müthiş bir gaz sıkışmasına şahit oluyoruz. Tabi 16 yıldır Türkiye genelinde yerel ve genel bazda hatta genel iktidarda destanlar yazan Ak Parti’ye Niğde genelinde özellikle bu dönem tabandaki bu eleştiriye inanın ben 4-5 gündür bir anlam vermekte zorlanıyorum. Ak Parti olarak da tarihin en zor seçimlerinden birisine gitmekte olduğumuz kanısındayım. Ak Parti’den bu seçimlerde ben dahil aday olmak için çalışan arkadaşlarım bu eleştirileri dikkate almaktayız. Bor’da, Çamardı’da, Ulukışla’da, Altunhisar İlçemizde, ilçe belediyelerimizde bağlı belde belediyelerimizin yerelde yapmış oldukları çalışmalardan partili partisiz çok büyük bir memnuniyete şahit oluyoruz. Ancak genel iktidarımız ve yerel iktidarımızdan Niğde bazında almış olduğumuz paylarla veya alamadıklarımız ile ilgili olarak iki milletvekillerimize karşı, aday adayları olarak bizleri de hayrete düşüren, tabanda çok büyük bir tepkiye şahit oluyoruz.

BİR TÜRLÜ ANLAM VERİMİYORUM. HAYRETLER İÇİNDEYİM.

Ben partimin kuruluşunu da dikkate alırsak yaklaşık 18 yıldır arazideyiz. Ama ilk defa arazinin Ak Parti Niğde Milletvekilleri ile alakalı bu kadar önyargılı yaklaşımına bir türlü anlam veremedim. Bende hayretler içerisinde kaldım.

Mevcut milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen’i  eleştiren Mahmut Uğur Çetin, Ak Parti’nin ustalık döneminde zirvesini yaşayan bir iktidar olduğunu yerel yönetim de başarılı olduğunu, hiçbir eleştiri alınmadığını söylerken Milletvekilleri ile ilgili bu tepkiyi anlamakta zorlandığını söyledi.

TABANIMIZ YERDE GÖĞE KADAR HAKLIDIR
Çetin konuşmasının devamında;   Muhalefet milletvekili karşısında araziyi çok boş bırakmışız. Muhalefet milletvekilleri bizim bu boşluğumuzu o kadar güzel değerlendirmişler ki. Arazi de iktidar olmamasına rağmen, elinden icraat anlamında hiçbir şey gelmemesine rağmen, bizim boşluğumuzu çok güzel doldurmuş. Bundan da çok güzel siyasi anlamda yararlanmış milletvekillerimiz ile alakalı bu ön yargılı veya duygusal diye kendi içimizde tabir edebileceğimiz bazı eleştiriler bana göre en azından yüzde 50’si abartılı olsa bile diğer yüzde 50’sinde de tabanımız yerden göğe kadar haklıdır diye düşünüyorum.

 Çetin; Üzülerek bir şeyin üzerine basa basa ifade etmek istiyorum. Gerçekten bu çok üzücü, zaman çok dar, aradaki bu makası kapatmayı nasıl becereceğiz, nasıl başaracağız… “dedi.

Mahmut Uğur Çetin, Niğde FM sahibi Yasin Pişkin’in Bor Şeker Fabrikasının kapatılması, Hızlı Tren’in Niğde’nin dışlanması, Havaalanı, Akkaya Barajı sorunu, Güneş Enerjisi, Patates ve tarım sorunları hakkında sorularını yanıtladı.  Ak Parti Aday adayı Mahmut Uğur Çetin’in Niğde’nin sorunları hakkında muhalefet aday adayı gibi hep eleştiri yapması dikkat çekti.


 


Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Niğdeli. - 9 ay önce
İki vekil eğer akpartiden eğer aday olursa valla Niğde'de bir vekil çıkarıriz. Hatta ikinci parti bile olarak bir vekil çıkartırız. Cumhiurbaşkanlığında erisimize oyumuz helal olsun. Kavaklıoğlunada haram olsun. Eğer borlular ve niğdeliler şu eski vekilimiz mahmut uğur çetini listeye koydururlarsa vallâ iki vekili yeniden çıkartabiliriz.
Avatar
Ak partili seçmen - 9 ay önce
Yıllardır akparti seçmeni olarak yazıyorum bu satırları. 2002 yılından beridir akparti içerisinde olup 3 döneminmillet vekilliği yapmış olan sayın özegeni eğer aday göstersinler ak partiye oyum asla olmayacaktırki bu görüşte olan sayıyı sahayı vadandaşı dinleyerek şahit olacaklardır. Bir vekil düşününki eğitimde kariyeri yok. Mesleğin ne diye sorsanız bir mesleğiniz yok. Bilgi beceri tecrübeniz ne deseniz ukalalık ve kibirden baskası zaten yok. Allah için görün artık niteliksizliği. Niğdeyi köy ettiniz köy mahkemeyi kübraya inanıyorsanız biraz düşünün....
Avatar
Borlu - 9 ay önce
Kavaklıoğlu aday olursa ailemin 5oyu var 5ide başka partiye gider...
Avatar
DeliBorlu - 9 ay önce
oylar iyi partiye gardaş.Gecti Borun Pazarı Sür Eşşeğini NİĞDEYE...Şeker Fabrikasının satışından sonra bu Borlu Akpye oy verirse dahada yazıklar olsun.Satılan fabrika olmadı satılan bor halkı oldu.
Avatar
Vatandaş - 9 ay önce
Niğde Kavaklioglu dönemindeki kadar rezilliği yaşamadı.Eğer bu hayırsız tekrar aday olursa vatandaştan oy yok. Bu da böyle biline. Yetti artık inin milletin sırtından. Gidin kimin başına bela olacaksanız oraya olun.sizin yüzünüzden siyasetten tiksindim. Verdiğim oy ile aldığın maaş haram olsun. Ahirette yakana yapisacagim kavaklioglu
Avatar
kayardılı komando - 9 ay önce
adam doğruları söylüyor, radyodan dinledim chp li sandım
Avatar
niğdeli51 - 9 ay önce
Öncelikle haber yapıyorsanız kimi haber yaptığınızın bilincinde olun.Vekilimizin adı Mahmut Uğur Peşin mi gündemden bu kadar uzaksan bırak bu işi.Lafta haber yapmak için haber yapmayın.
Avatar
Doğrucu DAVUT - 9 ay önce
Niğde de bittiniz siz şeker fabrikası son hamlenizdi İYİ PARTİ ile herşey iyi olacak inşAllah ALLAH yardımcımız olsun