banner689

Bor İlçesinde MHP'den Referandum İstifası

Milliyetçi Hareket Partisi Bor İlçe Başkanlığı bazı yöneticileri, eski meclis üyeleri, eski ocak başkanları olmak üzere bir çok Ülkücü partisinden istifa etti.


banner785
Milliyetçi Hareket Partili bir grup Ülkücü  bugün Bor İlçesi İstisyon Meydanında basın açıklaması yaparak partisinden istifa etti.  İstifa dilekçelerinin resmi olarak partilerine iletileceğini de belirten bir grup Borlu Ülkücü  basın açıklaması sırasında istifa gerekçelerini de belirtti.

Yapılan basın açıklamasında; "Yüce Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün ve aziz Türk Milletinin huzuru, refahı, kardeşliği konularında içinde bulunduğumuz şartlar; kalbi bu vatan için atan her vatandaşımızı derin bir üzüntü ve endişeye sevketmiştir.
 
Ülkeyi yönetenlerin yanlış ve öngörüsüz icraatları neticesinde meydana gelen bu olumsuzluklar çok tehlikeli boyutlara ulaşmıştır.  Çeşitli kumpaslarla ordumuzu kahraman subayları tasviye etmiş neticede devletimiz ve milletimiz 15 Temmuz  FETÖ hainliği ile karşı karşıya kalmıştır. Aziz milletimizin büyük fedakarlıklarla elde ettiği milli servetimiz olan fabrikalarımız, ormanlarımız otoyollarımız, köprülerimiz, limanlarımız değerli arazilerimiz özelleştirme adı altında yok pahasına yağma ettirilmiş, devletimizin borcu kat be kat artmış; üretim yavaşlamış; tarım ve hayvancılığımız dışarı  bağımlı hale getirilmiş çiftçimiz, esnafımız mağdur hale getirilmiş, işsizlik artmış halkımızın bir bölümü gıda paketlerine, kömür torbalarına ve sosyal  yardım sadakalarına muhtaç hale gelmiştir.
 
Dahada acı olanı ise Türklük ayaklar altına alınmış, Devletimizin simgesi olan Türkiye Cumhuriyeti  sembölü T.C.  bazı resmi kurumlardan kaldırılmış, bölücüler bir askeri kışlamızın bahçesinde dalgalanan şanlı bayrağımızı indirme cüreti bulmuş, bölücü örgütün sözde bayrakları olan paçavralrını Türkiye Cumhuriyeti devletinin hava limanlarına asılmıştır. .800 yıllık Türk toprağı olan Süleyman Şah türbesini korunamamış ,Ege de bulunan türkiye mize ait olan 18 adanın Yunanlılar tarafından gasbedilmesine ses çıkartılmamıştır.
 
Bütün bu tablo karşısında misyonu ve idealleri bütünlüğünün korunması ve azi Türk Milleti nin huzuru, refahı ve kardeşliğinin teminatı ülkücü fikriyatın siyasi yapılanması olan Miliyetçi Hareket partisi genel başkanı ve yönetimi ülkücü duyarlılığın gerektirdiği davranış ve mücadeleyi gösterememiş, üstelik ülkenin bugünkü durumundan sorumlu olması gereken siyasi iktidarın peşine takılarak Devletimizin bekası, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, huzuru ve kardeşliğini demokratik parlementer sistemi bağımsız yargı ve denetim mekanizmalarını bozarak bir Anayasa değişikliğine destek vermiştir.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı ve Genel merkez yönetimi bu konuda itirazı olan ülkücüleri ‘FETÖ-PKK-DHKP’ gibi bölücü örgütlerin yanında olmakla,vatan hainliğiyle suçlama gibi bir vefasızlığa, vicdansızlığa ayıba imza atmışlardır.
 
Bizler geçmişte Milliyetçi Hareket Partisi İlçe başkanlığı, ocak başkanlığı, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeliği ,yönetim kurulu üyeliği  yapmış ve halen görevde olan belediye meclis üyesi, ilçe yönetim kurulu üyesi, kadın kolları yöneticisi kişiler olarak ;
 
Vizyonunu kaybetmiş, ülkücü haraketin hassasiyetlerini zayıflatmış bir siyasi parti haline gelen Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyoruz.
 
İstifalarımızla ilgili dilekçelerimiz PTT kanalıyla gerekli mercilere postalanacaktır. Şunuda biliyor ve inanıyoruzki : sadece burada bulunanlar değil binlerce ülküdaşımız da gönül hanelerinde milliyetçi Hareket partisinden istifa etmişlerdir. Milliyetçi haraket partisi: başbuğumuz alparslan türkeş in fikirlerine, vizyonuna ve misyonuna kavuşuncaya kadar. bu arılığımız devam edecektir. denildi. 

 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
baran 51 - 1 yıl önce
Türklüğün bekasını Türk düşmanlarıyla cumhuriyetin bekasını cumhuriyet düşmanlarıyla birliktemi yapacağız !!! HAYIR diyelim hayr olsun
Avatar
ilaldı - 1 yıl önce
Türk gençliği birinci vazifen Türk istiklalilini ve Türk Cumhuriyetini korumak tir bunun için Hayirrrrrrrrrrr
Avatar
borlu - 1 yıl önce
Şükür Mevlama!
Bir de geçtiğimiz hafta; vatanı satanlarla, davasını satanlara, atasını satanlarin Ocak önünde Bozkurt yapanlar!!!
Mevlam sizleri de islah eder inşAllah!
Avatar
yaşlı kurt - 1 yıl önce
kusura bakmayın arkadaşlar ama ben Türklüğümü yerde bulmadım o yüzden hayır diyeceğim
Avatar
borlu - 1 yıl önce
belediye meclis üyelindende istifa edin
Avatar
ülküdaş - 1 yıl önce
Altına birde yurtta sulh Konseyi yazsalarmış tam olurmuş. Borlu Ülkücüler biraz abartı olmamışmı
Avatar
Kubilay ÖZDEMİR - 1 yıl önce
Eyyy değerli memleketimin güzide insanları ülküdaşları.
Basın açıklamanızı dikkatlice okumuş bulunmaktayım. Milliyetçi ve muhafazakar vatandaşlarımız hiç bu kadar yakınlaşmamışken memleketimize ve Türkiye'mize fayda sağlayabilmek adına açıklamanızdaki konuları referandum sonunda kıyasıya parti içerisinde istişare etmenizi rica ediyorun.
Avatar
Kubilay ÖZDEMİR - 1 yıl önce
Eyyy değerli memleketimin güzide insanları ülküdaşları.
Basın açıklamanızı dikkatlice okumuş bulunmaktayım. Milliyetçi ve muhafazakar vatandaşlarımız hiç bu kadar yakınlaşmamışken memleketimize ve Türkiye'mize fayda sağlayabilmek adına açıklamanızdaki konuları referandum sonunda kıyasıya parti içerisinde istişare etmenizi rica ediyorun.