Bakan Davutoğlu Niğde'de, Ak Parti Adayları Tanıtıldı

Ak Parti Niğde’de Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısı yapıldı.

SİYASET 08.02.2014, 20:26 12.02.2014, 20:30
2678
banner830
 Ak Parti Niğde’de Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısı yapıldı.

Fotoğraf : Erdal GÜÇER
Haber: Selim GÖKELVİDEO GÖRÜNTÜLERİ BİRAZDAN...

Ak Parti Niğde Merkez, İlçeler ve Belde Belediye Başkanları tanıtım programı bu gün Niğde Belediyesi İnönü Mahallesi Düğün Salonunda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile yapıldı.


Kalabalık bir topluluğun izlediği ve Bakan Davutoğlu'nun katıldığı programa, Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi, Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir, İl Genel Meclis Başkanı Erdal Koçyiğit, kendileri de aday olan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Çamardı Belediye Başkanı Yavuz Soylu, Bor İlçe Başkanı Yavuz Ergun ile birlikte diğer ilçe, belde başkan ve yöneticileri. Başkan adayları ve partililer katıldı. 

SON OLAYLAR AK PARTİ'YE HEYECAN KATMIŞDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu partililer Nevşehir-Niğde yol ayrımında çiçeklerle karşıladı. Niğde Belediyesi İnönü Mahallesi Düğün salonunda partililerin çoşkulu tezahüratları ile karşılanan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na salonu hınça hınç dolduran partililer büyük sevgi gösterisinde bulundular.
Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından bir konuşma yapan Ak Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir ; Cumhuriyet tarihimizin en hayati, aynı zamanda demokrasimiz için en önemli seçimini yapacağız, 30 Mart yerel seçim olmaktan çıkmış durumda. 30 Mart millet egemenliğinin, milli iradenin, sandığın ve demokrasinin zaferi ilan edileceği, kayıtsız ve şartsız hakimiyetin milletin olduğunu tescilleyen bir seçim olacaktır”diyerek başkan adaylarına başarılar diledi.


Emrah Özdemir’in ardından Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ salondakileri selamlayarak başladığı konuşmasında ; Bundan 5 yıl önce çıkmış olduğumuz kutlu yolcukta, sizlerin ve Niğdelilerin hizmetkarı olduk. Gece demedik, gündüz demedik 120 trilyonluk projeyi Niğdemizin hizmetine sunduk.”dedi.


 Ak Parti Niğde Milletvekili Ömer Selvi ise, ; Böyle güzel bir programı gerçekleştiren, emeği geçen herkese teşekkür ediyor. Böyle güzel bir günde ve programda bizleri yalnız bırakmayan Sayın Bakanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu daha çok sayın bakanımız anlatacaktır. Ben onların dışında şunu söylemek istiyorum. 3 Kasım 2002 ‘de iktidara geldik, ancak Ak Parti iktidarı ile 2004 Mart yılında tanışıldı. O güne kadar kendimizi anlatmamız zordu çünkü sadece iktidar olarak yaptıklarımızı anlatıyorduk. Belediyecilik yoktu. Ama çok şükür, 2004 Mart’da bir çok belediyeyi vatandaşlarımız teveccüh gösterdi ve belediyecilik noktasında Ak Parti ile tanıştı. Ondan sonra da vazgeçmedi. İnsanlarımız Ak Parti Belediyeciliğini gördü ve vazgeçmedi, inşallah bundan sonra da vazgeçmeyecek”dedi.


Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ise yaptığı kısa konuşmada ; Bırakmıyorlar ki rahat rahat hizmet edelim. Herkes bir taraftan uğraşıyor, biliyorsunuz, bir çok oyunlar oynanıyor sizlerin sayesinde bu oyunları bozacağız. Biz sizlere hizmet için varız. Bu seçimler çok önemli sadece belediye başkanı seçmeyeceksiniz. Türkiye’nin önünü açacaksınız, oylarımız, çalışmalarımız çok önemli gece gündüz demeyeceğiz, kapı kapı dolaşacağız. Ak Parti olarak, Ak Belediyecilik olarak yaptıklarımız ortada. Belediye başkan adaylarımızın hepsine kefiliz, milletvekili olarak, teşkilat olarak her zaman arkasındayız”dedi.


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Niğde Belediyesi İnönü Mahallesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen AK Parti Niğde Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Hasan Dağı'nın yanından her geçtiğinde Niğdelileri, Nevşehirlileri, Aksaraylıları ve bu toprağın çocuklarını aklından, yüreğinden geçirdiğini söyledi.

Toroslarda doğmuş biri olarak hep dağların esintisiyle, güzel mesajlarıyla dünyayı dolaştığını ifade eden Davutoğlu, "Hasan Dağı sanki 'Emin olarak gidin, bu aziz milletin emanetini dünyanın her yerinde yerine getirin. Bilin ki Erciyies ve Hasan Dağı ne kadar sağlam bir şekilde bu topraklarda duruyorsa bu millet de en sağlam şekilde arkanızdadır' diyor. Arkamızda dağ gibi bir millet varken bize ne gam, onlara gam, bizde gam yok Allah'ın izniyle" diye konuştu.


BU TOPRAKLAR ZAFİYET DEĞİL, GÜÇ VE KUDRET İSTER

Niğde'nin hanlar ve kervansarayla geçmiş medeniyetlerden izler taşıdığını belirtenDavutoğlu, şöyle devam etti:
"Niğde İç Anadolu'da bir kapıdır. Bizlere selamla, barışla muhabbetle gelene her zaman hanlarıyla, kervansaraylarıyla açık olan bir kapı. Ama bize düşman gözle gelene ise Çin Seddi'nden daha kavi bir duvardır Niğde. İstiklal Harbi sırasındaAdana üzerinden bu toprakları işgale gelenlerin karşısında yiğitliğiyle durdular Niğdeliler. 'Torosları geçebilirsiniz ama Niğde'yi geçemezsiniz dediler.' Hiçbir yurt dışı seyahatim yoktur ki şehitlikleri ziyaret etmemiş olayım. Tek bir şehidimiz varsa dahi orayı ziyaret ederim. Bakü Şehitliği, Bükreş, Yemen Şehitliği... Anadolu'nun her vilayetinden selvi boylu yiğitlerin yattığı şehitliklerde Niğdelilerimiz de yatar. Bu millet tarihte birçok sınav verdi. Asya'da, Afrika'da, Balkanlarda, Ortadoğu'da, Kafkasya'da her yerde şehitliğimiz var. Bizi niye durduramazlar biliyor musunuz? Biz bu toprakların üstünde yaşayanlardan aldığımız gibi kudretimizi, bu toprakların altında kalan şehitlerimizden de aynı şekilde güç ve kudret alıyoruz. İmtihanlar gelir geçer. Bu topraklar, üzerinde kudretini yitirmiş olanlara mezar olur. Ama kudretini toparlamış olanlar için büyük bir hazinedir. Bu yüzden bu topraklar zafiyet istemez, güç ve kudret ister."

KİMSE BUNU BİR MAHALLİ SEÇİM OLARAK DÜŞÜNMESİN

Davutoğlu, millet iradesinin ilk kez 12 yıl kesintisiz olarak iktidarda olduğunu, 3 genel, 2 mahalli seçim, 2 de referandum gerçekleştirildiğini anımsattı.

Son 12 yıldaki kazanımlara dikkati çeken Davutoğlu, "Bütün modern ve eski tarihimizi bilerek söylüyorum. Hiçbir dönemde cumhuriyetimizin de hiçbir döneminde son 10 yıl içinde elde ettiğimiz kudreti ve gücü biriktirememiştik. Başı dik, vakur bir ülke inşa edildi sizlerin desteğiyle. İlk defa 12 yıl boyunca bu memlekette sadece milletin seçtikleri iktidar oldu. İşte aradaki büyük fark bu. Peki bunu benimsediler mi? Her seçim farklıdır ama bu seçim sadece mahalli bir seçim değil. Milletin kaderinin onaylandığı bir seçim. Kimse bunu mahalli seçim olarak düşünmesin" şeklinde konuştu.
Davutoğlu, iktidara geldikleri günden bu yana çeşitli yollardan hızlarının kesilmeye çalışıldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"AK Parti'nin genel başkanını, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı seçime sokmamak için yasakladılar. Umdular ki bu hareket için yola çıkanların hızları kesilsin. 2004'te mahalli seçimlerde Kıbrıs müzakerelerini yürütüyorduk. Burada ne propagandalar yaptılar. 'Kıbrıs satılıyor, genç subaylar rahatsız' diye. Cumhurbaşkanlığı seçimine müdahale etmek istediler. 2009 mahalli seçimlerinde parti kapatma davası açtılar. İstediler ki hızımız kesilsin, nefesimiz daralsın ama başaramadılar. 2011 seçimlerinde kasetler çıkarıldı ama yine kazanıldı. Emin olunuz ki 30 Mart seçimlerinde çıkacak gür bir sesle bu millet ve sizler milli iradeye sekte vurmak isteyenlere 'yeter artık söz de irade de sadece ve sadece milletindir' diyeceksiniz. İki şey varsa gerisi teferruattır. Biri hakkın rızası, ikincisi halkın rızası. 12 yıl içinde insanımızın değerini yükseltecek çok büyük adımlar attık."

MISIR’DA HAPİS OLAN NİĞDELİ’NİN DE TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.

"Tek bir vatandaşımız dahi bizim nezdimizde çok kıymetlidir" diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Libya'da iç savaş çıktığında 10 gün içinde 25 bin vatandaşımızı Türkiye'nin bir buçuk misli büyüklüğündeki bir ülkeden vatanlarına geri getirip ailelerine kavuşturduk. Bu kudretli bir milletin kendi milletine olan saygısının işaretidir. O zaman birçok ülke dışişleri bakanı bize başvurdu. 'Bizim vatandaşlarımızı da kurtarın' dediler. 65 farklı ülkeden 10 bin insanı Libya'dan 10 gün içinde çıkardık. 1999 depremi olduğunda Ankara'dan Sakarya'ya ulaşamayan bir hükümet ve yönetim vardı. Şimdi ise dünyanın her yerine güç ve kudret eliyle ulaşan bir devlet var. Bununla gurur duymalısınız. O tahliye esnasında Ruandalı çocukları Türkiye'ye getirip memleketlerine gönderdik. Ruanda'nın dışişleri bakanı 'Türkiye'nin ne kadar büyük bir millet ve ülke olduğunu bu çocuklarımızı bize getirince anladık' dedi. Sadece kendi vatandaşına değil, ihtiyacı olan herkese güç ve kudretle yetişen bir millet ve devlet var. Pakistan'da deprem olduğunda Pakistan Cumhurbaşkanı 'ben daha vatandaşımın yanına ulaşamadığımda Türk devleti ve yardım kuruluşları ulaşmıştı' ifadesini kullanmıştı.Haiti'ye de inen ilk uçak Türk uçağıydı, afetten sonra Filipinlere ilk inen uçak da Türk uçağıydı. İşte kudret ve şefkat eli. Bunu durdurmak istiyorlar. Durduramayacaklar, bir kez bu Kervan yola çıktı, Allah'ın izniyle kimse bu kervanı durduramayacak. "”dedi.

Davutoğlu konuşmasının sonunda, Mısır’da 80 gündür hapis olan Emre Gürbüz’ün de takipçisi olacaklarını belirtti.
Programın sonunda Niğde geneli Ak Parti Belediye Başkanları isimleri okunarak sahneye davet edildi. Bakan Davutoğlu ile birlikte fotoğraf çektirildi.
Kaynak: Selim GÖKEL
banner697
Yorumlar (10)
bahçeli kartalı 6 yıl önce
tanitim i̇yi̇ olmuş ayakkabi kutucularini öğrenmi̇ş olduk,yolda di̇kkat edeli̇mde çüzdani fi̇lan çekti̇rmeyeli̇m...
icraat 6 yıl önce
gösteriş değil iş yapın.
Niğde'de dingil yok, düzen yok 6 yıl önce
başta kavak yelleri estiği günler hani?
beklediğin nişanlar, şerefler, ünler hani?
aradığın sevgili şanlı düğünler hani?
selvi gibi ümitler döndü birer iğdeye,
geçti bor'un pazarı, sür eşeğini niğde'ye
hava alanı yok hızlı tren yok akkaya barajı cözülmeden duruyor (simdi kıs kokusu cıkmaz hele bi yaz gelsin) adam akıllı ne yapıldiki niğde'ye bor a ne olursa olsun is yapdıracak kapasitemiz yok (capımız yetmiyor) anca sak sak yazık cok yazık güzel niğde'mize aksaray nevsehir bizden ayrildi bi onlara bak birde güzel niğde'ye. hayirlisi olur insallah...
baskabakan ve bakanlar 6 yıl önce
yenı moda su oldu bız gıdersek perısan olursunuz eskıden soyle ıdı, maaslarınızı alamazsınız tehdıt şantaj korkutma psıkolojısı ne ararsan var başka bır söylem kalmadımı artık...
ahmet yediyol 6 yıl önce
bune yahu, neden böyle satavat, avrupa birligi nerde, nigde avrupa birligine girmis biz mi atladik, nigde havaalani nerde, nerde büyük projeler, böyle pazar yeri, filan neyim, yatirim, degil, ben size oy vermecegi, iyi günler
zafer ilkay 6 yıl önce
ni̇ğde de akpli siteler bile böyle vermedi bu haberi, borhaber.net e yakışmıyor böyle akpcilik.
yazıcı genç 6 yıl önce
niye ki haberi en güzel şekilde vermeyenler asıl işini yapmıyor, borhaber.net i yıllardır izlerim elbette bir fikri var ama haber seçmiyor zaten bu yüzden de en çok izlenen site kendilerini tebrik ediyorum.
niğdeli 6 yıl önce
iş devletin bakanı nı getirmekte değil, iş o bakanın torbasında niğde için ne getirdiği. hani kentten gelenin heybesine bakılırmış ya...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Hasan daği volkanik bir daği yavaş yavaşda olsa hareketemi geçiyor acaba bence incelenmeli..
sekiz on liraya çıkdıgı sene üç ay sonrada çıktın patetesler çillendi ne olacak çfcinin hali dedin ne lahana neperiz
Sayın vekilim sayın müdürüm sayın başhekimim bayramınızı kutlarım. Boş kalan kadrolara rusyadan getirseniz de bizde bayram etsek. Kendisine zor değil iyi bilir oraları
Bunlar Avcı değil bu da avlanma değil...böyle avcılık böyle Avcı böyle insan olmaz olsun!!!!!
sanayide kelle başı 25 -30 tl istiyorlar bir kelleyi en fazla 3-4 dak ütüyorlar niğde de ütülmüş kelle paşakapıda 30 tl önünde 15-20 kelle olan ütücüler iş sorunca müşteriyi hesaba almamaya başlamış hatta insanı it gibi kapıyor eşşek gibi tepiyorlardı 2. gün ikindi sinek avliyorlardı
26°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:41
Öğle 12:52
İkindi 16:41
Akşam 19:54
Yatsı 21:22
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurum BB 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@