Ataç ; Yaşlılar haftasını kutladı

Ak Parti Niğde İl Başkanı Yaşar Ataç, Yaşlılar haftası nedeni ile bir basın açıklaması yaptı.

 Ataç ; Yaşlılar haftasını kutladı

banner830
Ak Parti Niğde İl Başkanı Yaşar Ataç, Yaşlılar haftası nedeni ile bir basın açıklaması yaptı.
Ataç açıklamasında şu görüşlere yer verdi.
 Birleşmiş milletler ve dünya sağlık örgütü verileri açık bir gerçeği ortaya koymaktadır ki 21.yy. yaşlılığın yüzyılı olacaktır.
            Bu gerçekten hareketle bütün toplumların çok boyutlu olarak kendi değerlendirmelerini yapmaları, önlemlerini almaları ve yaşlanma problemlerini sosyal hassasiyetlerle ele alarak bu yönde projeler geliştirmeleri gerekmektedir.
            Ülkemizde yaşlı nüfusumuz sürekli artmaktadır.1990 yılında 60yaş üzeri nüfusun, genel nüfusa oranı yüzde 7.14 iken, 1995 yılında bu oran yüzde 7.63’e çıkmıştır. Yapılan son nüfus sayımlarında ise 65 yaş üzeri nüfus 2007 yılında yüzde 7,1, 2008 yılında yüzde 6,8, 2009 yılında ise yüzde 7 olarak belirtilmektedir.
            Yukarıda bahsettiğim rakamlar, önümüzdeki yıllarda oranı giderek artacak olan yaşlı nüfusumuza ömürlerinin geri kalan kısmında yaşamlarını en iyi şekilde sürdürmelerini sağlayacak çalışmalar yapılmasını sosyal devlet olmanın bir gereği olarak karşımıza çıkarmaktadır.
            Bizler toplumsal merkeze yaslandığını ifade ederek yola çıkmış, bütün siyasi uygulamalarıyla her zaman milletimizin huzur ve refahını öncelemiş bir siyasi partinin mensuplarıyız.
            Bizler küçüğüne sevgiyle, büyüğüne saygıyla yaklaşılması gerektiğini öğreten, bir kültürün, bir değerler silsilesinin mensubu iken bununla birlikte; büyüklerine, yaşlılarına yönelik yaklaşımların, tutumların sadece saygı boyutunda kalmasını da doğru bulmayan bir anlayışın mensuplarıyız.
            Farkında olmalıyız ki çocuk olmadan genç, genç olmadan da yaşlı olunmaz. Yaşlısına sahip çıkmayan toplum ise yolunu bulamaz. Bu düşünceden hareketle yaşlımıza sahip çıkmak, onların geçmişine yakışır şekilde hayatlarını idame etmelerini sağlamak asli görevlerimizden olmalıdır.
            Yaşlılığı kabullenmek hem erdem hem de olgunluk anlamına gelir. Ancak gençler yaşlanacaklarını, yaşlılar yaşlandıklarını kabul ettikleri ölçüde olgunlaşır. Yaşlılar toplumumuzda giderek artan nüfuslarıyla gündemin ilk sıralarında yer alıyorlar. Yaşlılarımıza yönelik kutlanan her gün ve hafta bizlere de biraz daha yaşlandığımızı hatırlatıyor. Dolayısıyla bu geçen süreçte olgunlaştığımızı, durulduğumuzu, kaybettiklerimizi ve kazandıklarımızı fark ediyoruz.21. yy. ortalarından itibaren yaşlı ve genç nüfusumuz eşitlenmiş olacaktır. Dolayısıyla yakın gelecekte yaşamımız da yaşlılar bu günkünden daha fazla yer alacaktır.
            Ak parti olarak siyasi hayata başladığımız günden bu yana yaşlılarımıza özel bir ilgi gösterdiğimizi sizlerin huzurunda bir kez daha vurgulamak isterim. Söz konusu yaklaşım parti programımıza da yansımış ve yaşlılarımız içinde özel programlar oluşturularak onlara terk edilmiş ve kimsesiz oldukları duygusunun yaşatılmamasını sağlayacak bir sosyal devlet anlayışının kaçınılmaz olduğu vurgulanmıştır.
            Partimizin sosyal işler başkanlığına bağlı oluşturulan ve Türkiye genelinde Ak Parti İl Teşkilatlarında var olan Yaşlılar Koordinasyon Merkezleri 60 yaş üzeri vatandaşlarımız adına çalışmalarını yürüterek ülkemizde yaşlılığı sorun olmaktan çıkaracak projeler geliştirip, çalışmalarına devam etmektedir.
            Ak Parti Yaşlılar Koordinasyon Merkezi olarak 6 yıldan bu yana yaşlılarımıza yönelik toplumsal sorun olacak konularda çözüm arayışı aranmasının yanı sıra yaşlılarımıza bire bir ulaşarak sıkıntılarını gidermek düzenlenen etkinliklerle keyifli vakit geçirmeleri ve sosyal hayata katılmasını sağlamakta görevlerimizdendir.
            Bu duygu ve düşüncelerle bütün yaşlılarımızın yaşlılar haftasını kutluyor, bir gün değil bir ömür boyu saygı ve sevgi ile anılmalarını diliyoruz.                           
 
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.