Ak Parti Niğde İli Danışma Meclis Toplantısı

Ak Parti Niğde Mart Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı.

SİYASET 28.03.2013, 01:56 31.03.2013, 01:40
873
Ak Parti Niğde İli Danışma Meclis Toplantısı
banner830
 Ak Parti Niğde İl Danışma Meclisinin Mart ayı toplantısı Parti Binasında yapıldı.  Toplantıya Ak Parti Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Sayın, İl Gençlik Kolları Başkanı H.Emre Kesek, Merkez İlçe Başkanı Latif Güngör, İl Meclis Başkanı Erdal Koçyiğit, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve il danışma meclisi üyeleri katıldı.

 

Ankara’daki yoğun programları nedeniyle katılamayan Milletvekillerinin bir telgraf gönderdiği İl Danışma Meclisi Başkanlığının Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Emrah Özdemir yaptı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşması ve faaliyet raporunu anlatmak üzere İl Başkan Ahmet Özmen kürsüye geldi. Özmen konuşmasında şunlara değindi;

‘’Ülke olarak önemli günlerin arifesindeyiz. Peş peşe yaşanan önemli günler var. Bunlardan birisi terörü bitirme süreci sayın Başbakanımız başta olmak üzere, en alt kademeye kadar tüm teşkilatlarımızın, halkımızın çözüm sürecine katkısı ve sayın Başbakanımızın çözüm sürecini çok iyi yöneterek, ülkemizin önünde bir engel olan terör gibi önemli sorunun bitmesinde büyük aşama kaydetmiştir. Ülkemizde kardeşlik, birlik ve beraberlik daha sıkı şekillenerek huzur ortamı ve ekonomik kalkınma daha hızlı olacağı her kes tarafından kabul edilmektedir. Allah ülkemiz üzerine art niyetli olanın hesaplarını bozdursun, onlara fırsat vermesin. Bu şanlı tarihimizde ülkemiz üzerine hesap yapanların hesabı hep bozuldu. Tek devlet , tek vatan tek millet olarak ilelebet yaşayacağız inşallah .

 

Özmen konuşmasının devamında  ; Yine tarihi bir günü geride bırakıyoruz. İsrail ilk defa bir ülkeden, yaptıklarından dolayı özür dileyebiliyor.. Sayın Başbakanımızın ifade ettiği gibi 'Diklenmek yerine dik durmak, konuşmak yerine gereğini yapmak' önemli.'' Bu işler kendiliğinden olmuyor. Dünyada ve bölgede çok önemli kırılmalar, ekonomik krizler, sosyal buhranlar, siyasi çekişmeler yer  savaşlar yaşanırken, Türkiye'nin bütün bu çalkantıların içerisinde önemli bir barış, huzur, istikrar ve gelişme trendini devam ettiriyor. Türkiye, 10 yıl öncesinde hem siyaseten huzursuz, hem istikrarsızlık içerisinde hem de ekonomik olarak periyodik dönemlerde sıkıntılar yaşayan bir ülkeydi. Zaman zaman döviz kurlarında, borsada çok derin hareketler, düşüşler, çıkışlar  müteşebbisleri çoğunlukla sıkıntıya düşüren, bir gecede borçlarınızı ikiye, üçe katlayıp, ekonomik olarak çok büyük bedeller ödemenize, ülkemizin de çok büyük zararlar görmesine neden olan istikrarsızlıklar yaşanırdı.  Bu dalgalanmalardan süzülerek, bugünlere geldik. Bunları hatırlamakta ve hatırlatmakta fayda var. Bunları unutmamak, unutturmamak çok önemli" diye konuştu."MİLLİ GELİR 3 KATTAN FAZLA ARTTI"

Özmen ;  2002'de Türkiye'nin milli gelirinin 230 milyar dolar iken bugün 3 kattan biraz daha fazla artışla, 742 milyar dolara yükseldi. 2023 de 2 trilyon dolara ulaşacak 10 yıl içinde, siyasi istikrar temin edilmiş, buna bağlı olarak ekonomik istikrar sağlanmış, üretim, yatırım kolaylaşmış ve Türkiye'nin rekabet gücü, geçmişe oranla daha önemli bir yere gelmiş.  İktidarımız 2023 hedeflerimize yaklaşmaktayız ve hedefe kilitlenmiş vaziyetteyiz.” dedi.

 

ÖZEL DE DE HÜKÜMET ÇALIŞMALARIMIZ

İl Danışma Meclisindeki konuşmasında İl Başkanı Ahmet Özmen ülke gündemini değerlendirdikten sonra, partilerinin Niğde ile ilgili faaliyetlerini de maddeler halinde sıraladı.

Özmen ;

1-SODES Kalkınma Bakanlığımızın sosyal destek programına NİĞDE  Dahil edildi.ve Niğde Valiliğinde SODES Bürosu kuruldu.

2-ADLİYE SARIYI Eski köy garajına 10,000 m2 lik arsaya  yapılacak olup, Hazineden Adalet Bakanlığına yer tahsisi yapılmış olup, Zemin etüdü, proje ve ihale aşamalarından sonra her alanda olduğu gibi  hızlı bir şekilde inşaata başlayıp, ilimize yakışır bir şekilde modern bir hizmet binası yapılacaktır.

3-İlimize 3 adet sağlık ocağı yapılacak olup, tüm çalışmalar devam etmektedir.

4-Ulukışla ilçemize sentetik çim saya yapılacak olup,400 bin tl ödenek gönderilmiştir.

5-Çamardı ve Altunhisar ilçelerimize toki konutları yapımı ihale aşamasında olup,kısa sürede netice verecektir.

6-KOSKEP VE GÜMRÜK İl Müdürlüklerine Niğde OSB de bina yerleri tahsis işlemleri bitmiş olup, şu an itibariyle tadilatlar sürmekte olup, 1 ay içerisinde faaliyete geçecek.Başta Millet vekillerimiz olmak üzere Emeği geçen her kese teşekkürlerimi bildiriyorum.

7- Sayın Başbakanımızın başkanlığında  21 şubatta yapmış olduğumuz iç Anadolu bölge toplantısındaki talimat gereği 1 mart 2013 tarihinde konyada MEDAŞ la ilgili Enerji bakanımız ve bürokratlarla birlikte  6 il İl başkanları ,il valileri, ve milletvekilleri ile birlikte bölge toplantısına katıldık ve ilimizin sorunlarını dile getirdik.ve akabinde Medaş Genel müdürü partimizi ziyaret ederek iyileştirmelerle ilgili bilgiler verdik.Bun böyle medaş uygulamalarının daha iyi olacağı düşüncesindeyiz.

8- Çiftçilerimizin sorunlarının milletvekillerimizle birlikte sıkı bir şekilde yakinen takip etmekteyiz.ve En son grup toplantısında çiftçilerimizin Sayın Başbakanımıza bire bir sorunlarını anlatmaları imkanını sağlayan Sayın Milletvekilimiz Alpaslan KAVAKLIOĞLUNU’na buradan teşekkürlerimi bildiriyorum.

9- Aylık yapılan Belediye ve il Genel Meclisi grup toplantılarına katıldık.

10- İl Belediyemizin baharla birlikte çalışmaları hızlı bir şekilde artmakta olup, yapılan hizmetler vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanma ve daha iyisini yapmak için teşkilatlarımızla Başkanımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.Rabbim gayretlerini artırsın.

11-İl Genel meclis Başkanlığımızın çalışmalarını’da yakinen takip etmekte olup,baharla birlikte faaliyetlerin arttığını gözlemekteyiz.Gayretlerinin devamını dileriz.

12- martta  Genel merkez genişletilmiş il başkanları toplantısına

SKM (seçim koordinasyon merkezi)

         Genel merkez tarafından eğitimini almışlar olup,ilçelerimizdede skm oluşturulmuştur.

Ekenomi işler başkanlığımız:

         Yaklaşık bir ay önce Genel Merkezde eğitimini tamamlamış olup, Genel merkezin başlatmış olduğu  Türkiye genelindeki  Ekenomi kent konseyi çalışmlarına başlamış olup, il ekenomi kent konseyi Danışma grubunu oluşturmuştur. Bu konseyin üyeleri;

1-İL Başkanı                             Ahmet ÖZMEN

2-İl ekenomi işleri bşk.    Fatih KARAHAN

3-Emrah ÖZDEMİR           işadamı –ticaret odası genç girişimciler icra komitesi

4-Mustafa ŞAN                işadamı GESİAD Bşk.

5- Veli  KENER .              ziraat odası bşk.

6- İbrahim YALÇIN          Öğt.üyesi

7-Vahit ATLI                   osb.işadamı

tüm katılımcılara teşekkür ederken sizleri Allah’a emanat ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun’’ dedi.

 

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, belediye çalışmaları hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Faruk Akdoğan Belediye faaliyetlerini anlattığı konuşmasında ; ‘’Yeni asfalt sezonunun 1 Nisan’da açılacağını, yeni terminalden başlanacak.  3 milyonluk yeni projelendirilmiş 1.sınıf bir Mezbaha yapıyoruz. İnönü Mahallesindeki Sosyal Tesis yaz sezonuna yetiştirilmiş olacak. Park çalışmalarımız devam ediyor.’’ Yaptığımız hizmetleri anlatmakla bitiremeyiz diyerek sözlerimi bitirdi.

 

Niğde İl Meclis Başkanı Erdal Koçyiğit’te ; KOP Kapsamında proje çalışamalrında birinciyiz diyerek şunları dile getirdi.

‘’Gelen 8 milyonluk parayı 33 projede değerlendirdik. Çamardı’da 95 dönümlük araziyi dağ ve yayla turizmi anlamında nasıl değerlendirebiliriz üzerinde çalışmalarımız devam ediyor’’ dedi.

Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı ise ilçede yapılan hizmetler ve ihtiyaçları hakkında konuşma yaptı.

Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkanları  1 aylık teşkilat faaliyetleri hakkında birer sunum yaptılar.

Dilek ve temenniler bölümüne geçilerek toplantı basına kapalı devam etti.

 

  

Yorumlar (11)
R.AVCI 8 yıl önce
hep yalan arkadaş
yasin 8 yıl önce
niğdenin medari iftiharı burada herkese saygılar ve başarılar dilerim.
YILDIRIM 8 yıl önce
ilçe danışma kültür merkezinde il danışma parti binasında küçülün iyice küçülün gölgendenmi korkuyrsun başkannn
ulvi 8 yıl önce
iki ay üç ay başkanlik yapanlar oldu ama hiçbir yönetim bu kadar aciz olmamişti basietsiz beceriksiz ler topluluğu körler şaşilar birbirini ağirlar
hasan fertek 8 yıl önce
..........niğdeyi 30 yıl geriye götüren zatlar ben sayın özmene soruyom başkanım siz il başkanı olarak niğdenin bana göre en yetkili ismisiniz olaylara siz müdahale etmelisiniz kurum müdürleri sizi yok gibi görüyo vekillerimizden zaten umudu kestik faruk başkan zaten bidaha aday edilemeyecegini biliyo
YAZIKKKKK 8 yıl önce
bir akp li olarak dişardan duyduklarim hiç hoş değil il yönetimi herkezi küstürmüş.tepeden bakmalar.neyseki belediye birşeyler yapiyo.
konaklı mesut 8 yıl önce
veli kenar ne işin var orda daha senin. çiftçiyi batıranlarla yanyanasın bu ayıp yeter sana akp li oldugunu biliyodumda vallaha yönetimde oldugunu bilmiyodum
ak partili 8 yıl önce
partili olarak partiye çıkıyorum maşallah partide bir sekreter bir başkan sanki iktidar partisi değil bu kadar kısa sürede bu halkı nasıl küstürdünüz helel olsun sizlere not bu mesajı akim e de gönderdim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
liseyi özel sungurbeyde okuması ve il başkanı olması çok manidar anlamayan varmı temel sungurbeylisesi beyin yapısına aynı olabilir
Hayırlı olsun.Niğde de adam kalmayınca yeşilhisarlı Ömer Kardeş il başkanı yapılır.Peki Ömer kardeş kimin okullarında okumuş bir araştırın isterseniz.
Buraya bir yorum da Ben bırakayım. Yayımlamazsanız o da sizin şanınz olsun. Destan gibi anlatmış başkan. Fakat bu destan gerçek bir destan dır. Masaldan öte değildir. Ben 7 yıl önce birliğe kayıt olmak için gittim. 590 tl para istediniz. Başkana dedim ki mesele değil verelim de sizin bize katkılarınız neler olacak. "Birşey Yok, üye olmuş olacaksınız desteklerinizi alabileceksiniz." Bu ülkede tüm birlikler ciftcilerin sırtında. Üreticiye hicbir katkıları olmaz. Yukarıda anlatılanlar sadece masal. Allah tan varoa mücadelesi için ortak bir takvim bile belirlemeyen birlik!(!) Hiç bir katkısı yok üreticiye bunu kendi ağzıyla ifade etti bize. Iki arkadaşım da buna şahittir.
Hiç duymadım birde yükseliş partisi varmış.
Hindistana gidin orası özgürlükler ülkesi her şey serbest
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:48
Öğle 12:56
İkindi 15:32
Akşam 17:54
Yatsı 19:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 17 35
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 17 33
5. Alanyaspor 18 30
6. Hatayspor 17 28
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Sivasspor 18 23
11. Başakşehir 18 23
12. Konyaspor 18 22
13. Göztepe 18 22
14. Kasımpaşa 17 22
15. Malatyaspor 17 21
16. Rizespor 17 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 17 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 17 36
2. Leicester City 18 35
3. Liverpool 17 33
4. Man City 16 32
5. Everton 17 32
6. Tottenham 17 30
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Aston Villa 15 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 18 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 18 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@