Ak Parti Niğde İli Danışma Meclis Toplantısı

Ak Parti Niğde Mart Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı.

SİYASET 28.03.2013, 01:56 31.03.2013, 01:40
878
Ak Parti Niğde İli Danışma Meclis Toplantısı
banner830
 Ak Parti Niğde İl Danışma Meclisinin Mart ayı toplantısı Parti Binasında yapıldı.  Toplantıya Ak Parti Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Sayın, İl Gençlik Kolları Başkanı H.Emre Kesek, Merkez İlçe Başkanı Latif Güngör, İl Meclis Başkanı Erdal Koçyiğit, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve il danışma meclisi üyeleri katıldı.

 

Ankara’daki yoğun programları nedeniyle katılamayan Milletvekillerinin bir telgraf gönderdiği İl Danışma Meclisi Başkanlığının Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Emrah Özdemir yaptı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşması ve faaliyet raporunu anlatmak üzere İl Başkan Ahmet Özmen kürsüye geldi. Özmen konuşmasında şunlara değindi;

‘’Ülke olarak önemli günlerin arifesindeyiz. Peş peşe yaşanan önemli günler var. Bunlardan birisi terörü bitirme süreci sayın Başbakanımız başta olmak üzere, en alt kademeye kadar tüm teşkilatlarımızın, halkımızın çözüm sürecine katkısı ve sayın Başbakanımızın çözüm sürecini çok iyi yöneterek, ülkemizin önünde bir engel olan terör gibi önemli sorunun bitmesinde büyük aşama kaydetmiştir. Ülkemizde kardeşlik, birlik ve beraberlik daha sıkı şekillenerek huzur ortamı ve ekonomik kalkınma daha hızlı olacağı her kes tarafından kabul edilmektedir. Allah ülkemiz üzerine art niyetli olanın hesaplarını bozdursun, onlara fırsat vermesin. Bu şanlı tarihimizde ülkemiz üzerine hesap yapanların hesabı hep bozuldu. Tek devlet , tek vatan tek millet olarak ilelebet yaşayacağız inşallah .

 

Özmen konuşmasının devamında  ; Yine tarihi bir günü geride bırakıyoruz. İsrail ilk defa bir ülkeden, yaptıklarından dolayı özür dileyebiliyor.. Sayın Başbakanımızın ifade ettiği gibi 'Diklenmek yerine dik durmak, konuşmak yerine gereğini yapmak' önemli.'' Bu işler kendiliğinden olmuyor. Dünyada ve bölgede çok önemli kırılmalar, ekonomik krizler, sosyal buhranlar, siyasi çekişmeler yer  savaşlar yaşanırken, Türkiye'nin bütün bu çalkantıların içerisinde önemli bir barış, huzur, istikrar ve gelişme trendini devam ettiriyor. Türkiye, 10 yıl öncesinde hem siyaseten huzursuz, hem istikrarsızlık içerisinde hem de ekonomik olarak periyodik dönemlerde sıkıntılar yaşayan bir ülkeydi. Zaman zaman döviz kurlarında, borsada çok derin hareketler, düşüşler, çıkışlar  müteşebbisleri çoğunlukla sıkıntıya düşüren, bir gecede borçlarınızı ikiye, üçe katlayıp, ekonomik olarak çok büyük bedeller ödemenize, ülkemizin de çok büyük zararlar görmesine neden olan istikrarsızlıklar yaşanırdı.  Bu dalgalanmalardan süzülerek, bugünlere geldik. Bunları hatırlamakta ve hatırlatmakta fayda var. Bunları unutmamak, unutturmamak çok önemli" diye konuştu."MİLLİ GELİR 3 KATTAN FAZLA ARTTI"

Özmen ;  2002'de Türkiye'nin milli gelirinin 230 milyar dolar iken bugün 3 kattan biraz daha fazla artışla, 742 milyar dolara yükseldi. 2023 de 2 trilyon dolara ulaşacak 10 yıl içinde, siyasi istikrar temin edilmiş, buna bağlı olarak ekonomik istikrar sağlanmış, üretim, yatırım kolaylaşmış ve Türkiye'nin rekabet gücü, geçmişe oranla daha önemli bir yere gelmiş.  İktidarımız 2023 hedeflerimize yaklaşmaktayız ve hedefe kilitlenmiş vaziyetteyiz.” dedi.

 

ÖZEL DE DE HÜKÜMET ÇALIŞMALARIMIZ

İl Danışma Meclisindeki konuşmasında İl Başkanı Ahmet Özmen ülke gündemini değerlendirdikten sonra, partilerinin Niğde ile ilgili faaliyetlerini de maddeler halinde sıraladı.

Özmen ;

1-SODES Kalkınma Bakanlığımızın sosyal destek programına NİĞDE  Dahil edildi.ve Niğde Valiliğinde SODES Bürosu kuruldu.

2-ADLİYE SARIYI Eski köy garajına 10,000 m2 lik arsaya  yapılacak olup, Hazineden Adalet Bakanlığına yer tahsisi yapılmış olup, Zemin etüdü, proje ve ihale aşamalarından sonra her alanda olduğu gibi  hızlı bir şekilde inşaata başlayıp, ilimize yakışır bir şekilde modern bir hizmet binası yapılacaktır.

3-İlimize 3 adet sağlık ocağı yapılacak olup, tüm çalışmalar devam etmektedir.

4-Ulukışla ilçemize sentetik çim saya yapılacak olup,400 bin tl ödenek gönderilmiştir.

5-Çamardı ve Altunhisar ilçelerimize toki konutları yapımı ihale aşamasında olup,kısa sürede netice verecektir.

6-KOSKEP VE GÜMRÜK İl Müdürlüklerine Niğde OSB de bina yerleri tahsis işlemleri bitmiş olup, şu an itibariyle tadilatlar sürmekte olup, 1 ay içerisinde faaliyete geçecek.Başta Millet vekillerimiz olmak üzere Emeği geçen her kese teşekkürlerimi bildiriyorum.

7- Sayın Başbakanımızın başkanlığında  21 şubatta yapmış olduğumuz iç Anadolu bölge toplantısındaki talimat gereği 1 mart 2013 tarihinde konyada MEDAŞ la ilgili Enerji bakanımız ve bürokratlarla birlikte  6 il İl başkanları ,il valileri, ve milletvekilleri ile birlikte bölge toplantısına katıldık ve ilimizin sorunlarını dile getirdik.ve akabinde Medaş Genel müdürü partimizi ziyaret ederek iyileştirmelerle ilgili bilgiler verdik.Bun böyle medaş uygulamalarının daha iyi olacağı düşüncesindeyiz.

8- Çiftçilerimizin sorunlarının milletvekillerimizle birlikte sıkı bir şekilde yakinen takip etmekteyiz.ve En son grup toplantısında çiftçilerimizin Sayın Başbakanımıza bire bir sorunlarını anlatmaları imkanını sağlayan Sayın Milletvekilimiz Alpaslan KAVAKLIOĞLUNU’na buradan teşekkürlerimi bildiriyorum.

9- Aylık yapılan Belediye ve il Genel Meclisi grup toplantılarına katıldık.

10- İl Belediyemizin baharla birlikte çalışmaları hızlı bir şekilde artmakta olup, yapılan hizmetler vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanma ve daha iyisini yapmak için teşkilatlarımızla Başkanımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.Rabbim gayretlerini artırsın.

11-İl Genel meclis Başkanlığımızın çalışmalarını’da yakinen takip etmekte olup,baharla birlikte faaliyetlerin arttığını gözlemekteyiz.Gayretlerinin devamını dileriz.

12- martta  Genel merkez genişletilmiş il başkanları toplantısına

SKM (seçim koordinasyon merkezi)

         Genel merkez tarafından eğitimini almışlar olup,ilçelerimizdede skm oluşturulmuştur.

Ekenomi işler başkanlığımız:

         Yaklaşık bir ay önce Genel Merkezde eğitimini tamamlamış olup, Genel merkezin başlatmış olduğu  Türkiye genelindeki  Ekenomi kent konseyi çalışmlarına başlamış olup, il ekenomi kent konseyi Danışma grubunu oluşturmuştur. Bu konseyin üyeleri;

1-İL Başkanı                             Ahmet ÖZMEN

2-İl ekenomi işleri bşk.    Fatih KARAHAN

3-Emrah ÖZDEMİR           işadamı –ticaret odası genç girişimciler icra komitesi

4-Mustafa ŞAN                işadamı GESİAD Bşk.

5- Veli  KENER .              ziraat odası bşk.

6- İbrahim YALÇIN          Öğt.üyesi

7-Vahit ATLI                   osb.işadamı

tüm katılımcılara teşekkür ederken sizleri Allah’a emanat ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun’’ dedi.

 

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, belediye çalışmaları hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Faruk Akdoğan Belediye faaliyetlerini anlattığı konuşmasında ; ‘’Yeni asfalt sezonunun 1 Nisan’da açılacağını, yeni terminalden başlanacak.  3 milyonluk yeni projelendirilmiş 1.sınıf bir Mezbaha yapıyoruz. İnönü Mahallesindeki Sosyal Tesis yaz sezonuna yetiştirilmiş olacak. Park çalışmalarımız devam ediyor.’’ Yaptığımız hizmetleri anlatmakla bitiremeyiz diyerek sözlerimi bitirdi.

 

Niğde İl Meclis Başkanı Erdal Koçyiğit’te ; KOP Kapsamında proje çalışamalrında birinciyiz diyerek şunları dile getirdi.

‘’Gelen 8 milyonluk parayı 33 projede değerlendirdik. Çamardı’da 95 dönümlük araziyi dağ ve yayla turizmi anlamında nasıl değerlendirebiliriz üzerinde çalışmalarımız devam ediyor’’ dedi.

Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı ise ilçede yapılan hizmetler ve ihtiyaçları hakkında konuşma yaptı.

Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkanları  1 aylık teşkilat faaliyetleri hakkında birer sunum yaptılar.

Dilek ve temenniler bölümüne geçilerek toplantı basına kapalı devam etti.

 

  

Yorumlar (11)
R.AVCI 8 yıl önce
hep yalan arkadaş
yasin 8 yıl önce
niğdenin medari iftiharı burada herkese saygılar ve başarılar dilerim.
YILDIRIM 8 yıl önce
ilçe danışma kültür merkezinde il danışma parti binasında küçülün iyice küçülün gölgendenmi korkuyrsun başkannn
ulvi 8 yıl önce
iki ay üç ay başkanlik yapanlar oldu ama hiçbir yönetim bu kadar aciz olmamişti basietsiz beceriksiz ler topluluğu körler şaşilar birbirini ağirlar
hasan fertek 8 yıl önce
..........niğdeyi 30 yıl geriye götüren zatlar ben sayın özmene soruyom başkanım siz il başkanı olarak niğdenin bana göre en yetkili ismisiniz olaylara siz müdahale etmelisiniz kurum müdürleri sizi yok gibi görüyo vekillerimizden zaten umudu kestik faruk başkan zaten bidaha aday edilemeyecegini biliyo
YAZIKKKKK 8 yıl önce
bir akp li olarak dişardan duyduklarim hiç hoş değil il yönetimi herkezi küstürmüş.tepeden bakmalar.neyseki belediye birşeyler yapiyo.
konaklı mesut 8 yıl önce
veli kenar ne işin var orda daha senin. çiftçiyi batıranlarla yanyanasın bu ayıp yeter sana akp li oldugunu biliyodumda vallaha yönetimde oldugunu bilmiyodum
ak partili 8 yıl önce
partili olarak partiye çıkıyorum maşallah partide bir sekreter bir başkan sanki iktidar partisi değil bu kadar kısa sürede bu halkı nasıl küstürdünüz helel olsun sizlere not bu mesajı akim e de gönderdim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Tantum draje uyuşturucu hap falan değil normal ilaç ya bari bu kadar atmayın parol uyuşturucu hap olsun
NARLIGÖL projesi Hiç bahsedilmiyor Geçmişte yapılan proje hala ADIM atılmadı. Belediyenin ne gibi düşüncesi veya çalışması olacak bilen duyan varmı?
o parayı capcanlı zimmete geçirdiler inşAllah çocuklarından bulurlar
Siz benim yorumumda bir sakınca falan mı gördünüz de yayınlamıyorsunuz. chp milletvekili ömer fethi gürer cenazeye niye gelmedi diye sordum
Köy garajı ve Adliye Sarayının altından Ditaş altı üst geçit arasına 60 metrelik geniş düz bir bulvar yapılırsa şehrimizin iki yakasını birleştirir. Bu aradaki derenin yapılmayan kısmını da ıslah edersek iyi olur. Bu kısmın planlanması çok geri kaldı.
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 14 Nisan 2021
İmsak 04:35
Güneş 06:01
Öğle 12:47
İkindi 16:27
Akşam 19:23
Yatsı 20:43
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Alanyaspor 33 52
6. Gaziantep FK 32 50
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 33 36
16. Malatyaspor 32 34
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 32 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 30 63
2. Adana Demirspor 30 58
3. Samsunspor 29 57
4. Altay 29 53
5. Altınordu 30 52
6. İstanbulspor 29 51
7. Ankara Keçiörengücü 30 49
8. Tuzlaspor 30 44
9. Ümraniye 29 41
10. Bursaspor 29 40
11. Bandırmaspor 29 39
12. Boluspor 29 35
13. Balıkesirspor 29 32
14. Adanaspor 29 31
15. Menemenspor 29 30
16. Akhisar Bld.Spor 29 25
17. Ankaraspor 29 22
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 30 48
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Brighton 31 33
16. Burnley 31 33
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@