Niğde, sağlık hizmetlerinde Türkiye birincisi oldu

Sağlık Bakanlığımızca illerin aylık performans değerlendirme kriterlerine göre yapmış olduğu değerlendirmede Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Türkiye genelinde en yüksek puanı alarak son 6 ayda 1. Yükseldi.

Niğde, sağlık hizmetlerinde Türkiye birincisi oldu

Sağlık Bakanlığımızca illerin aylık performans değerlendirme kriterlerine göre yapmış olduğu değerlendirmede Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Türkiye genelinde en yüksek puanı alarak son 6 ayda 1. Yükseldi.

Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Değerlendirme kriterleri 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Eğitim hizmetleri, beyaz kod çalışmaları, ruhsatlandırma hizmetleri(Tüm Kamu ve özel Sağlık kurum ve kuruluşları), denetleme hizmetleri veri transferine yönelik hizmetleri ve koordinasyon hizmetleri başlığı altında yapılmaktadır. Öncelikle 112 hizmetlerinde Çağrılara,  zamanında hızlı cevap verebilme, vakaya çıkış, olay yerine kentselde ve kırsal bölgelerde hızlı ulaşabilme, hastaların sağlık kuruluşlarına vaktinde ve sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlama kriterleri öncelikle değerlendirilmektedir. Bakanlığımız kalite ve performans kriterlerine göre kent merkezinde vakaya ulaşım hedefi 10 dk iken Niğde ilinde kent merkezinde olay yerine varış ortalama 2,9 dakika. Kırsal bölgede olay yerine varış hedefi 30 dk iken Niğde ilimizde ortalama 10,9 dakikadır.  Kentsel ve kırsal bölgede vakaya ulaşım hedefi en az % 90 iken, ilimizde %98,43 dir. İlimiz genelinde kentsel ve kırsal bölgelerde ortalama 6,9 dk içerisinde vakaya ulaşım sağlanabilmektedir.

Vatandaşlarımıza ve hastalarımıza en kısa sürede daha etkin ve daha verimli hizmet sunabilmek için sağlık personellerinin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla, belli periyotlarla tıbbı konularda eğitimler ve tatbikatlar yapılmaktadır.  Yine hasta ve hasta yakınlarıyla özellikle etkili iletişim ve öfke kontrolü ve empati konularında, 112 Acil Sağlık personelinin tamamına eğitim verilmiştir.

 Amacımız tüm vatandaşlarımıza etkin, kolay erişilebilir, hakkaniyetli ve zamanında sağlık hizmeti vermektir. Halkımızın daha etkin ve zamanında acil sağlık hizmetlerine ulaşımını sağlamak için tüm personelimiz her türlü fedakârlıkla çalışmaya devam etmekte olup, tüm idarecilerimize, sağlık personellerimize ve özellikle sahada bu hizmeti 24 saat her türlü koşullarda kesintisiz sunan 112 Acil Sağlık hizmetleri personellerimize teşekkür ediyor, vatandaşlarımızın da sağlık personellerine karşı göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkürlerimi sunuyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi. 
 


Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hunter - 1 yıl önce
Ver mehteri ver.
Avatar
ŞAKA GİBİ - 1 yıl önce
Kim yaptı bunu sen mi?Hiç inandırıcı gelmedi de.
Misafir Avatar
112 - 1 yıl önce @ŞAKA GİBİ
o yapmamıştır niğde 112 istasyon planlamasında gecmişten gelen bi düzeni var ondan dolayı her zaman ilk 5 te yer alır zaten o sadece kaymağını yiyor kendi yapmış gibi gösteriyor.
Avatar
Ccc - 1 yıl önce
No verin komiker bos kahve agalari is yapanw saygi duyun kilictaroglunun usaklari
Avatar
Sencer - 1 yıl önce
Ben de genel sekreterlik falan sanıp şok olmuştum. Genel sekreterliğin dişe dokunur bir faydası oldu mu şimdiye kadar? Sağlık Müdürlüğünün yazılarını ilgi tutup hastanelere göndermekten başka yaptıkları birşey yok. Şimdi Genel Sekreter ithal edilmiş yine. Ankara'dan, Yahu bu Niğde'ye ne diyeyim bilmiyorum ki.
Bir de bu başarının fotoğraftaki kişi ile alakası yok. Tamamen 112'nin başarısı. Hastane ile de alakası ise hiç hiç yok. Hastane sadece kurumun verdiği yeni cihazları alıp şu cihazı aldık bunu aldık der bir de bayramda falan şu kadar hastaya poliklinik hizmeti verildiğinden bahseder. Niğde Devlet Hastanesi Acil servisini bir gün tebdili kıyafette gelsin görsünler değerli yöneticiler. Rezalet başka birşey değil.
Avatar
Makam arabası - 1 yıl önce
Niğde dış hastanesi başhekimi evine resmi araçla gidiyor ve geliyor. Müdürü de terminale bırakılıyor. Ilanen duyrulur. Derhal soruşturma açılmalı.
Misafir Avatar
Sağlıkçı - 1 yıl önce @Makam arabası
Bu işle ilgili sağlık müdürü hemen işlem başlatır mı sanıyorsun?Nerdeee!Sağlık müdürü idareyi maslahat yapıp işi hemen kapatmanın yolunu arar.Derki K.H B Genel sekreterine atar topu sonrasıda iş soğur unutulur gider.Sen bu konuyu BiMER e taşı arkadaş.Benden söylemesi Ver Mehteri ver.Mehter de hak var hukuk var kul hakkı var ibadet var.