KOP ile MTA İşbirliği Yapacak

Kalkınma Bakanlığı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürü Mehmet Üzer’i makamında ziyaret etti.

EKONOMİ 25.12.2013, 12:11 27.12.2013, 16:18
534
KOP ile MTA İşbirliği Yapacak
banner830
 Kalkınma Bakanlığı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürü Mehmet Üzer’i makamında ziyaret etti.  
 
Ziyarette Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde illerinden oluşan KOP Bölgesi'nin kalkınmasını hızlandırmak amacıyla kurulan KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın çalışmalarına devam ettiğini belirten Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Genel Müdür Üzer ile KOP Bölgesi’nde güvenli yatırım ortamı ve zemin araştırmaları konuları ile ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etti.
 
Bölgenin yer altı zenginliklerine dikkat çeken Başkan Babaoğlu, “MTA bu bölgenin özellikle yer altının MR'ını çeken ve bölgede ciddi jeotermal, kömür dahil her türlü yer altı zenginliklerini araştıran çok önemli bir kurumumuzdur. Sayın Genel Müdürümüz bu açıdan bölgeye ve bölgenin kalkınmasına büyük önem vermektedir” dedi.
 
Karapınar ve Ayrancı, Türkiye’ye enerji verecek
 
KOP Bölgesi’nin Türkiye’ye verecek çok şeyi olduğunu hatırlatan, geneli düz ve riski az bir bölge olan bölgenin Türkiye’nin yeni yatırım merkezleri arasında hızla yerini aldığını belirten KOP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu şunları söyledi:
 
“Ulaştırma yatırımlarıyla kolay ulaşan ve ulaşılan bir bölge olma yolunda ilerleyen KOP Bölgesi’nin; Karapınar ve Ayrancı ile güneş ve termik yatırımlarıyla enerji üretiminde söz sahibi bir bölge haline gelecektir. MTA'nın Konya Karapınar ve Karaman Ayrancı ilçeleri arasında tespit ettiği 1,8 milyar tonluk devasa linyit rezervinin bu açıdan kritik bir dönüm noktası olduğunu düşünüyoruz. Başta Genel Müdürümüz olmak üzere MTA çalışanlarına teşekkür ediyoruz.”
 
Ziyaretten duyduğunu memnuniyeti dile getiren MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer de Konya’nın Karapınar ilçesinde yaptıkları çalışmalarla 1,8 milyar ton linyit rezervinin termik santrale dönüşmesinin kendilerine gurur verdiğini söyledi.  
 
KOP Bölgesi ve Konya'nın birçok açıdan önemli bir cazibe merkezi olma yolunda ilerlediğini ifade eden Üzer, “KOP Bölgesi ve özelde Konya, Türkiye'nin jeolojik olarak en güvenli coğrafyalarından birisidir. KOP İdaresi ile birlikte bir takım çalışmalar yürütüyoruz ve yakında bölgede ortak bir çalıştay yapmayı planlıyoruz” diye konuştu. 
 
Ziyaretin sonunda Başkan Babaoğlu, Genel Müdür Üzer’e KOP İdaresi’nin yayımladığı “Osmanlı’nın Güvenli Veri Merkezi Konya” adlı kitabı hediye etti.
 
Özaba’ya hayırlı olsun ziyareti
 
KOP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Hasan Özaba’yı da ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. 
banner697
Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Çocuk evlilikleri ile ilgili mücadele konulu, Sağlık Müdürlüğü ve Niğde Üniversitesinin 2012 de güzel bir projesi vardı.Projeyi Valilik de destekliyordu.Ama zamanın sağlık Müdürü 'daha sonra FETÖ den ihraç edildi)bu proje çalışmasını durdurdu daha doğrusu iptal etti.Bu hainlerin her konuda ihanetleri olduğu gibi bu konu da da ihanetlerinin bedelini Niğde halkı ödedi.FETÖ cü eski sağlık müdürüne bazı siyasiler sahip çıktı FETÖ borsası doktor olarak memuriyete geri döndürüldü.Şimdi nerelerde ne iş yapıyor bilmiyoruz ama Niğde halkına ihanetleri oldukça fazla oldu.Bu kişiye en fazla destek çıkan eski il başkanı muhasebeci vatandaş da siyaset çöplüğündeki yerini aldı.
Sayın Başkan Nutuk da dağıtmanızı bekliyoruz.
En iyi Tacirlik günümüzde Din üzerinden yapılıyor. Her zaman böyle olmuştur ve Olmaya devam edecek gibi Sanki Cami yaptırmak isteyenler O bölgedeki camilerin adedini ve Cemaat sayılarını hesaplasalar böyle şeyler Sadece Din istismarıdır Bu Arkadaşlar Cumadan Cumaya Camiye geliyor oda siyasetçi oldukları için birşeylerin üzerini örtecek hareketler bunlar
Sözde AVM' mizde olacaktı.
Cami yaptırıyoruz derler, belediyeden iki akrabası kendi çift maaş alır.
10°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:21
Güneş 05:50
Öğle 12:45
İkindi 16:29
Akşam 19:30
Yatsı 20:53
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@