Formülün adı: Çimsa

Çimsa, sektöre örnek oluşturan ar-ge gücü sayesinde, gri çimentonun yanı sıra beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle global bir marka olmaya devam ediyor.

EKONOMİ 11.08.2016, 15:10 nigdehaber
1102
Formülün adı: Çimsa

Çimsa, sektöre örnek oluşturan ar-ge gücü sayesinde, gri çimentonun yanı sıra beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle global bir marka olmaya devam ediyor.


Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, “İnovasyonla bir yandan çimentonun, estetiğin ve sürdürülebilirliğin hammaddesi olarak yeniden keşfedilmesini amaçlıyoruz, diğer yandan da beklenti ve ihtiyaçları öngörerek, pazar trendlerine ve dinamiklerine yön vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’de ve dünyada önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden biri olan Çimsa’nın bugün ulaştığı başarının ardında, fark yaratan, yeni ve yenilikçi yaklaşımı yatıyor. Çimsa, 2000 yılından bu yana, Türkiye’nin ilk ve tek Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde katma değeri yüksek ve özel ihtiyaçlara yönelik özel ürünler geliştiriyor. “Benimsediğimiz yenilikçi yaklaşımla; Çimento sektöründe inovasyonu yaparsa Çimsa yapar! ” diyen Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, formülün adını ‘Çimsa’ olarak açıkladı.

Çimsa hayata geçirdiği ilklerle çimento sektörüne örnek ve öncü oluyor

‘Formülün adı: Çimsa’ lansmanında konuşma yapan Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı ve Çimsa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hacıkamiloğlu, “Çimsa bugün, 60’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor, Çimsa menşeli ürünler dünyanın dört bir yanında, geleceğin yapılarının inşasında kullanılıyor. Çimsa çimento ve yapı sektöründe birçok ilklere imza atmış örnek bir şirkettir. 1990 yılında dünyada ilk kez, isteğe bağlı değişebilen gri/ beyaz klinker üretim hattını devreye aldı. 2000 yılında 600 bin ton kapasiteli yeni beyaz klinker hattının devreye alınması ile Çimsa Mersin Fabrikası, dünyada tek çatı altındaki en yüksek kapasiteli beyaz çimento tesisi oldu.

Yine aynı yıl, Türkiye’deki ilk Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi kuruldu. 2002’de Türkiye’de ilk kez Kalsiyum Alüminat Çimentosu üretmeye başladı. 2008 yılında Türkiye’de tesis sayısı bazında hazır beton sektöründe en büyük üretici oldu. Çimsa, sadece operasyonel anlamda değil, çevreci yaklaşımı ile sürdürülebilirlik odaklı yatırımlarıyla sürdürülebilir büyümesini bugüne kadar sürdürdü. Çimsa’nın, bugün gündeminde olan iki yatırımla Türkiye’de ve dünyada daha üst sıralara yükseleceğine inanıyoruz” dedi.

Çimsa’yı ‘Formülün Adı’ yapan değerler

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay da “Çimsa’yı sektörde rakiplerinden ayrıştıran en önemli fark, müşterilerimizin beklediği ürün ve hizmet standartlarına ulaşmak için yaptığı yatırımlardır. İnovasyon, bu yatırımlar içinde son 15-20 yıldır her zaman, öncelikli ve önemli konu olmuştur. Biz, inovasyon üssü olan Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezimizdeki çalışmalarla bir yandan çimentonun, estetiğin ve sürdürülebilirliğin hammaddesi olarak yeniden keşfedilmesini amaçlıyoruz. Diğer yandan da beklenti ve ihtiyaçları öngörerek, pazar trendlerine ve dinamiklerine yön vermeyi hedefliyoruz. İnovasyonla yaşam kalitesinin ve çevrenin iyileştirilmesine katkıda bulunurken, bunu aynı zamanda kendi rekabet üstünlüğümüzü oluşturmaya yönelik stratejik bir araç olarak benimsiyoruz” diye konuştu.

Genel Müdür Nevra Özhatay, Çimsa’yı ‘Formülün Adı’ yapan değerleri ‘Performans, Çeşitlilik, 7/24 çözüm, Ar-Ge ve Sürdürülebilirlik’ olarak açıkladı:

“44 senelik genç bir şirket olarak kazandığımız tecrübenin üzerine her geçen gün yeni formüller ekleyerek, müşterilerimize yüksek performanslı ürünler sunuyoruz. Performansımızı, alanında uzman ekibimize, bilgi birikimimize ve üretim-tedarik zincirimizin her aşamasındaki özenli kontrollerimize borçluyuz. İş ortaklarımızın ihtiyaçlarına göre özel olarak şekillendirdiğimiz çözüm portföyümüz ile ürünlerine katma değer sunuyor ve onları rekabette bir adım öne taşıyoruz. Zaman, bugün en iyi şekilde değerlendirmemiz gereken bir kaynak… İşte biz de müşterilerimizin her bir siparişinin istediği zamanda istediği yerde olduğundan emin olmak istiyoruz. Diğer yandan Çimsa Araştırma ve Uygulama Merkezi, yüksek performansımızın ve geniş ürün portföyümüzün temel dayanağı. Sürdürülebilirlik de yine Çimsa’da son dönemde büyük önem verdiğimiz bir yatırım alanı. Şirketimizin adının sürdürülebilirlikle anılması için çalışıyoruz. Bu politikayı kurum kültürünün bir parçası haline getirmeyi hedefliyoruz.”

Nevra Özhatay, “İşte formül budur, formülün adı Çimsa’dır. Tabii ki bu formül, biz daha iyisini bulana kadar geçerli…” dedi.

Çimsa’da ‘Formülün adı’ ile yeni bir dönem başlıyor

Bugün Çimsa, gri çimentonun yanı sıra Beyaz Çimento ve Kalsiyum Alüminat Çimentosu gibi özel ürünler geliştirme gücüne sahip, dünyanın sayılı çimento üreticilerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Çimsa, geniş üretim ve dağıtım ağı sayesinde Beyaz Çimento ticaretinde dünya lideridir.

Çimsa Beyaz Çimento ve Özel Ürünler Genel Müdür Yardımcısı Ülkü Özcan da ‘Formülün Adı: Çimsa’ lansmanında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Çimsa olarak özel ürünlerde her zaman ilklere imza attık. Enerjimizi ve heyecanımızı kaybetmeden sürekli daha iyisini, farklısını ve özelini aramayı sürdürüp yarını inşa etmenin yollarını aradık. Ve uzun süren çalışmalarımız sonucunda bugün sizlerle formülün adı altında klasik ürünlerden inovatif çözümlere giden yarınlarımızı inşa edecek yolculuğumuzu başlatıyoruz. «Formülün adı» çok dinamik ve esnek bir yapı. Bu yapı siz değerli iş ortaklarımıza tek bir üründen oluşan portföyler yerine, her bir sektörün ihtiyaçlarına odaklanılarak titizlikle formülize edilmiş ve o segmente özel bir performans içeren çözümler sunuyor. Bu sayede sizlerin de reçetelerinizi esnekleştiriyor, sizlerin oyun alanını daha da genişletecek bir yapı sunuyor. «Formülün adı» çatısı altında yenilikçi yaklaşımımızı yansıtan ve sektörümüzde ilk olan görsel bir dil yarattık. Bundan sonra bu görsel dil torbalarımızdan broşürlerimize, web-sitemizden sosyal medyaya kadar bütün mecralarda ön planda olacak ve çözümlerimizi kısa ve öz bir şekilde dile getirecektir. Bu ürünlerimizi denemek ve reçetelerinize getireceği avantajları test etmek için satış ekibimiz ve AR-GE ekiplerimiz ile irtibata geçebilir, formulunadi.com web sitemizden, formülün adı sosyal medya hesaplarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.”

ÇİMSA HAKKINDA BİLGİ NOTU

Farklı ihtiyaçlara göre segmente edilmiş özel performans ürünleri

Çimsa, Türkiye’nin ilk kalsiyum alüminat çimento markası olan Isıdaç40’ı, bundan sonra aynı özellikleri ve yeni yüzüyle Çimsa Aluminates adı altında pazara sunacak. Çimsa Aluminates ailesi altında yapı kimyasalları uygulamalarına özel olarak RECIPRO, refrakter uygulamalarına özel olarak REFRO ve teknik beton uygulamalarına özel olarakRESISTO serisi ve genel kullanıma uygun kalsiyum alüminat çimentı agregası REGOgeliştirildi.

Dünyanın en güçlü beyaz çimento markası Çimsa Süper Beyaz da yüksek beyazlık gerektiren reçetelerde yer almak üzere çatı marka olarak konumlandırıldı. Çimsa Süper Beyaz ailesi altında, yapı kimyasalları uygulamalarına özel olarak MOTIVA altındaMOTIVA SLOW ve FAST olmak üzere iki ürün olacak. Tamamen özel bir klinkerden prekast uygulamaları için üretilmiş olan INSPIRA standart gri çimentoların 28 günde ulaşacağı dayanıma 2 günde ulaşacak. Karo uygulamaları için özel olarak, yine özel klinkerden üretilmiş olan yeni ürün MONDA pazara sunulacak. GRC uygulamaları içinEXTERA ile yüksek durabilite ve beyazlık aynı anda elde edilebilecek. Çimsa, kendini ve havayı temizleyen ürünü NONA markası, antibakteriyel ürünü ise CEMENTHAmarkasıyla pazara sunacak.

Çimsa beyaz çimento bazlı beton uygulamalarına da yenilikçi bir konsept getirdi. Bundan sonra Çimsa Beyaz Beton çözümleri, beton üretiminden kalıbına, uygulamasına ve sonrasında bakımına kadar hizmetleriyle daha kolay; çok çeşitli seçeneklerle daha estetik ve zeminden dış cepheye kadar daha bütünsel komple çözümler sunacak. Çimsa, bu çalışmalar için Beyaz Akademi’yi kuracak ve beyaz betonda Ar-Ge’den uygulamaya kadar tüm standartları yukarıya taşıyacak.

Çimsa’da ambalajlar değişti, yeni ikonlar sayesinde ürünün pazarda ayrışması kolaylaştı

Çimsa yeni dönemde müşterilerinin karşısına modern ve kullanıcı dostu yeni ambalajlarıyla çıkıyor. Çimsa, geliştirmiş olduğu yeni görsel dünya ile faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda ve alanlarda ortak dil yakalamayı hedefliyor. Çimsa’nın faaliyette olduğu tüm ülkelerde ürünün daha hızlı ve daha kolay bir şekilde fark edilmesini sağlamak üzere her bir performans ailesine özgü görsel bir dil yaratıldı. Yeni ambalajların üzerinde yer alan ikonlar sayesinde müşteriler o ürünün asit ve sıcaklık dayanımını, havayı ve kendini temiz özelliği olup olmadığını, düşük alkali içerip içermediğini, yüksek bağ dayanımı ve optimum su tutma özelliğini, karbon ayak izini vb. özelliklerini takip edebilecekler.

Rakamlarla Çimsa Profili

  • Çimsa, 1972 yılında kuruldu.
  • Çimento kategorisinde 5 entegre fabrikası, bir öğütme tesisi, bir terminali ve bir paketleme tesisi var.
  • Yıllık toplam 5,5 milyon ton klinker üretim kapasitesine sahip.
  • Türkiye genelinde 28 hazır beton tesisi bulunuyor.
  • 6 farklı ülkede bulunan 7 terminalle uluslararası bir çimento üreticisi.
  • 2015 yılı toplam satış geliri 1,1 milyar TL’nin üzerinde. 2016 ilk çeyrek cirosu 253,6 milyon TL; net karı ise 47,4 milyon TL.
  • 2015 yılı ihracat geliri 333,7 milyon TL.
  • Afyon’da bu yıl devreye alınması planlanan Afyon Çimento fabrikasına 165 milyon dolar yatırım yapılıyor.
  • Çimsa Eskişehir Fabrikası, 55 milyon dolar yatırımla hem gri hem de beyaz klinker üretecek şekilde yeniden yapılandırılıyor.

Çimsa hakkında

Türkiye’de sanayinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Çimsa, 1972 yılında kurulmuştur. Çimsa bugün, Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde ve Afyonkarahisar’da bulunan 5 entegre fabrikası, Ankara’da bulunan bir öğütme tesisi, Marmara terminali ve Malatya Çimento Paketleme tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Beyaz çimento alanında dünyanın ilk iki markasından biri olan Çimsa, Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya), Sevilla ve Alicante (İspanya), Gazimagusa (KKTC), Köstence (Romanya) ve Novorossiysk’de (Rusya) bulunan terminalleriyle uluslararası bir çimento üreticisidir.

Çimsa, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş dağıtım ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaktadır. Paydaşlarının güvenilir bir iş ortağı olarak, gelecek nesillere uzanacak yaşam alanları ve altyapıları için gerekli malzemeleri sağlamaktadır.

Çimsa, gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye’de çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir. Tüm paydaşlarına değer yaratan ve karlı büyümeye odaklanan Çimsa, bunu gelecekte de sürdürmeyi hedeflemektedir.

www.cimsa.com.tr

facebook.com/CIMSACEMENT

twitter.com/cimsacement

Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Kanal çalmıyor
Vali Şimşek gerçekten son zamanlarda özlemini duyduğumuz 'Devletin Valisi'olma özelliklerini yaşatıyor.Yolu açık olsun.İnşAllah çok daha büyük illerde Türk Milletine hizmet etme imkanı verilir.Yolu açık olsun.
Bir rektör gelsin kapatsın diğeri gelsin açsın.Eğitim sistemimizin durumunu varın siz değerlendirin.Artema musluğu sanki aç kapa değiştir.Sonuç belli.
Tanrı rahmet eylesin. Zor günler yaşıyor insanlar. Üzüldüm
Yogun Kar yağışı, buzlanma ve soğuk havanın neden olduğu olumsuz hava koşulları niğde ömer halisdemir üniversitesi personelini etkilemiyor mu onlara mevsim yaz mı
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12
Takımlar O P
1. Real Madrid 22 50
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Barcelona 21 35
6. Real Sociedad 21 34
7. Villarreal 22 32
8. Rayo Vallecano 21 31
9. Athletic Bilbao 22 31
10. Valencia 22 29
11. Osasuna 22 28
12. Celta Vigo 22 27
13. Espanyol 22 27
14. Granada 22 24
15. Elche 22 23
16. Getafe 22 22
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 22 17
20. Levante 21 11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@