İhsan Uğraş; Nasıl Olsa “ Yırtılan Deli Bekir’in Yakası”

Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı son günlerde eğitim camiasında yaşanan olayları değerlendi.

EĞİTİM 19.04.2015, 17:32 19.04.2015, 17:36
1205
İhsan Uğraş; Nasıl Olsa “ Yırtılan Deli Bekir’in Yakası”
banner830
 Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı son günlerde eğitim camiasında yaşanan olayları değerlendi.

 

 

Türk Eğitim-Sen Niğde İl Başkanı  İhsan Uğraş açıklamasında;     Bu güne kadar sürekli mağdur edebiyatı yaparak prim sağlamaya çalışanlar, son zamanlarda sermayeleri ellerinden gidip kullanacak malzeme bulamayınca; nasıl olup da bitiremediklerine hayret ettikleri Türk Eğitim-Sen’e  sataşarak prim yapma çabasına girdiler. Başta Türk Eğitim-Sen’in çok değerli Genel Başkanı İsmail KONCUK olmak üzere, sadece Şube Başkanlarına değil, üyelerine bile çirkin ve seviyesiz iftira atma yarışında at başı gider oldular.

 

            Memurun haklarını masada gündeme dahi getirmekten korkan, ama şov yapmaya gelince on beş dakikalık konuşmasında on üç defa “sayın başbakanım” ifadesini kullanarak kakafoni yapanlar, iş eğitim çalışanlarıyla yüzleşmeye gelince öğretmen odalarını teğet geçerek, özellikle de aday memurlara “bize üye olmazsanız adaylığınız kalkmaz” tehdidini savuracak kadar seviye kaybına uğradılar.

            Kamuoyunda MEB Yasası diye bilinen “MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİLERİNİN GÖREVLENDİRİLMELERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK” daha çıkmadan, kendi sendikalarına üye olmayan idarecilere ulaşıp “bize üye olmazsanız idareciliğiniz sona erer, paşa paşa sınıfa girersiniz” tehditleriyle 25-30 yıl idarecilik yapanların bile haysiyet ve şahsiyetleriyle oynayanlar, hormonal büyümenin sarhoşluğu ve hatta sancısıyla, az ama istikrarlı büyüyen Türk Eğitim-Sen’e karşı kapıldıkları kibirle ezikliklerini bastırma çabasına girdiler.

            2014 yılı Ağustos ayından itibaren  haksız ve hukuksuz yere aldıkları, hatta –tabiri caizse- tırpanladıkları idarecilerin yerine; hak ve hakkaniyete, adalet ve hukuka, saygı-sevgi iklimi dairesinde insan haklarına sığmayan bir biçimde, ehliyetine, liyakatine bakmadan “benim adamım” çarpık zihniyetiyle iş başına getirdikleri beceriksiz idareciler yüzünden mahvettikleri Türk Milli Eğitimi’nde ki başarısızlıklarını, hak ve hakkaniyet mücadelesi veren ve Türk Memurunun sığınacak tek liman olarak gördüğü sendikamıza sataşarak, çamur atarak örtme gayretindeler.

            Serbest kıyafet uygulamasında kendileri dışında mücadele verenleri görmezden gelerek sadece kendilerini ön plana çıkaranlar, nöbet ücreti konusunda Türk Eğitim-Sen ve diğer sendikaların eylemi karşısında paniklemiş olacaklar ki; “Nöbet Tutuyoruz, Ücretimizi İstiyoruz” gibisinden ucube bir girişimde bulunarak; nöbet ücreti elde edildiği zaman sanki kendileri hak etmiş gibi, çaresizce sahiplenmenin yollarını aramaktadırlar.

            Bugün haksız yere işgal ettikleri o koltuklarda ki iktidarlarının, ağababalarının iktidarına bağlı olduğunu çok iyi bilmektedirler. Görünen odur ki, ağababalarının iktidarlarının sona ermesiyle o koltuklardan kaldırılacakları ve yaptıkları usulsüz işlerin hesabının sorulacağı paniğini yaşamaktadırlar.

            Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün odasına bizzat çağırdığı, yaşanan tartışma sonrası gözlerini morartacak kadar darp ettiği öğretmenin karşısında, kendi referanslarıyla, ehliyet-liyakat-başarı gibi kriterleri göz ardı ederek, sadece bizim adamımız zihniyetiyle koltuğa oturttukları müdüre, öğretmeni hakir görerek ve saldırdı iftirasını atarak sahiplenmeye ve bu doğrultuda kamuoyu oluşturmaya çalışmaktadırlar.

Şimdi şunu merak ediyoruz:

            Yarın kimin başına ne geleceğini hiç kimse bilemez. Önümüzde ki günlerde kendi üyelerinizden biriyle, liyakat ve ehliyetine bakmadan referans olup koltuğa oturttuğunuz idareci arasında istenmeyen bir olay meydana gelirse, siz kimin yanında yer alacaksınız? “Benim adamım” zihniyetiyle referans olduğunuz idarecinin mi, yoksa size referans olma gücü veren üyenizin mi?

            Bor İlçesi’nde yaşanan olayda;

            Biri adamınız ve amir konumunda;

            Diğeri Türk Eğitim-Sen üyesi ve sadece öğretmen…

            Arkasında siyasi ve bürokratik hiçbir güç yok. Elbette siz kendinize yakışanı yaptınız ve “vurun abalıya” dediniz. Türk Eğitim-Sen’in mağdur öğretmenini sahiplenmesini de hazmedemediniz.

            Eğer Türk Eğitim-Sen üyesine sahip çıkmasaydı bu sefer de “sendikanız kendi üyesine bile sahip çıkmıyor” propagandasını yapacaktınız.

            Böyle olunca da olan bizzat amiri tarafından makamına çağırılarak darp edilen öğretmene oluyor. Öğretmen gerçekte mağdur, sizin gözünüzde saldırgan… Ve verdiğiniz hüküm: Öğretmen suçlu.

            Ne de olsa “Yırtılan Deli Bekir’in Yakası…”

            Ama unutulmasın ki;

            Deli de olsa “velî”de olsa o Bekir bizim Bekir…

            Deliliği de velîliğide başımız üstüne…"dedi. 
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (9)
semendereli 6 yıl önce
ihsan başkan yapacağın ilk iş bor ilçe başkanı oktay kılıççekeri değiştirmek olmalı.hiç bir iş yapmıyor sendika bu adamın zamanında bir çok üye kaybetti.yeni dönemde mhp ile bir atılım yapalım.
deli bekir 6 yıl önce
öğretmen mağdur edebiyatı yaparak öğretmeni kullanan bunu yaparkende siyasi ağa babalarından destek alıp olayı siyasallaştıran sonrada eğitim siyasallaşıyor diyen ihsan bey...nöbet ücreti konusunu ilk gündeme taşıyan eğitim birsen dir. bütün partilerle bir olup açıklama yapıyorsun sonrada öğretmenin arkasında güç yok diyorsun. ayrıca makam basma olayı daha borda bile duyulmadan ankaradan genel başkanın twitt atıyor. olayın ne olduğu bile belli değilken. bunlar yanlış işler.
bekir 6 yıl önce
ihsan bey sendikacılığınızı başka alanlarda yapsanız iyi olur.artık bu numaralardan midemiz bulanmaya başladı.
deli bekir 6 yıl önce
öğretmen mağdur edebiyatı yaparak öğretmeni kullanan bunu yaparkende siyasi ağa babalarından destek alıp olayı siyasallaştıran sonrada eğitim siyasallaşıyor diyen ihsan bey...nöbet ücreti konusunu ilk gündeme taşıyan eğitim birsen dir. bütün partilerle bir olup açıklama yapıyorsun sonrada öğretmenin arkasında güç yok diyorsun. ayrıca makam basma olayı daha borda bile duyulmadan ankaradan genel başkanın twitt atıyor. olayın ne olduğu bile belli değilken. bunlar yanlış işler.
İhsan ihsan 6 yıl önce
ihsan bey bol palavra sıkmışın ama baksana okuyan bile olmamış demek ki seni dikkate alan dahi yok.
Borlu 6 yıl önce
eeeeee tes başkanı sayın ihsan uğraş şer güçleri ile yaptığın açıklamada saadet partisi ve bbp seni yalanladı.katılmadığımız halde ismimizi kullandı dedi.bari yalanı bırakta özür dile.
Niğdeli 6 yıl önce
i̇lçe müdürüne posta koyup ilk yumruğu atan, sonrasında maalesef dayak yiyen, üyesinin fiiliyatını gizleyerek dayak yemiş görüntüsünü kendi üyesi, eğitim çalışanı, aile babası, özel hayatı gibi unsurlardan sıyırıp, sosyal itibarını hiçe sayıp pornografik bir anlayışla (gözü mor) öğretmeni ülkeye servis etmek her kişiye ve her olaya sendikal malzeme gözüyle bakmaktır. olayın bütününü gizleyip işine gelen kısmi görsellerle süsleyip, o insanı yarın sokağa nasıl çıkar diye düşünmeyip üyemiz dayak yedi hinliğinden medet umanlar gel seni artist yapacağım diye kız kandıran yönetmen mantığa cuk otururlar.
Saadetli 6 yıl önce
tes başkanı ihsan uğraş saadet partisinin açıklamasına cevap vermeli ve özür dilemelidir.yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış.tes başkanı ihsanın da yalanı ortaya çıkmıştır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Emmoğlu nediyon sen yav felsefe yapmışsın
Köyde yaşayan yok ev yok elektrik yok muhtar var seçmen var. Bu yazıyı şarkı nakaratı gibi kim yazmış
mekanı cennet olsun abimizin seçilseydi niğde için birşeyler yapardı.
Borçlarınızı kapatmak için acil bir krediye mi ihtiyacınız var yoksa işinizi geliştirmek için bir öz sermaye kredisine mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finans kuruluşları tarafından reddedildiniz mi? Bir kredi konsolidasyonuna veya ipoteğe ihtiyacınız var mı? Tüm finansal problemlerinizi geçmişte bırakmak için buradayız, daha fazla aramayın. Bize e-posta ile ulaşın: [email protected] [email protected] Bu Ocean Finance Mortgages. % 2 gibi makul bir faiz oranıyla ilgilenenlere kredi sunuyoruz. Aralık, 5.000,00 Euro ile maksimum 100.000.000,00 Euro arasında değişir.
Kitaba nasıl ulaşabiliriz?
20°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 30 Ekim 2020
İmsak 05:36
Güneş 06:58
Öğle 12:30
İkindi 15:25
Akşam 17:52
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 6 16
2. Fenerbahçe 6 14
3. Galatasaray 6 10
4. Karagümrük 6 8
5. Çaykur Rizespor 6 8
6. Kasımpaşa 6 8
7. Antalyaspor 6 8
8. Malatyaspor 6 8
9. Göztepe 6 7
10. Erzurumspor 5 7
11. Başakşehir 6 7
12. Beşiktaş 5 7
13. Gaziantep FK 6 7
14. Sivasspor 5 7
15. Hatayspor 4 7
16. Konyaspor 5 6
17. Kayserispor 5 6
18. Trabzonspor 6 5
19. Denizlispor 6 5
20. Gençlerbirliği 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 7 17
2. İstanbulspor 7 16
3. Adana Demirspor 7 14
4. Samsunspor 7 14
5. Ankara Keçiörengücü 7 13
6. Altınordu 7 13
7. Giresunspor 6 11
8. Altay 6 10
9. Balıkesirspor 7 10
10. Adanaspor 7 9
11. Akhisar Bld.Spor 7 9
12. Bursaspor 7 7
13. Menemen Belediyespor 7 6
14. Bandırmaspor 7 5
15. Ümraniye 7 5
16. Ankaraspor 7 4
17. Boluspor 7 3
18. Eskişehirspor 7 3
Takımlar O P
1. Everton 6 13
2. Liverpool 6 13
3. Aston Villa 5 12
4. Leicester City 6 12
5. Tottenham 6 11
6. Leeds United 6 10
7. Southampton 6 10
8. Crystal Palace 6 10
9. Wolverhampton 6 10
10. Chelsea 6 9
11. Arsenal 6 9
12. West Ham 6 8
13. Man City 5 8
14. Newcastle 6 8
15. M. United 5 7
16. Brighton 6 5
17. West Bromwich 6 3
18. Burnley 5 1
19. Sheffield United 6 1
20. Fulham 6 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 7 14
2. Real Madrid 6 13
3. Granada 6 13
4. Villarreal 7 12
5. Atletico Madrid 5 11
6. Cádiz 7 11
7. Osasuna 6 10
8. Elche 5 10
9. Getafe 6 10
10. Real Betis 7 9
11. Eibar 7 8
12. Barcelona 5 7
13. Sevilla 5 7
14. Valencia 7 7
15. Deportivo Alaves 7 7
16. Athletic Bilbao 6 6
17. Celta de Vigo 7 6
18. Huesca 7 5
19. Levante 6 4
20. Real Valladolid 7 3

Gelişmelerden Haberdar Olun

@