İhsan Uğraş; Nasıl Olsa “ Yırtılan Deli Bekir’in Yakası”

Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı son günlerde eğitim camiasında yaşanan olayları değerlendi.

EĞİTİM 19.04.2015, 17:32 19.04.2015, 17:36
1208
İhsan Uğraş; Nasıl Olsa “ Yırtılan Deli Bekir’in Yakası”
banner830
 Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı son günlerde eğitim camiasında yaşanan olayları değerlendi.

 

 

Türk Eğitim-Sen Niğde İl Başkanı  İhsan Uğraş açıklamasında;     Bu güne kadar sürekli mağdur edebiyatı yaparak prim sağlamaya çalışanlar, son zamanlarda sermayeleri ellerinden gidip kullanacak malzeme bulamayınca; nasıl olup da bitiremediklerine hayret ettikleri Türk Eğitim-Sen’e  sataşarak prim yapma çabasına girdiler. Başta Türk Eğitim-Sen’in çok değerli Genel Başkanı İsmail KONCUK olmak üzere, sadece Şube Başkanlarına değil, üyelerine bile çirkin ve seviyesiz iftira atma yarışında at başı gider oldular.

 

            Memurun haklarını masada gündeme dahi getirmekten korkan, ama şov yapmaya gelince on beş dakikalık konuşmasında on üç defa “sayın başbakanım” ifadesini kullanarak kakafoni yapanlar, iş eğitim çalışanlarıyla yüzleşmeye gelince öğretmen odalarını teğet geçerek, özellikle de aday memurlara “bize üye olmazsanız adaylığınız kalkmaz” tehdidini savuracak kadar seviye kaybına uğradılar.

            Kamuoyunda MEB Yasası diye bilinen “MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİLERİNİN GÖREVLENDİRİLMELERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK” daha çıkmadan, kendi sendikalarına üye olmayan idarecilere ulaşıp “bize üye olmazsanız idareciliğiniz sona erer, paşa paşa sınıfa girersiniz” tehditleriyle 25-30 yıl idarecilik yapanların bile haysiyet ve şahsiyetleriyle oynayanlar, hormonal büyümenin sarhoşluğu ve hatta sancısıyla, az ama istikrarlı büyüyen Türk Eğitim-Sen’e karşı kapıldıkları kibirle ezikliklerini bastırma çabasına girdiler.

            2014 yılı Ağustos ayından itibaren  haksız ve hukuksuz yere aldıkları, hatta –tabiri caizse- tırpanladıkları idarecilerin yerine; hak ve hakkaniyete, adalet ve hukuka, saygı-sevgi iklimi dairesinde insan haklarına sığmayan bir biçimde, ehliyetine, liyakatine bakmadan “benim adamım” çarpık zihniyetiyle iş başına getirdikleri beceriksiz idareciler yüzünden mahvettikleri Türk Milli Eğitimi’nde ki başarısızlıklarını, hak ve hakkaniyet mücadelesi veren ve Türk Memurunun sığınacak tek liman olarak gördüğü sendikamıza sataşarak, çamur atarak örtme gayretindeler.

            Serbest kıyafet uygulamasında kendileri dışında mücadele verenleri görmezden gelerek sadece kendilerini ön plana çıkaranlar, nöbet ücreti konusunda Türk Eğitim-Sen ve diğer sendikaların eylemi karşısında paniklemiş olacaklar ki; “Nöbet Tutuyoruz, Ücretimizi İstiyoruz” gibisinden ucube bir girişimde bulunarak; nöbet ücreti elde edildiği zaman sanki kendileri hak etmiş gibi, çaresizce sahiplenmenin yollarını aramaktadırlar.

            Bugün haksız yere işgal ettikleri o koltuklarda ki iktidarlarının, ağababalarının iktidarına bağlı olduğunu çok iyi bilmektedirler. Görünen odur ki, ağababalarının iktidarlarının sona ermesiyle o koltuklardan kaldırılacakları ve yaptıkları usulsüz işlerin hesabının sorulacağı paniğini yaşamaktadırlar.

            Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün odasına bizzat çağırdığı, yaşanan tartışma sonrası gözlerini morartacak kadar darp ettiği öğretmenin karşısında, kendi referanslarıyla, ehliyet-liyakat-başarı gibi kriterleri göz ardı ederek, sadece bizim adamımız zihniyetiyle koltuğa oturttukları müdüre, öğretmeni hakir görerek ve saldırdı iftirasını atarak sahiplenmeye ve bu doğrultuda kamuoyu oluşturmaya çalışmaktadırlar.

Şimdi şunu merak ediyoruz:

            Yarın kimin başına ne geleceğini hiç kimse bilemez. Önümüzde ki günlerde kendi üyelerinizden biriyle, liyakat ve ehliyetine bakmadan referans olup koltuğa oturttuğunuz idareci arasında istenmeyen bir olay meydana gelirse, siz kimin yanında yer alacaksınız? “Benim adamım” zihniyetiyle referans olduğunuz idarecinin mi, yoksa size referans olma gücü veren üyenizin mi?

            Bor İlçesi’nde yaşanan olayda;

            Biri adamınız ve amir konumunda;

            Diğeri Türk Eğitim-Sen üyesi ve sadece öğretmen…

            Arkasında siyasi ve bürokratik hiçbir güç yok. Elbette siz kendinize yakışanı yaptınız ve “vurun abalıya” dediniz. Türk Eğitim-Sen’in mağdur öğretmenini sahiplenmesini de hazmedemediniz.

            Eğer Türk Eğitim-Sen üyesine sahip çıkmasaydı bu sefer de “sendikanız kendi üyesine bile sahip çıkmıyor” propagandasını yapacaktınız.

            Böyle olunca da olan bizzat amiri tarafından makamına çağırılarak darp edilen öğretmene oluyor. Öğretmen gerçekte mağdur, sizin gözünüzde saldırgan… Ve verdiğiniz hüküm: Öğretmen suçlu.

            Ne de olsa “Yırtılan Deli Bekir’in Yakası…”

            Ama unutulmasın ki;

            Deli de olsa “velî”de olsa o Bekir bizim Bekir…

            Deliliği de velîliğide başımız üstüne…"dedi. 
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (9)
semendereli 6 yıl önce
ihsan başkan yapacağın ilk iş bor ilçe başkanı oktay kılıççekeri değiştirmek olmalı.hiç bir iş yapmıyor sendika bu adamın zamanında bir çok üye kaybetti.yeni dönemde mhp ile bir atılım yapalım.
deli bekir 6 yıl önce
öğretmen mağdur edebiyatı yaparak öğretmeni kullanan bunu yaparkende siyasi ağa babalarından destek alıp olayı siyasallaştıran sonrada eğitim siyasallaşıyor diyen ihsan bey...nöbet ücreti konusunu ilk gündeme taşıyan eğitim birsen dir. bütün partilerle bir olup açıklama yapıyorsun sonrada öğretmenin arkasında güç yok diyorsun. ayrıca makam basma olayı daha borda bile duyulmadan ankaradan genel başkanın twitt atıyor. olayın ne olduğu bile belli değilken. bunlar yanlış işler.
bekir 6 yıl önce
ihsan bey sendikacılığınızı başka alanlarda yapsanız iyi olur.artık bu numaralardan midemiz bulanmaya başladı.
deli bekir 6 yıl önce
öğretmen mağdur edebiyatı yaparak öğretmeni kullanan bunu yaparkende siyasi ağa babalarından destek alıp olayı siyasallaştıran sonrada eğitim siyasallaşıyor diyen ihsan bey...nöbet ücreti konusunu ilk gündeme taşıyan eğitim birsen dir. bütün partilerle bir olup açıklama yapıyorsun sonrada öğretmenin arkasında güç yok diyorsun. ayrıca makam basma olayı daha borda bile duyulmadan ankaradan genel başkanın twitt atıyor. olayın ne olduğu bile belli değilken. bunlar yanlış işler.
İhsan ihsan 6 yıl önce
ihsan bey bol palavra sıkmışın ama baksana okuyan bile olmamış demek ki seni dikkate alan dahi yok.
Borlu 6 yıl önce
eeeeee tes başkanı sayın ihsan uğraş şer güçleri ile yaptığın açıklamada saadet partisi ve bbp seni yalanladı.katılmadığımız halde ismimizi kullandı dedi.bari yalanı bırakta özür dile.
Niğdeli 6 yıl önce
i̇lçe müdürüne posta koyup ilk yumruğu atan, sonrasında maalesef dayak yiyen, üyesinin fiiliyatını gizleyerek dayak yemiş görüntüsünü kendi üyesi, eğitim çalışanı, aile babası, özel hayatı gibi unsurlardan sıyırıp, sosyal itibarını hiçe sayıp pornografik bir anlayışla (gözü mor) öğretmeni ülkeye servis etmek her kişiye ve her olaya sendikal malzeme gözüyle bakmaktır. olayın bütününü gizleyip işine gelen kısmi görsellerle süsleyip, o insanı yarın sokağa nasıl çıkar diye düşünmeyip üyemiz dayak yedi hinliğinden medet umanlar gel seni artist yapacağım diye kız kandıran yönetmen mantığa cuk otururlar.
Saadetli 6 yıl önce
tes başkanı ihsan uğraş saadet partisinin açıklamasına cevap vermeli ve özür dilemelidir.yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış.tes başkanı ihsanın da yalanı ortaya çıkmıştır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Kılıçdaroğluna yalan fonu kurup 5 bin TL yatıracağınıza ölen sağlıkçılarımızın ailelerine fon oluştursanız ya işinize gelmiyor değilmi
NORMAL OLAB BU DEĞİL Mİ HERKES İŞİNİ YAPMALI
ilgilenmiyorum artık kendiniz çalın kendiniz oynayın
Doğuşta beklenen yaşam süresi en yüksek il 80,7 yıl ile Tunceli olarak kayıtlara geçerken 90 yaş üstü aşılama yapmak nedendir sizce? Siz eğer birini ölümden kurtaracak olsanız 60 yaşındaki birini mi yoksa 90 yaşındaki birini mi seçerdiniz? Hangisinin (Allah'ın verdiği ömüre tabiki yıl biçilmez) mantıken yaşayacağı yıl daha fazladır? Öyle bir algı yaratılıyor ki 'SIRADAN HALK AŞILANMAYA BAŞLANDI' Hangi halk? 90 yaş üstü halk, peki... 15 Şubatta Okullar açılmaya başlanacak,öyle tasavvur ediliyor, okulların havalandırma sistemleri hakkında bilginiz var mı? İş güvenliği gereği yüksek katlarda camların çok az açılabildiğini biliyor musunuz? 30dk ders 10 dk ara olduğunda KIŞ GÜNÜ çocuklar dışarı çıkacaklar mı aceba? 10 DK havalandırma yetecek mi? Virüs kol gezecek... Öğretmenler, öğrenciler okula girip çıkan herkes evine virüs taşıyacak, ama eğer 90 yaşında ve aşılandıysanız sorun yok :) Allah sağlıkçılarımızdan razı olsun, Rabbim onları darda koymasın ; Haklarınız ödenmez.
Helal olsun hocam.harika tespit zaten bu ülkede kooperatif birlik ancak üreticiye haciz bildirimi yapar destekkkk mi o bi masalll :)
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:20
Güneş 07:44
Öğle 12:59
İkindi 15:40
Akşam 18:03
Yatsı 19:22
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Galatasaray 20 39
3. Fenerbahçe 19 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Trabzonspor 20 33
6. Hatayspor 20 32
7. Alanyaspor 19 31
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Rizespor 20 25
13. Sivasspor 19 24
14. Başakşehir 20 24
15. Konyaspor 20 23
16. Kasımpaşa 19 22
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 19 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. Samsunspor 18 36
3. İstanbulspor 17 34
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 17 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Akhisar Bld.Spor 18 16
15. Menemen Belediyespor 17 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Aston Villa 17 29
9. Chelsea 19 29
10. Southampton 18 29
11. Arsenal 19 27
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 19 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Celta de Vigo 20 24
10. Cádiz 20 24
11. Levante 19 23
12. Getafe 18 23
13. Athletic Bilbao 18 21
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@