banner689

Başkan Kirazcı'nın iddialarına Bor Milli Eğitim'den cevap

Kemerhisar Belediye Başkanı'nın iddialarına Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden cevap...

Başkan Kirazcı'nın iddialarına Bor Milli Eğitim'den cevap

banner780

Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı geçtiğimiz hafta "Kemerhisar Üvey Evlat mı? şeklinde bir basın açıklaması yaparak okullarda Kemerhisar tarihini anlatan kitapçık dağıtmak istedikleri ancak Bor Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından izin verilmediğini iddia etmişti. Bu konunun basında yer almasının ardından Bor Milli Eğitim Müdürlüğü bir açıklama yaptı. 

Bor Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru tarafından yapılan açıklama da;

Bazı Basın yayın Kuruluşlarında 04.05.2017 tarihinde yayınlanan “Kemerhisar Üvey Evlat mı? “ başlıklı haber ile ilgili olarak;

1-Kemerhisar Belediye Başkanlığınca, Kemerhisar’ın tarihini anlatan kitapçığı öğrencilere dağıtmak istediklerini, ancak Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından izin verilmediği ileri sürülmüştür. Ancak Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konu ile alakalı 24.04.2017 tarihinde Türkçe Öğretmeni, Tarih Öğretmeni, Rehber Öğretmen ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeninden oluşan eser inceleme komisyonunu 5675987 sayılı Kaymakamlık Olur’u ile oluşturmuş, Komisyon 28.04.2017 tarihinde saat 14.00’te toplanarak adı geçen kitapçığı incelemiş ve yapılan değerlendirme sonucunda Kemerhisar Beldesindeki okulların idareci ve öğretmenler odalarında dağıtımının yapılabileceği kararı vermiştir. Komisyon kararı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 04.05.2017 tarih ve 6270924 sayılı resmi yazı ile Kemerhisar Belediye Başkanlığına ve ilgili kurumlara bildirilmiştir.

2- Yine; Kemerhisar Belediye Başkanlığınca İlçe Milli Eğitim Müdürüne hitaben “Halkın içerisinde ahlaki yönden dedikodusu ayyuka çıkan okul müdürü var mı? yok mu? Kemerhisar’da, İlçe Milli Eğitim Müdürü bunu biliyor mu? Biliyor ve onu koruyor mu?” şeklinde iddia ileri sürülmüş olup, bu konu ile alakalı Kemerhisar Beldesindeki okullardan herhangi birinin okul müdürü hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ulaşan hiçbir sözlü ya da yazılı şikâyet/başvuru bulunmamaktadır. Sayın Belediye Başkanı’nın kimden ya da kimlerden bahsettiği, kimleri itham ettiği konusunda herhangi bir bilgimiz bulunmamaktadır. Sayın Belediye Başkanı ya da başka kişiler yazılı şekilde müracaatta bulundukları takdirde gerekli yasal işlemler tarafımızdan ikmal edilecektir.

3- Yine Kemerhisar Belediye Başkanlığınca, İlçe Milli Eğitim Müdürüne hitaben Kemerhisar Beldesinde yer alan kütüphanenin öğrenciler tarafından ziyaret edilmediği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmen ve öğrencilere duyurunun yapılmadığı iddia edilmekte olup; 19.04.2017 tarihinde Bor Kaymakamlığı Halil Nuri Bey İlçe Halk Kütüphanesi tarafından Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Kemerhisar Şube Kütüphanesinin 20.04.2017 tarihinde açılacağı ve Kemerhisar Beldesindeki öğrencilere duyurulmasına ilişkin yazı gönderilmiştir. Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 21.04.2017 Cuma günü Bor Kaymakamlığından Olur almış ve 24.04.2017 Pazartesi günü resmi yazı ile Kemerhisar’da bulunan okul müdürlüklerine duyurulmuştur.

4-Ayrıca; Kemerhisar Belediye Başkanlığınca İlçe Milli Eğitim Müdürüne hitaben “Geçen yıl Bor Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Kemerhisar’da Satranç ve Bilgisayar kursları açıldı. Şu an görev yapan müdürden önceki müdürümüze ve Kaymakamımıza özellikle teşekkür ediyorum. Bu zoruna mı gitti de bir takım insanların hiçbir tane kurs açmadılar? Sırf bu tür kursları Kemerhisar’da açtılar diye mi müdür değişti. Şimdiki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü acaba Kemerhisar’da kurs açmayı düşünüyor mu?” şeklinde iddialar ileri sürülmüş ise de, Bor Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü 1 buçuk yıldır aynı kurum müdürü tarafından idare edilmekte olup, iddia edildiği gibi müdür değişikliği yapılmamıştır. Ayrıca Bor Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Kemerhisar Beldesinde Uygulamalı Tiyatro Kursu (19.12.2015-08.05.2016), Step - Aerobik (05.03.2016-26.06.2016), Bilgisayar Kullanımı (07.03.2016-26.06.2016), Satranç (13.02.2016-05.04.2016), 12-18 Yaş Aile Eğitimi (05.11.2016-18.02.2017), Makine Nakışları (07.11.2016- devam ediyor), Taekwando (05.03.2017-devam ediyor), Dekoratif Ev Aksesuarları (10.05.2017-devam ediyor) kursları açılmıştır. Görüldüğü üzere halen 3 adet devam eden kurs bulunmakta olup, kurs açılmadığı iddiası doğru değildir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi. 

KONU İLE İLGİLİ HABERİMİZ AŞAĞIDA


Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tyanalı - 1 yıl önce
Demek ki iddialar yalan, başkan şov peşinde. Halk milli Eğitimdende halk eğitimdende memnun. Asıl başkan kendini bir sorgulasın etrafında kimse kalmadı
Avatar
Kemerhisarlı - 1 yıl önce
Eeeee ne yaparsın işte. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış. Müdür açıklama yapınca başkanın yalanlarda ortaya çıktı işte.
Avatar
borrr - 1 yıl önce
başkan boş sallamış
Avatar
Borlu - 1 yıl önce
Yalancının mumu söndü be Müdürüm.
Avatar
Borrrr - 1 yıl önce
Yav he he..
Avatar
Tyanalı - 13 ay önce
Beyefendi medeniyetinin başkenti tyana diyorsun yunak kemer yolundaki çukurları 2 aydır görmüyorsun bir zahmet oraları gör