Niğde Belediyesi  İlk Meclis Toplantısını Yaptı Niğde Belediyesi İlk Meclis Toplantısını Yaptı

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alim Yeşil, Kullanımı yaygınlaşan kuruşlu fiyatların etiketlerde görüldüğünü ama kasalara gelince para üstü kuruşların geri verilmediğini ve halkın bilinçli davranıp kuruşunu istemeyi unutmamalıdırlar” dedi.
Kullanımı yaygınlaşan kuruşlu fiyatların etiketlerde görüldüğünü ama kasalara gelince para üstü kuruşların geri verilmediğini, bu konudaki aksaklıkların sürdüğünü belirten Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yeşil 'Etiketlerde kullanılan kuruşlu fiyatlar nakit ödeyen için geçerli değil. Çünkü bazı etiketlerde kuruşlu fiyatlar yazıldığı halde peşin yapılan alış verişlerin sonunda para üstü olarak kuruş ödenmesi gerektiği halde süper marketlerde kuruşlu ödemelerin yapılmadığını görüyoruz' diye konuştu.
Halkımızda tasarruf bilincinin artırılması için kuruş kullanımının önemli olduğuna dikkat çeken Yeşil;  İnsanımız para üstü olarak kuruşu istemiyor bazen de utanıp isteyemiyor. Hâlbuki tasarruf kuruş biriktirmekle başlar. Fiyatların yukarı yönlü eğilimini dizginler. Biz, kuruşları beğenmeme veya almama lüksü olacak kadar zengin değiliz. Büyük marketler kasalarında kuruş bulundurmalıdır. Kuruşlu para üstünün ödenmesinde vatandaşımız ısrarlı olmalıdır. Çünkü almadığınız her kuruş kayıt dışı gelir oluyor. Esnafta para üstü kalmasın diye sakız ya da kibrit veriyor. Artık kuruş değerinde bir mal olmadığı için bu işten zarar bile ediyoruz' şeklinde konuştu.