UCİM’den Vali Çelik’e ziyaret UCİM’den Vali Çelik’e ziyaret

Vali Koç ve eşi Neslihan Gül Koç 1998 yılında Tunceli’de PKK Terör Örgütü mensuplarının silahlı saldırısı sonucu vurularak şehit olan Şehit Polis Memuru Halil Akkoç’un ve 1996 yılında Mardin Nusaybin’de çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Er Bayram Göktaş’ın ailelerini ziyaret ederek Kurban bayramlarını kutladılar.
Vali Koç ve eşi, Şehitlerimizin aileleriyle bir süre sohbet ederek hatırını sordu. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette Vali Koç ve eşi, Şehidimizin ailesine Türk Bayrağı hediye etti.
Her fırsatta şehit aileleriyle bir araya gelen ve Şehitlerimizin geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkarak, onlara devletin sıcak ve şefkatli yüzünü gösteren Vali Koç ve eşi, Şehidimizin ailelerine tekrardan sabır ve başsağlığı dileklerinde bulunarak tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi.
Şehit ailelerinin bayramını kutlayan Vali Mustafa Koç, “Bugün rengini şehitlerimizin mübarek kanından alan şanlı bayrağımızın gölgesinde millet olarak huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak ve bayramlarımızı özgür ve huzurlu bir şekilde kutluyorsak bunu hayatlarının baharında fedai can eden aziz şehitlerimizin ve bu uğurda çarpışan kahraman gazilerimize borçluyuz. Aziz vatan toprakları şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde bizlere vatan olmuştur. Şehitlerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür. Kurban Bayramı dolayısıyla vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kıymetli ailelerini ve kahraman gazilerimizi evlerinde ziyaret ettik. Millet olarak bu topraklar üzerinde özgürce yaşamamızı sağlayan, vatanı ve milleti uğruna fedakârlıkların en büyüğünü yapmış olan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Allah şehitlerimizin şefaatini üzerimizden eksik etmesin. Ruhları şad, makamları cennetin başköşesi olsun. Bu vesile kıymetli şehit ailelerimizin ve Niğdeli hemşerilerimizin Mübarek Kurban Bayramını kutluyorum” dedi.