Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Sivil Toplum Kuruluşlarının, demokrasinin ve kamu hizmetlerinin vazgeçilmezi olduğunu söyledi. 

Vali Kılıç, Niğde Valiliği’nin destekleriyle İl Dernekler Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda Niğde’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya; Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Başkanı Emekli Vali Metin Turcan, Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, İl Dernekler Müdürü Duran Kara, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Vali Kılıç yaptığı açıklamada; “Sivil Toplum Kuruluşları, demokrasinin ve kamu hizmetlerinin vazgeçilmezidir. Sivil Toplum anlayışını tarihsel süreçte en iyi icra eden, yaşayan, yaşatan ve diğer ülkelere model olan bir ülke durumundayız. Kamuya ait tüm hizmetlerin yolların, köprülerin, imarethanelerin, sağlık teşekküllerinin ve eğitime ait müesseselerin Vakıflar ve Dernekler eli ile yapıldığı bilinen bir olgudur. Ülkemizde Kızılay, Yeşilay, Türk Hava Kurumu, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı gibi kendi gelirleri ile yönetilen, insanımız için güzel işler başaran çok önemli kuruluşlarımız mevcut. Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Derneklerin sayısının artırılması ve güçlendirilmesi gerektiğini düşündüğümüzden STK’lar ile sık sık biraraya gelip istişare yaparak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Programımız çerçevesinde Dernekler Kanunu ve bu kanuna bağlı yönetmelik ve genelgeler üzerinde paylaşımda bulunmak, İlimize has STK’ları güçlendirmek adına toplandık burada bulunan tüm arkadaşlarıma çabalarından dolayı teşekkür ediyorum “dedi.

Dernekler Müdürlüğünün yaptığı sunumun ardından, katılımcıların fikir alışverişi ile süren toplantı, STK Temsilcilerinin çeşitli konularda dile getirdikleri istek ve önerilerin görüşülmesi ile sona erdi.