Niğde Valisi Cahit Çelik, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 185 yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajında, Şanlı tarihinden aldığı güç ve ilhamla, ülkemizin iç ve dış güvenliğinin sağlanmasında, her geçen gün gelişen ve son sistem teknolojik savunma araçlarıyla kendini yenileyerek büyük başarılara imza atan Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü kutluyorum” dedi.

UCİM’den Vali Çelik’e ziyaret UCİM’den Vali Çelik’e ziyaret

Vali Çelik yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “ Büyük Türk Devletimizin istiklali ve istikbali ile birlikte vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti, huzur ve güveni için gece gündüz demeden hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak canla başla hizmet veren, başarılarla dolu köklü bir tarihe sahip, Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 185. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Şanlı tarihinden aldığı güç ve ilhamla, engin tecrübe, bilgi ve deneyimiyle ülkemizin iç ve dış güvenliğinin sağlanmasında, her geçen gün gelişen ve son sistem teknolojik savunma araçlarıyla kendini yenileyerek büyük başarılara imza atan Jandarma Teşkilatımız, yurt savunmasında ve asayişin sağlanmasındaki başarıları takdire şayandır.

Ülkemizin güzide kuruluşlarından olan Jandarma Teşkilatımız, kamu düzeninin korunması ve suçu önleyici tedbirlerin alınmasında vatandaşlarımızla omuz omuza hizmet veren, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için kendi canlarını ortaya koyarak, anayasa ve yasalara sadakatle, hukuka bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir vazife anlayışıyla, sınır güvenliğimizin korunması ile birlikte vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve refah içinde yaşaması için her türlü güçlüğe ve zorlu şartlara rağmen fedakârca görevlerini ifa etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Jandarma Teşkilatımızın 185. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün Kahraman şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnetle anıyor, halen görevde bulunan teşkilat mensuplarımıza da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Editör: Selim GÖKEL