Niğde Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekimler tarafından yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde İlimizde bulunan kurbanlık hayvan satış yerlerinde denetimler devam ediyor. Satış yerlerinde görevli personelimiz tarafından kurbanlık hayvanların yaş, ırk, küpe numarası, aşı durumu gibi birçok konuda denetim yaparak vatandaşlarımıza bilgi veriliyor.

Kurbanlık hayvanlarının tür, ırk, cinsiyet ve yaşı gibi bilgilere "Tarım Cebimde" mobil uygulamasından, küpe sorgulayarak erişilebileceğini belirten Niğde Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş, uygulamanın cep telefonuna indirildikten sonra ücretsiz olarak kullanıldığını ve Bakanlığımızın bu uygulamasıyla vatandaşlarımızın kurbanlık hayvanlarının durumlarını kolayca öğrenebileceklerini ifade etti.

Baş, “Kurban bayramı süresince İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün sorumluluk alanları içerisinde bulunan kurbanlık hayvan satış ve kesim yerlerinin gerekli denetim ve kontrollerini ve geri dönecek hayvanlarla ilgili olarak gereken işlemleri yapmak üzere yeterli sayıda araç ve nöbetçi veteriner hekim görevlendirildiğini belirtti. Bayram boyunca veterinerlerimiz sahada olacaklar. Vatandaşlarımız herhangi bir sorunla karşılaştıklarında sahadaki veteriner arkadaşlarımıza başvurabilirler. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı ve güzel bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.'' dedi.

UCİM’den Vali Çelik’e ziyaret UCİM’den Vali Çelik’e ziyaret

Editör: Selim GÖKEL