AK Parti'ye Niğde’de İkinci Şok !... AK Parti'ye Niğde’de İkinci Şok !...

Niğde’nin istihdamına yönelik projelerin odak noktaları olacağını, tarım ve hayvancılıktaki sorunların üzerine gideceklerini belirten Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, hem Ankara’da, hem de Niğde’deki bürokrasiyle uyumlu bir şekilde çalışacaklarına değinirken, sadece Niğde’nin değil Türkiye’nin de yararına olacak işlerin altına imza atacaklarını ifade etti. 
UZKURT: “YENİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
AK Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, istihdamdan turizme, tarım ve hayvancılıktan gençlere yönelik projeler başta olmak üzere birçok önemli projeyi hayata geçireceklerini söyledi
Uzkurt, “Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve çatı kuruluşlarla daha sıkı iletişim halinde olup, onların ilimize özel fikirlerini, proje ve önerilerini alıp hayata geçirmeyi planlıyoruz. Gerektiğinde ittifak ortaklarımız ve muhalefetle istişare edip, onlarında görüş ve önerilerini önemseyeceğiz. Odak alanlarımız, Niğde’de istihdamın artırılmasına yönelik projelerimiz olacak. Tarım ve hayvancılıktaki sorunlarımızın üzerine eğileceğiz. Gençlik projeleri ve kadın girişimcilerin desteklenmesine dair yeni projeleri hayata geçireceğiz. Niğde'nin önemli bir turizm destinasyonuna uygun hale gelmesi için tarihi, turistik ve doğal güzelliklerimizi öne çıkaracak projeler üzerinde duracağız. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitemizin hocaları ve öğrencileriyle bağ daha da güçlendirip, görüş ve önerileri doğrultusunda hem üniversitemizi hem de şehrimizi daha ileriyi nasıl taşınır onları ele alacağız. Üniversitemizi, sanayi işbirliği alanında bir araya getirip daha güçlü bağlar kuracağız.” şeklinde konuştu. 
“BÜROKRASİYLE UYUMLU ÇALIŞAĞIZ”
Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Niğde’nin menfaati için bürokrasiyle uyum içerisinde çalışacaklarını kaydetti. Niğde Milletvekili Uzkurt, “Bundan sonra ülkenin, illerin, ilçelerin, mahalle ve köylerin yarım kalan işleri tamamlayacağız. Buralara katma değer sağlayacak yeni projelerin hazırlığını yapıp onları hayata geçireceğiz. Gerekirse Niğde’deki bürokrasiyle uyumlu çalışacak, Ankara’dan onaylanması gereken proje ve yatırımların planları önceliğimiz olacak. Niğde için bürokrasisiyle daha uyumlu çalışacağız. Ankara’daki bakanlıklarımızın değerli temsilcileri ve ilimiz için görüşmeler gerçekleştireceğiz.” dedi.