Drift atan sürücüye 32 bin 233 lira para cezası kesildi Drift atan sürücüye 32 bin 233 lira para cezası kesildi

Ülke genelinde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının başında aşırı hız gelmektedir, bunun önüne bin nebzede olsa geçebilmek amacıyla Emniyet Genel müdürlüğü tarafından 81 ilde Radarla Hız Denetimi Gerçekleştirildi. Denetimlerde 21 bin 738 araç ve sürücüye hız ihlalinde bulunduğu tespit edilerek işlem yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamalarda; “ Dünya genelinde trafik kazalarının başlıca nedenlerinin ilk sırasında “aşırı hız” gelmektedir. Ülkemizde 2022 yılında meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları incelendiğinde %38’inin hız kuralının ihlal edilmesi şeklinde gerçekleştiği anlaşılmaktadır. Hız ihlallerinin önlenmesi ve sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek amacıyla 16-18 Eylül 2023 tarihleri arasında ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi. 

21 BİN 738 SÜRÜCÜYE HIZ İHLALİ CEZASI KESİLDİ

Denetimlerde 21 bin 738 araç/sürücünün hız ihlalinde bulunduğu tespit edilerek işlem yapıldı. Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülere hem kendilerinin hem de diğer yol kullanıcılarının can güvenliklerini sağlamak için hız sınırları ile diğer trafik kurallarına uymalarını hatırlatır, denetimlerin devam edeceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Editör: Selim GÖKEL