Yeniden Refah Partisi Başkan Adayı Turgut, yenilginin nedenlerini açıkladı… Yeniden Refah Partisi Başkan Adayı Turgut, yenilginin nedenlerini açıkladı…

Uluslararası Olimpik Kategorisi Güreş Hakemi Tarık Erdem, Mehmet Esenceli U15 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası ile ilgili yaptığı açıklamada, şampiyonanın 8 Haziran tarihine kadar devam edeceğini ve yaklaşık 1000 sporcunun mindere çıkacağını belirterek, “Düzenlenen şampiyonada müsabakaların başhakemliği görevini yapıyorum. Şampiyonamız bugün başladı ve ilk günde 451 güreşçimiz mindere çıkacak, yarın ve ertesi günde bu sayıda başka gruplarımız gelecek ve onların yapacakları müsabakalar ile şampiyona sona erecek.  Şampiyonada toplamda 1000’e yakın sporcumuz burada güreşecek. İlerdeki olimpiyat şampiyonlarımızı, dünya şampiyonlarımızı buradan seçeceğiz. Burada hazırlıklarını yapıp ülkemizi temsil edecekler. Bu noktada biz burada bu sporcuların da seçmelerini yapıyoruz. Bize bu imkanı tanıyan Niğde’deki yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi. 
6-8 Haziran tarihleri arasında Niğde’de gerçekleştirilecek olan Mehmet Esenceli U15 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasının ilk günde güreşçiler minderde kıyasıya mücadele ederken, şampiyona 8 Haziran tarihinde sona erecek.