TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından açıklanan ‘’El Verin Ev Yapalım’’ kampanyasının detaylarını Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık açıkladı.
Yaşanan depremlerden sonra 50 binden fazla vatandaşımızın yaşamını yitirdiğine ve yüz binlerce konutun kullanılamaz hale geldiğine değinen Uyanık, felaketin ilk gününden itibaren TOBB öncülüğünde yardımların yapıldığını belirtti. Şimdi ise depremlerden etkilenen bölgelerde konut yapımına başlanacağını açıklayan Uyanık, TOBB öncülüğünde başlatılan ‘’El Verin Ev Yapalım’’ kampanyasına başta iş dünyası olmak üzere bütün hemşerilerimizin desteğini beklediğini söyledi.
 “Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem felaketinde 50 binden fazla canımızı kaybettik” diyen Uyanık, “Asrın felaketinde 100 binlerce ev yıkıldı ve kullanılamaz hale geldi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarına da sabırlar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Her milli meselede olduğu gibi bu deprem sonrasında da Tüm Türkiye hızla seferber olduk. Desteklerini depremzede vatandaşlarımızdan esirgemeyen ve dayanışma ile seferberlik ruhu içerisinde deprem bölgesine yönelik sağlanan tüm yardımlar için herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Niğde Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık başta iş dünyası olmak üzere tüm Niğde’li hemşerilerimizin kampanyaya yoğun şekilde katılım sağlayacağına inandığını söyleyerek destek olmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızın yardım hesap numaralarına borsamız web sayfası (http://www.nigdetb.org.tr/)  ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabileceğini belirtti.

Türkiye Kamu Sen Niğde İl temsilcisi Adnan Özer oldu Türkiye Kamu Sen Niğde İl temsilcisi Adnan Özer oldu
Editör: TE Bilişim