Niğde Belediyesi’nin kültürel etkinlikler kapsamında organize ettiği “Sonsuzluk Kervanı” adlı şiir, ezgi ve sohbet programı büyük ilgi gördü. Ünlü şair, yazar ve yorumcuların, Belediye Kültür Merkezinde, “Asrı Saadet”, “Osmanlı” ve “Gazze meselelerini” ele aldığı programa katılanlar salona sığmadı, çok sayıda katılımcı programı ayakta izledi.

YENİ YILIN İLK ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

Sosyal ve kültürel etkinliklerine yeni yılda da hız kesmeden devam eden Niğde Belediyesi, bu yılın ilk etkinliğini, Niğde Belediyesi Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirdi.

MUHTEŞEM EZGİLER

Şiir ve yorumlarıyla televizyon programcısı ve yazar Serdar Tuncer, gönüllere taht kuran şiirleriyle Dursun Ali Erzincanlı, muhteşem ezgileriyle Murat Belet ve farklı bakış açışı ve yorumlarıyla Mehmet Zeyd Yıldız; “Sonsuzluk Kervanı” adlı programda Niğdeli sevenleriyle buluştu.  Programda Filistin’de yaşanan insanlık dramının sona ermesi için dualar edildi. Asrı Saadet ve Osmanlı dönemi ile günümüzün yaşam tarzlarının kıyaslandığı programda okunan şiir ve ezgileri, katılımcılar gözyaşlarıyla dinledi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, program öncesinde yaptığı konuşmada, belediye olarak sosyal ve kültürel etkinliklere önceki yıllarda olduğu gibi yeni yılda da devam edeceklerini belirtti.

DURSUN ARTIK AKAN KANLAR

Bazı kesimlerin Filistin’de yaşanan insanlık dramını görmezden gelmeye hatta unutturmaya çalıştığını belirten Başkan Özdemir, “Biz Gazze’nin gündemden düşmesini istemiyoruz. Duyarlı vatandaşlarımızla birlikte Gazze’nin unutulmasına izin vermeyeceğiz. Akan kanın durması için elimizden gelen her şeyi yapacağız, dua edeceğiz” dedi.

Programın büyük ilgi görmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Özdemir, “Özellikle Filistin’de yaşanan insanlık dramının bir an önce son bulmasını temenni ediyorum. 2024 yılının tüm dünyaya, ülkemize ve insanlığa barış, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Programa Niğde Valisi Cahit Çelik, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Niğde İl Koordinatörü Davut Coşkun Şiviloğlu, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, AK Parti İl Başkanı Mustafa Özdemir, İl Genel Meclisi Başkanı Nusret Teksin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aladağlar - Bolkar Dağları Foto Safari Yarışması Sonuçlandı Aladağlar - Bolkar Dağları Foto Safari Yarışması Sonuçlandı

Editör: Selim GÖKEL