CHP Niğde'de böyle...

CHP’den Niğde Milletvekili aday adayı olacak isimler hemen hemen netleşti, ilginç isimler var.

SİYASET 22.01.2015, 01:33 22.01.2015, 02:05
3412
CHP Niğde'de böyle...
banner830
 MHP ve Ak Parti’de kongre heyecanı sürüyor… Niğde’nin en güçlü bir diğer partisi  CHP’de ise derinden milletvekilliği aday adaylığı kulisi yürütülüyor.

Haber-Yorum: Selim GÖKEL

CHP’den Milletvekili aday adayı olacak isimler hemen hemen netleşti.  İlginç isimler var.


İŞTE CHP’NİN MUHTEMEL ADAY ADAYLARI


Ahmet Oğuz ÖZMEN, Bülent TANIK, Doğan ŞAFAK, Durmuş SONGUR, Gökhan ÖZBEK, Hacı AVŞAR, Mümin AKGÜL, Orhan ERARSLAN, Ömer Fethi GÜRER, Ramazan ERTAN, Rasim YILMAZ, Sevgi ÖZBEK…


ÖN SEÇİM DOĞAN ŞAFAK’IN OLMAZSA OLMAZI

Mevcut Milletvekili Doğan Şafak yine aday adayı ve en güçlü isimlerden, güçlü; çünkü parti delege ve yönetim kadrosuna hakim, her ne kadar az farklar ile merkez ilçe ve il başkanlığını kazanmış olsalar da, eğer CHP’de bir önseçim olacak ise Doğan Şafak ismi siyaseti de ince ayarlı  yapmasından dolayı CHP sandığından yine çıkar diye düşünüyorum. Ön Seçim Doğan Şafak’ın olmazsa olmazı.


CHP Genel Merkezi Niğde’de ön seçim yapmayabilir de. İşte bu durumda Genel Merkez kimi gösterecek?


Yukarıdaki adaylar bir yana Doğan Şafak bir yana, tam olmasa da karşı bir blok var. Partide barış ve beraberlik sağlanmaz ise bu sayın Şafak’ın şanssızlığı olacak.


Bir başka şanssızlığı olarak kongre de Muharrem İnce’yi desteklemesi görülüyor. Bu şanssızlık değil bence bir şans aslında. Niğde’nin demografik yapısı -  göçmen yapısı ister istemez Muharrem İnce’nin Selanik göçmeni olmasından dolayı Doğan Şafak’ı onun saflarına itti. Sayın Şafak ilk adaylığından beri ince! bir siyaset yapıyor. Doğan Şafak, Muharrem  İnce’ye bu desteğinden dolayı Niğde’nin bir çok göçmen köy ve kasabalarında popülerliğini artırdı.  Muhalefet de yapabileceğinin  en iyisini yaptığını düşünüyorum. Verdiği soru önergeleri, TBMM konuşmaları-konuları tam isabetti. Çiftçi mitingi ona keza. Ama yerel yönetimlerde olmamanın handikabı da var. Delegenin büyük bölümünün yeşil ışığı Şafak’ın  elini güçlendirirken bu durumu aynı zamanda  rakiplerinin de handikabı olarak görüyorum.


BÜLENT TANIK NİĞDE’YE NASIL SÜRÜKLENDİ?
Bir başka sürpriz isim Bülent Tanık, Eski Çankaya Belediye Başkanı  Bülent Tanık neden Çankaya Bölgesinden değil de, Niğde’den aday adayı oluyor? Niğde’de ne kadar karşılığı var. Çankaya Belediye Başkanlığı sırasında; ki Çankaya Türkiye’nin en popüler Belediyesidir. Niğde-li için neler yapmıştır? Başkanlığı döneminde rüzgarın onu Niğde’ye sürükleyeceğini tahmin edemediğini düşünüyorum. Mesela bir Nadi Özdamar kadar tanınmışlığı yok. (Sadece tanınmışlık olsa oda borhaber.net ile çözülür!) Ama başka eksiklikler de var.  


FETHİ GÜRER BİRİKİMİNİ NE YAZIK Kİ İSTANBULLU İLE PAYLAŞIYOR

Son zamanda yıldızı daha da parlayanlardan Ömer Fethi Gürer var. Yıllardır Niğde üzerine yazar çizer. Şuan İstanbul Kartal Belediye Başkan Yardımcısı ve orada bir çok etkinliğe imza atıyor.  Diğer kitaplarının yanında bence en önemlisi Niğde ve Bor üzerine kitapları var. Binlerce Niğde ve çevresi üzerine makaleleri var. Niğde’yi dert edinmiş birisi ama onun bu derdini dert etmeyen çevreler de çok. Kitaplarını ne Bor Belediyesi ne de Niğde Belediyesi satın almamış. Bırakın yerel yönetimleri, bağımsız stk’lar tarafından bile gerekli ehemmiyet  verilmemiş. Bence haksızlık yapılıyor. Niğde ile ilgili büyük bir birikime sahip ama Niğde değerlendiremiyor.


Yıllarca bu topraklarda oluşturduğu birikimini bugün İstanbullu ile paylaşıyor.  Her seçimde Ömer Fethi Gürer’in ismi geçer. Bu seçim de de aday adayı olduğunu biliyorum. Tanınmaya ihtiyacı yok ve yine güçlü aday adaylarından. Bariz Bor destekli...


AV. AHMET OĞUZ ÖZMEN’E MURAT KARAYALÇIN REFERANS OLUR MU?

Avukat Ahmet Oğuz Özmen de aday adayı. Niğde eski belediye başkanı. Tecrübesi particiliği eşi ile birlikte oluşturduğu ideoloji vitrini çok iyi. Daha önce de çeşitli kereler adaylık girişiminde bulundu ama bu sefer farklı. Av. Ahmet Oğuz Özmen’in İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ile ayrı bir muhabbeti ve diyaloğu var. Bu muhabbet Ahmet Oğuz Özmen’in Niğde Belediye Başkanı, Murat Karayalçın’ın da Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığı döneminden beri devam ediyor. Hatta bir küçük not verelim Niğde Yeni Çarşı’nın eski hali yıkıldığında Yeni Çarşının etrafının kaldırım taşları ve yürüyüş yolları döşeme taşları Ankara Belediyesi’nin hediyesi idi!. (Şuan ki belediye oraları tekrar düzenledi, değiştirdi). Murat Karayalçın, Ahmet Oğuz Özmen’e referans olur mu? Olur, ama belirleyici olur mu? Şüpheli…


SEVGİ HANIM CHP’NİN KADIN KONTENJANINDAN ADAY OLABİLİR Mİ?
Bir diğer aday adayı olacak isimlerden birisi de Atatürkçü Düşünce Derneği Niğde Şube Başkanı Diş Hekimi Sevgi Özbek. Sevgi Özbek il başkanlığı kongresinde yarışa sonradan başlamasına rağmen iyi yarıştı ve  sanırım 7 oy ile kaybetti. Bayan olması CHP'de bir şans. CHP’nin bayan aday kontenjanını Niğde için kullanması düşünülebilir. ADD geçmişi büyük avantaj.


HACI AVŞAR ADAY ADAYI AMA CHP’YE DAHA ÜYE OLAMADI

Ulukışla İlçesi eski belediye başkanı Hacı Avşar’da aday adayı olacak. Sitemiz yazarı Göksel Rıza Özkan bu durumun ışığını yaktı, yorumlar gırla gidiyor. Hacı Avşar’ın aday adayı olması için istifa ettiği CHP’ye tekrar üye olması gerekiyor. Edindiğim bilgi ilginçtir hala üye değil, Niğde’den yapılmıyor, Genel Merkezi zorladı üyelik için yine olmadığı şeklinde bilgi edindim. Yani işi zor ama renkli bir aday olur.
 
GÖKHAN ÖZBEK ÇOK KAFA KARIŞTIRACAK, HİZAYA SOKACAK
CHP'nin aday adayları hakkında kulak kabarttığımda bana ulaşan en ilginç ve şaşırtan isim de gazeteci Gökhan Özbek oldu. 


Niğde'de Yıldızı parlayan isimlerden birisi de Gökhan Özbek idi. Gazetecilik ve ardından Kemerhisar Belediyesi. Gökhan Özbek, Niğde’nin onuru, gururu denilen CHP’li Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı’nın danışmanı. Seçim öncesi ve sonrasında Belediyenin gerçekleştirdiği ve planladığı bir çok proje ve etkinlikte Gökhan Özbek’in imzası var. Yaşadığı seçim-ler tecrübesi, Türkiye gündemini takip etmesi, Sosyalist ideoloji ve siyasetine hakim olması nedeniyle aday adaylığı sürecinde çok ilginç çıkışları olacağını düşünüyorum. Aday adaylarını sürükleyecek ve parti içi fikirlerinin  olacağını tahmin ediyorum.  Gökhan Özbek’in aday adaylığı ayrı bir renk katacak. Aday adaylığından adaylığa terfi eder mi? CHP halkçı bir parti...


 
RASİM YILMAZ PUSUDA

CHP’nin tek İl Genel Meclisi üyesi Rasim Yılmaz, CHP’nin geleceğinde!  olan bir kişi olarak düşünüyorum, ama bu seçimde de ortam ve şartlar müsait olduğunda sürpriz yapabilir, yapabilirler!  düşüncesindeyim.


CHP BÖYLE…


Eski Milletvekili uzun zamandan sonra ortaya çıkan Orhan Eraslan aday adayı ama CHP onun dönemindeki CHP değil.  Mümin Akgül sürekli aday, tanıyorsunuz.  Durmuş Songur adaylığında bölgesi Çiftlik için nabız yoklayacak, tanıtacak ve bölgenin sorunlarını dile getirecek. Ramazan Ertan bir dönem Sarıgül ile birlikte ve İstanbul’da olması dezavantaj.


Bu arada  aday adaylarından 4 tanesi ön seçim değil genel merkezin belirlemesini istiyor.  Ankara’dan bir bürokrat sürekli kulis faaliyetleri içinde yeşil ışık bekliyor.


CHP şimdilik böyle…


 MHP ve Ak Parti Kongre süreci yaşıyor. Çok güçlü olduğunu düşündüğünüz partilere bile inanın şuan bir kıvılcım yeter. Bırakın manşet atmayı, kıvılcım olmamak için de, inanın site yorumlarının bir çoğunu yayınlayamıyoruz, dikkat ediyoruz.  Yorumlara tam yol vermek için de özür dileyerek biraz daha süre istiyoruz.


Sağlıkla Kalın


Not: Sitemiz takipçileri anket yapıp yapmayacağımızı soruyor. İnternet siteleri anketi dışarıdan çeşitli program ve uygulamalar ile maniple edilmeye çok müsait. Ama gelişmiş anket yazılımları da var. Yakın zamanda anket modülümüzü güçlü hale getireceğiz. Bunu gerçekleştirdiğimizde sitemizde anket de yapacağız. Ayrıca  sokakta, formlarla klasik anket uygulamalarımız da olacak.
 
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (37)
ümit bircan 6 yıl önce
Bence Nigde için ramazan ertan tek hedef nigdeye hava alanı işAllah
ümit bircan 6 yıl önce
Nigde için ramazan ertan
ramazan pınarlı 6 yıl önce
mümkkünse hiç kimse olmasın ccc...
hunter 6 yıl önce
yi̇ne yeni̇den doğan şafak alir
Ahkamzade 6 yıl önce
herkesin bir gazetecisi var, doğan şafakında gazetecisi de elim gökel her halde
Ön secim 6 yıl önce
delege değil de üyelerin tam katılımıyla ön secim olması halinde olacak olan sıralama şu şekilde olur : 1- doğan şafak (acık ara) 2- ö.fethi gürer (aday olursa şayet) 3- sevgi özbek.. atama olması halinde ise 1. sıra kim olursa olsun vekil cıkarma sansı 0.
demokrat 6 yıl önce
sevgi özbek 1. sıra adayı, doğan şafak artık tamam yapacağı birşey kalmadı. 2. sıra ömer fethi gürer. 3. sıra gökhan özbek bir sosyal demokrat olarak böyle düşünüyorum.
altunhisarlı 6 yıl önce
gönlümden gecen sıralamada doğan şafak, sevgi özbek, ramazan ertan üclüsü var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Geçde olsa Devlet İmkanları Niğde'ninde kapısını çaldı. Hayırlısı Niğde ve ilçeleri için de? Sn Bakan Konuşmasında Tüm ilçelerimizi saydı Sadece Altunhisar ilçemizi anmadı diğer internet sayfasında Bakanlığa giden Heyet içinde Altunhisar ilçemizin belediye başkanı ismi yok Bu Yatırımlar için de Altunhisar a bişey yok ondanmı varda ak parti dışında olan MHP'li belediye olduğu içinmidir? Davet Edilmeyen veya Çağrılmayan Merak Uyandırıyor.
ne anlar misk i amberden tersi ağam alışmış burnu ziftinen katırane der ziya paşa borlu alıştı kokuya sıkıntı etmeyin kendinizi üzmeyin rahatınızı bozmayın beyler biz hep sizinleyiz
Senin mahalle bakkalında coca cola 8 lira iken zincir markette 5,75 liraydı bir ara
Temizlense de Bor'lunun ünvanı değişmeyecek gibi.Bu dere yüzünden tarihe geçen bir ünvan oldu malesef.Yani Emrah başkan bu artıtma tesisi ta 19 yıllık AKP iktidarında bir türlü bitiremedi.Bu koku aynı zamanda Üniversite kampüsünüde hep olumsuz etkiledi.İnşAllah bu güzel hizmet size nasip olur.Çevreye duyarlı olmak insani ve milli bir görevdir.
BİRAZ PAHALI OLDU AMA ÇOK GEREKLİ BİR YATIRIMDI TEBRİKLER
20°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:32
Öğle 12:43
İkindi 16:31
Akşam 19:44
Yatsı 21:12
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 33 50
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 33 39
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 33 29
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 33 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 34 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Crystal Palace 33 38
14. Brighton 34 37
15. Southampton 33 37
16. Burnley 34 36
17. Newcastle 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 34 53
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 34 30
20. Eibar 34 26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@