Asfalt serimi nedeniyle Şehitler Kavşağı’nda bugün 19.00- yarın 08.30 saatleri arasında trafik akışı alternatif yollardan sağlanacak.

Niğde Belediyesi’nin Şehitlik Kavşağı’nda başlattığı yol genişletme ve kaldırım düzenleme çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Altyapı çalışmaları tamamlanan bölgede bu akşam (6 Aralık) 19.00’da başlayacak asfalt serimi sabah 08.30’a kadar devam edecek. Bu süre içinde trafik akışı geçici olarak belirlenen alternatif güzergahlardan sağlanacak.

YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI TAMAMLANMA AŞAMASINDA

Niğde Belediyesi, trafiğin en yoğun olduğu noktalardan biri olan halk arasında MEDAŞ Kavşağı olarak da bilinen Şehitlik Kavşağında, yoğunluğun en aza indirilmesi amacıyla, yol genişletme ve kaldırım düzenlemesi çalışması başlattı.

Niğde kent merkezini Niğde- Bor yoluna bağlayan kavşaktaki düzenlemelerde altyapı çalışmaları tamamlandı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu akşam 19.00’da Şehitler Kavşağında asfalt serim çalışması başlatacak. Sabah saatlerine kadar devam edecek asfalt serimi çalışmaları nedeniyle, Şehitler Kavşağında farklı güzergahlara açılan yollar geçici olarak trafiğe kapatılacak.

ALTERNATİF YOLLAR

Bu süre içerisinde trafik akışı alternatif güzergahlardan sağlanacak. Niğde’den Bor istikametine seyredecek araçlar, Gazeteci İsmet Sayın Caddesi üzerinden, Hastaneler Kavşağı istikametine ve oradan da Bor istikametini kullanabilecek.

Kale ve Kütüphane Projeleri Niğde’yi Zirveye Taşıdı Kale ve Kütüphane Projeleri Niğde’yi Zirveye Taşıdı

Bor ilçesinden Niğde istikametine gelecek araçlar ise Bor Yolunun alt paralel yolundan Derbent Kavşağına geçiş yapabilecek. Bu istikamette, şehir merkezine geçiş için Alper Sokak ve Tuncer Sokak kullanılabilecek

GEÇİCİ RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, büyüyen ve gelişen şehir Niğde için, kentin dört bir noktasında çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirterek; “Şehitler Kavşağında sabah saatlerine kadar devam edecek çalışmalar nedeniyle vatandaşlarımızın alternatif yolları kullanmalarını rica ediyoruz.  Geçici olarak verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı tüm halkımızdan özür diliyoruz.” Dedi.

Editör: Selim GÖKEL