Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından koordine edilen "Tasarım ve Üretimde Endüstri 4..0 Uygulamaları" isimli Erasmus+ projesi kapsamında 5 öğrenci ve 4 öğretmenle birlikte İtalya, Marsala'da Niğde’yi ve Türkiye’yi temsil ettiler. 

"Tasarım ve Üretimde Endüstri 4.0 Uygulamaları" konusunda hem eğitim alan hem de tecrübe paylaşımında bulunan öğrenciler tüm sunumlarını İngilizce yaptılar. 

Faik Şahenk MTAL Avrupalı misafirlerini ağırladı Faik Şahenk MTAL Avrupalı misafirlerini ağırladı

Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdiler; “ Görüştüğümüz birçok öğrenci velisi çocuklarının böyle projeyle yurt dışında eğitime katılmalarından büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını, bu vesileyle projede emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Eğitim programı sonunda tüm katılımcılara Başarı Belgesi ve tüm dünyada geçerli Eruopass Belgesi verildi.  Projenin diğer ayağı Romanya'da ve finali ilimizde gerçekleştirilecek olup Mesleki Eğitim Alanında binlerce öğrenci yetiştiren okulumuzu tebrik ediyoruz” denildi.

1000117194

Editör: Selim GÖKEL