Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Filiz Keleş’in yürütücüsü olduğu “Cigs/Perovskit Monolitik Tandem Esnek Güneş Hücresinin Geliştirilmesi” başlıklı Tübitak projesi A puan alarak desteklenmeye hak kazandı.

Projede Üniversite Öğr. Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Seyhan ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğr. Üyesi Öğr. Gör. Abdullah Atılgan araştırmacı olarak yer alırken Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yıldız da danışman görevini üstlendi.

Üniversite Hidrojen ve Yakıt Pili Teknolojileri Alanında Uzmanlaşan Üniversite Olarak Seçildi Üniversite Hidrojen ve Yakıt Pili Teknolojileri Alanında Uzmanlaşan Üniversite Olarak Seçildi

Tübitak 3501 Kariyer Geliştirme Projesi desteklenmeye hak kazanan projede CIGS nanoçubuklar kullanılarak mevcut CIGS/perovksit tandem yapıların geliştirilmesi ve özgün bir çalışma ortaya konulması hedefleniyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, başarılarından dolayı akademisyenleri tebrik ederek TÜBİTAK’ın sağladığı desteklerden de faydalanan projelerimizin artmasının kendisini memnun ettiğini aktardı.