Uluslararası Zirve Kayıt Platformu ‘SUMMITBOOK’ta yayımlanan rekor zirve sayısıyla dünya karmasında Niğdeli kadın ve erkek dağcılar ilk iki sırayı paylaştı.

Kadın dağcılarda Türkiye sıralamasının ilk iki sırasını yarışlara Niğde’den katılan Tan Ulupınar ve Sabiye Bozdağ paylaşırken, erkek dağcılar Levent Koç Lider, Özer Velioğlu ise beşinci olarak tamamlayarak büyük başarıya imza attı. 

OFF-ROAD yarışları nefes kesti OFF-ROAD yarışları nefes kesti

Niğde Gençlik Spor İl müdürlüğü tarafından yapılan açıklama, Dağcılıkta 2023 yılına Niğdeli dağcılar damga vururken rekor zirvelerle kendilerine hayran bıraktılar. Uluslararası Zirve Kayıt Platformu “SUMMITBOOK”ta yayımlanan rekor zirve sayısıyla dünya karmasında Niğdeli kadın ve erkek dağcılar ilk iki sırayı paylaştılar. Kadın dağcılarda ise Türkiye sıralamasının ilk iki sırasını yine Niğde ilimizden katılan Tan Ulupınar ve Sabiye Bozdağ paylaşırken erkek dağcılarımız Levent Koç Lider Özer Velioğlu İse beşinci sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza attılar. Niğde’mizi dünya çapında temsil eden ve gururlandıran dağcılarımızı tebrik ediyoruz” denildi.

Editör: Selim GÖKEL