Foto galeriye git 
İki Ayrı Foto Galeri için Tıklayın

VİDEO GÖRÜNTÜSÜ AŞAĞIDA

Bingöl - Muş karayolunun 16’ncı kilometresinde birliklerine dönen silahsız askerleri taşıyan konvoya düzenlenen saldırıda 9 asker şehit oldu, 71 asker ise yaralanmıştı. 


Şehitlerden birisi Niğde'nin Bor İlçesi Kemerhisar kasabasından Mehmet Dildari. 

Acı haber ailesine Niğde Jandarma Alay Komutanı tarafından verildi. Şehidimizin annesi fenalık geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Şehidimizin  ailesi kışları Niğde Merkezde ikamet ettiği, yazın ise Kemerhisar Kasabasında ikamet ettiği öğrenildi. Cenaze töreninin yarın Kemerhisar Beldesinde yapılacağı bilgisi edinildi. 

Bingöl-Muş karayolundaki hain pusuda yaralanan Niğdeli Mehmet Dildari, Erzurum'da tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Acı haber, şehidin Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar beldesindeki ailesine askerler tarafından verildi.

Niğdeli Şehidin Ailesine Acı Haber Ulaştı

Pazar günü Niğde'den görev yerine dönmek için ayrılan 7 aylık asker Mehmet Dildari'nin gece 01.00 sıralarında hayatını kaybettiği öğrenildi. Şehidin annesi Tuncay Dildari, askerlerin getirdiği acı haberin ardından fenalaşarak 112 Acil Servis ekipleri tarafından Bor Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Şehidin amcası Kemalettin Dildari, "Mehmet en son pazar günü buradaydı. Hükümetin bir an önce buna çözüm bulmasını bekliyoruz. Analar ağlamasın, bizler ağlamayalım. Yeğenim daha 9 aylık nişanlıydı" dedi.

Şehit Mehmet Dildari'nin Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar beldesindeki evine kasaba halkı akın ederken, evde bulunan ablası Hülya, erkek kardeşleri Mustafa, Yıldıray ve 9 ay önce nişanlandığı Sevim Süyüm gözyaşlarına boğuldu.

Şehit evine gelen Niğde Valisi Alim Barut, İl Jandarma Alay Komutanı Ufuk Nayır ve Bor Kaymakamı Muammer Balcı da Dildari'nin kardeşine başsağlığı diledi.

Şehit Dildari'nin askerde üniversite sınavına girdiği ve Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Teknikerliği Bölümü'nü kazandığı öğrenildi. Üniversiteye kayıt yaptırmak için gelen şehidin 10 gün izin kullandıktan pazar günü tekrar görevine geri döndüğü belirtildi.

YARIN TÖRENLE TOPRAĞA VERİLECEK

Şehit Jan. Çvş. Mehmet DİLDARİ için 20.09.2012 günü Saat:10.00'da Kemerhisar Merkez Camisi yanında düzenlenecek tören sonrası Kemerhisar Belde Mezarlığına defnedilecektir. BOR'da ve Kemerhisar'da Esnaflar iş yerlerine, vatandaşlar ise evlerine Bayrak astılar. 

Şehidimiz bugün akşam saatlerinde Bor Devlet Hastanesine getirildi.

TAZİYE VE KINAMA  MESAJI YAYINLAMIYORUZ...
AŞAĞIDA YORUM BÖLÜMÜNE YORUMLARINIZI YAZABİLİRSİNİZ...
Acı Haber Evine Ulaştı


 Mehmet Dildare 9 Aylık Nişanlıydı...


Editör: TE Bilişim