Niğde’de, akrabalar arası arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 2 yeğenini öldüren kendisi de intihar eden Nevzat Türk'ün (60) yaraladığı 3 yeğeninden durumu ağır olan Gökhan Türk (36), hayatını kaybetti.

Olay, 21 Haziran akşamı merkeze bağlı Yıldıztepe Köyü'nde meydana geldi. İddiaya göre, akrabalar arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Nevzat Türk, yeğenlerine tabancayla ateş ederken, kurşunların isabet ettiği Semiha Türk (36), Gizem Nazife Türk (17), Berat Türk (13), Nurgül Türk (18) ve Gökhan Türk (36), yaralandı. Nevzat Türk, olayın ardından başına dayadığı silahı ateşledi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde Nevzat Türk'ün yaşamını yitirdiği belirlenirken, yaralı 5 yeğeni ise hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan yaralılardan durumu ağır olan Semiha Türk ve Gizem Nazife Türk, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Niğde’de 6 ayda 5 Bin 681 asayiş olayı aydınlatıldı Niğde’de 6 ayda 5 Bin 681 asayiş olayı aydınlatıldı

HAYATINI KAYBETTİ

Olayın ardından durumu ağır olan yaralılardan Gökhan Türk, Kayseri Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. Türk, doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen gece saatlerinde hayatını kaybetti. Türk'ün ölümüyle birlikte olayda ölenlerin sayısı 4'e yükseldi. 2 kişinin ise tedavisi sürüyor. 

Editör: Selim GÖKEL