Foto

Niğde’de yapılan bir çok hırsızlık olayı aydınlatıldı

     Niğde Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;  Mal varlığına karşı işlenen suçlarla mücadele kapsamında ilimiz merkezinde 01.04.2024-30.04.2024 tarihleri arasında meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

·       5 (Beş) ayrı Açıktan Hırsızlık olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen 5 (Beş) şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapılmış, suça konu malzemeler sahiplerine teslim edilmiştir.

·       2 (İki) ayrı Evden Hırsızlık olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen 2 (İki) şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapılmıştır.

·       Çalıntı kaydı girilen 2 (İki) otomobil bulunarak ilgili birime teslim edilmiştir.

·       Motosiklet Hırsızlığı olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen 2 (İki) şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapılmıştır.

·       İşyerinden Hırsızlık olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen 1 (Bir) şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler yapılmıştır.

·       Motosiklet Hırsızlığı olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen 1 (Bir) şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler yapılmıştır.

·       Motor ve şasi numarası kazılı motosiklet bulunarak ilgili birime teslim edilmiştir.

·       Hakkında Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suçundan aranma kaydı bulunan 1 (Bir) şahıs yakalanarak ilgili birime teslim edilmiştir.

·       Kaybolmuş veya Hata Sonucu Ele Geçmiş Eşya Üzerinde Tasarruf Suçu ile ilgili olarak, 1 (Bir) Adet bisiklet bulunarak sahibine teslim edilmiştir.

Otomobil park halindeki TIR’a arkadan çarptı Otomobil park halindeki TIR’a arkadan çarptı

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbirlerimiz ve meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız hassasiyetle sürdürülmektedir. "denildi. 

Editör: Selim GÖKEL