Türkiye Oryantiring Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, dün başlayan etkinlikler 23 Mayıs Salı gününe kadar Türkiye'nin bütün illerinde sürecek.
Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, ilk iki günde çok güzel etkinlikler düzenlediklerini belirterek, "Tüm illerimizde 23 Mayıs'a kadar devam edecek Dünya Oryantiring Günü etkinliklerine, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın katılımını bekliyoruz. 81 ilde iki gün içerisinde 153 etkinlik yaparak, 2 bin 571 katılımcıya ulaştık. 23 Mayıs'a kadar etkinlik sayımız 200'ü bulacak. Bu tür etkinlikler oryantiring branşının tanıtımına katkı sağlıyor." ifadelerini kullandı.
Niğde Gençlik Spor il müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; “ (World Orienteering Day "WOD") kapsamında dünyada Oryantiring sporunu yaygınlaştırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla organize edilen, önceki yıllarda Türkiye'nin WOD kapsamında etkinlik sayısı olarak rekor kırdığı, bu sene de Niğde olarak hem okullarda hem de gençlik merkezlerinde koordineli bir şekilde etkinlikler düzenleyerek "Dünya Oryantiring Günü’nde Biz de Varız " diyoruz!  Bu kapsamda Oryantiring İl Hakemimiz Süleyman Kestek etkinliğin anısına Gençlik ve Spor İl Müdürü’müze Dünya Oryantiring Günü Katılım Belgesini takdim ettiler” denildi.

Niğde’ye yeni hâkim ve savcılar atandı Niğde’ye yeni hâkim ve savcılar atandı
Editör: TE Bilişim