Niğde’de Yıldıztepe beldesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Şehit Ahmet Saltık İlkokulu’nda açılan Okuma-Yazma Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerler için belge töreni düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezinden yapılan açıklamaya göre beldede açılan okuma yazma kurslarına katılan 8 kursiyere Vali Cahit Çelik’in eşi Nermin Çelik ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Çetin tarafından sertifika verildi.

Burada konuşmaya yapan Çelik; "Kadınlarımızın eğitimi hususunda devletimiz her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecektir. Burada ve bütün köylerdeki kardeşlerimizin ürettiği ürünlerin ekonomik değere dönüşmesi önemli. Bu amaçla köy ve kasabalarımızdaki kadınlarımızın ürettiği ürünlerin kurulacak kooperatifler aracılığıyla istihdama katkıda bulunmasını yürekten destekliyorum. Eğitim, hayat boyu süren bir yolculuktur ve sizler bu yolda önemli bir adım attınız. Bu başarılarınızı daha da ileriye taşımanızı diliyor.” dedi.

Niğde geneli okullarda 74 bin öğrenci tatile giriyor. Niğde geneli okullarda 74 bin öğrenci tatile giriyor.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Çetin ise kursların il genelinde devam ettiğini belirterek “herkese göre mutlaka bir kurs vardır” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte ayrıca giyim ve dikim kursu sergisinin açılışı da gerçekleştirildi.

Editör: Selim GÖKEL