İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kaçak ve Sahte Alkollü İçki Ticaretinin engellenmesi yönelik 81 İlde eş zamanlı olarak düzenlenen "Çengel-4" Operasyonlarında 189 şahsa adli işlem yapıldığını ve 23 Ton Kaçak ve Sahte Alkol ile Etil Alkole el konulduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya'nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: Kaçak/Sahte Alkollü İçki Ticaretinin engellenmesi yönelik 81 İlde eş zamanlı olarak düzenlenen "Çengel-4" Operasyonlarında 189 şahsa adli işlem yapıldı! 25 Bin 603 Litre (Yaklaşık 23 Ton) Kaçak/Sahte Alkol ile Etil Alkole el kondu! 25 Milyon TL’lik Vergi Kaybı Engellendi! Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız Koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Gelir İdaresi Başkanlığının katılımıyla 81 İlde vatandaşlarımızın can güvenliği ve sağlığını tehdit eden aynı zamanda ülkemizin büyük miktarda vergi kaybına uğramasına neden olan yasadışı faaliyetlerinin sona erdirilmesi amacıyla "Çengel-4 Operasyonları" düzenlendi.

 Operasyonlarda; 14 adet sahte alkol üretimi yapılan içki imalathanesi deşifre edildi. 8 bin 310 şişe kaçak/sahte alkollü içkiye, 13 bin 472 litre kaçak/sahte alkollü içkiye, 12 bin 131 litre etil alkole, Bin 704 adet boş şişe ve Bin 600 adet bandrole, Bin 680 adet alkol aroması ve 68 bin 121 adet etikete el konuldu.

Drift yapan sürücüye 32 bin 923 lira ceza Drift yapan sürücüye 32 bin 923 lira ceza

Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede 25 Milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi. Operasyonu gerçekleştiren Polislerimizi ve Gelir İdaresi Başkanlığımız çalışanlarını tebrik ediyorum” dedi.

Editör: Selim GÖKEL