Niğde Valiliği 2024 yılı için Niğde’de toplantı ve gösteri yürüyüş yeri, güzergahı ve pankart asılacak yerleri belirleyerek kamuoyuna duyurdu.

Niğde Valiliğinden konu hakkında yapılan açıklamada, “2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6'ıncı, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. maddeleri gereğince, 2024 yılı için ilimiz merkezinde toplantı ve gösteri yürüyüşleri yeri, güzergahı ile afiş ve pankart asılacak yerler, Valilik Makamının 27/12/2023 gün ve 1064 sayılı olurları ile aşağıda belirtildiği şekilde tespit edilmiştir. 2024 Yılında İlimiz Merkezinde Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri yapılacak yer ve güzergâhları ile afiş ve pankart asılacak yerler;

A- ASIL MİTİNG ALANI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI:

c)Miting Alanı: Cumhuriyet Meydanı — Ömer Halisdemir Meydanı. d)Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yönleri: Toplantı yeri perşembe pazarında toplanan topluluğun, Külhan Sokak Murat Zeren Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanında ve Ömer Halisdemir Meydanında son bulacaktır. Dağılımlar ise; Ayhan Şahenk Bulvarı (Bankalar caddesi), Dr. Sami Yağız caddesi  (Bor caddesi), Murat Zeren Caddesi istikametlerine yapılması.

B- ALTERNATİF MİTİNG ALANI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI:

c)Miting Alanı: Şefik Soyer Meydanı. d)Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yönleri: Toplantı yeri TCDD Tren Garından başlayarak, Murat Zeren Caddesi, Cumhuriyet Bulvarı ve Emin Erişingil Caddesini takiben Şefik Soyer Meydanında son bulacaktır. Dağılımlar ise; Ayhan Şahenk Bulvarı (Bankalar caddesi), Emin Erişingil caddesi, Kemali Ümmiye caddesi ve Fariki sokak istikametlerine yapılması.

C- ALTERNATİF MİTİNG ALANI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI:

a) Miting Alam: Derbent Meydanı. b) Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yönleri: Toplantı yeri olan Selçuklu Caddesinden başlayarak, Ethem Onbaşı caddesini takiben, Derbent kavşağında son bulacaktır. Dağılımlar ise; Dr. Sami Yağız (Bor Caddesi) Caddesinden il merkezi ve Bor ilçe istikametleri ile Ethem Onbaşı Caddesi istikametlerine yapılması.

Et ve Süt Kurumu’nda neler oluyor? Et ve Süt Kurumu’nda neler oluyor?

D- AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER:

Hazırlanacak bez afişlerin; Süleyman Fethi Caddesi, Murat ZEREN Caddesi, Paşakapı Caddesi, Emin Erişingil Caddesi, Feridun ZEREN Caddesi ve Selçuklu Caddeleri olarak belirlenen yerler ile mitingin yapılacağı meydanlara ve güzergâhlara asılacaktır. Halkımıza saygıyla duyurulur” denildi. 

Editör: Selim GÖKEL