Niğde’de eczanelerin açılış ve kapanış saatleri değişti

Niğde Eczacılar Odası Başkanı Nihat Öztürk,  Kent genelinde bulunan eczanelerin açılış ve kapanış saatlerinin değiştirildiği açıklandı. Eczanelerin çalışma saatleri pandemi öncesinde uygulanan normal çalışma saatlerine ve yaz saati uygulamasına geçileceğini belirtti.

Köylere Hizmet Götürme Birliği Seçiminde En Yüksek Oyu CHP Adayı Aldı Köylere Hizmet Götürme Birliği Seçiminde En Yüksek Oyu CHP Adayı Aldı

53. Bölge Niğde Eczacı Odası Başkanı Nihat Öztürk, eczanelerin sabah 08.30’da açılarak 18.00’da ise kapanacağını, ayrıca Cumartesi günleri sabah saat 08.30 ile Öğle 13.00’a kadar açık olacağını söyledi.

Oda olarak eczanelerin açılış ve kapanış saatlerinin düzenlendiğini belirten Öztürk, açıklamasında şunları söyledi; "Niğde’de eczanelerin açılış ve kapanış saatleri yeniden düzenlendi. Sabah 08.30 açılış akşam ise 18.00 olarak değiştirilmiştir. Öğle tatili ise her eczane kendi ayarlayacaktır. Hastanelerin ve sağlık ocaklarının açılış ve kapanış saatlerine uyumlu olması ve halkımız için daha iyi hizmet sunabilmek için böyle bir çalışma yapılmıştır. Bugünden itibaren eczanelerimizin çalışma saatleri pandemi öncesinde uygulanan normal çalışma saatlerine ve yaz saati uygulamasına geçilecek olup hafta içi sabah 08.30, akşam 18.00. Cumartesi günleri sabah 08.30, öğle 13.00 olarak değerlendirilmiştir.