Haber Video : Enes Can ÖZMEN

Emniyet Genel Müdürlüğü yurt genelinde bekçi alımı için 3 bin 250 kişilik kadro açtı. Niğde'de ise ile düşen 15 kişilik bekçi alımı için bin kişinin başvurduğu öğrenildi.

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, "Niğde'yi baz alırsak tüm Türkiye'de başvuru sayısı 100 binlerle ifade ediliyor. TÜİK'in verdiği işsizlik rakamı asla gerçekleri yansıtmadığı bir kez daha kanıtlanmış oluyor" dedi.

CHP Niğde İl Başkanı Erhan, "Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ilde 3.250 mahalle ve çarşı bekçisi alacağı ilanını yaptı. Niğde'ye de 15 kontenjan ayrıldı. Niğde'deki 15 kontenjana bin kişi başvuru yaptı. Niğde'yi baz alırsak tüm Türkiye'de başvuru sayısı 100 binlerle ifade ediliyor. TÜİK'in verdiği işsizlik rakamı asla gerçekleri yansıtmadığı bir kez daha kanıtlanmış oluyor, artık ülkeyi yönetemiyorsunuz hemen seçim, derhal seçim" dedi.

Niğde Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ahmet Sinan Bircan gelen elektrik zamları ve artan maliyetlerden dolayı CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem'e dert yandı.

Ahmet Sinan Bircan;18 yaşından beri prim ödüyoruz dilekçe verdik 2 sene daha bekleyin dediler, ben esnafın başkanı olduğum halde ödeyemiyorum, eleman sayısını yarıya indirdim' dedi.

NESOB BAŞKANI ALİM YEŞİL: "BU ŞEKİLDE GİDERSE KAPATAN ESNAF SAYIMIZ ÇOĞALIR"

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Alim Yeşil, "Artan maliyetlerden sonra esnafın zor durumda. Önümüzdeki aylar daha çok zorlanacak. Esnafın ayakta durabilmesi için desteğe ihtiyacı var. Bu şekilde durumlar devam giderse kapatan esnaf sayımız çoğalır" dedi.

Peynir fiyatları “Çökelek”e yol verdi Peynir fiyatları “Çökelek”e yol verdi

Editör: TE Bilişim