KİRALIK ARAÇLARA SON VERİLDİ
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir;” Bu zamana kadar Niğde Belediyesi olarak, kiralık araçlara son verip bu araçlara ödenen tutarlarla hemşerilerimize farklı alanlarda hizmet verecek 88 yeni araç satın alarak araç parkımıza kazandırdık. Göreve geldiğimizde kiralık araçlar vardı biz bu uygulamaya son verip, kiralama parasına araçları belediyemize kazandırdık. Kiralamak için harcanacak parayı kendi bünyemize kattığımız araçları almak için kullandık.  Geçen senelerde araç kiralama yöntemine son verip leasing yöntemiyle yeni araçların alımını gerçekleştirdik.  Bu yöntemle maliyetini 3 yılda amorti edecek şekilde, aralarında iş makinesi ve özel donanımlı araçların da yer aldığı toplamda 88 tane aracı satın alarak belediyemizin araç filosunu güçlendirdik.  Halihazırda belediyemizde kiralık araç bırakmadık.”

BORÇSUZ BİR BELEDİYEYİZ 
Başkan Özdemir Türkiye’deki en borçsuz belediye olduklarını söyleyerek, borçlanmadan şehre yatırım yaptıklarını söyledi. Başkan Özdemir; “Çok şükür yatırımlarımızı yapıyoruz. Borçlanmadan şehrimize yatırım yapıp, şehrimizin geleceğe güvenle bakmasını sağlıyoruz. Maliye ve SGK dahil ne devlete ne de özel sektöre borcumuz yok. Çalışma arkadaşlarıma bu vesile ile teşekkür ediyorum. “Dedi.

Niğde Belediyesi  İlk Meclis Toplantısını Yaptı Niğde Belediyesi İlk Meclis Toplantısını Yaptı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNE ÖRNEK OLDUK 
Yaptıkları çalışmaların büyükşehirler tarafından örnek alındığını söyleyen Başkan Özdemir; “Leasing yöntemini Türkiye’de ilk kullanan belediyelerden bir tanesiyiz. Daha önce SCADA sistemi ile tasarruftan kar paylaşım modelini yapmıştık. Daha sonra bu kullandığımız model örnek alınarak yönetmeliklerde yazmaya başladı. Böylelikle Türkiye’deki büyükşehir belediyelerine örnek olduk.  Çok büyük projeler yapmaya devam ediyoruz. Şehrimizin geleceği için çocuklarımızın geleceği için çalışmaya devam ediyoruz. Niğde’ye kazandırdığımız bu önemli yatırımlar için başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve çalışma arkadaşlarımıza hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. “Dedi.