Aksaray'daki özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde görev yapan hemşire Saliha Tuncel, iddiaya göre, önceki gün erkek arkadaşı H.İ.A.’nın 7. kattaki evinin balkonundan atlayarak yaşamına son vermişti.

Haber : Enes Can Özmen

Aksaray Emniyet Müdürlüğü'nün olayla ilgili başlattığı soruşturma devam ederken Saliha Tuncel’in cenazesi bugün memleketi Niğde'nin Bor ilçesinde toprağa verildi.

Yaban keçisi avlayan 1 kişiye 311 bin 522 lira para cezası Yaban keçisi avlayan 1 kişiye 311 bin 522 lira para cezası

"ÇOCUĞUM, AKLI BAŞINDA BİR ÇOCUK, KENDİNİ ATACAK BİR YAPIDA ÇOCUK DEĞİL"

Saliha Tuncel’in babası Selim Tuncel, şunları söyledi:

"Bir olay yaşıyorlar, ben de bilmiyorum. Sonra hastanenin sahibi ve eşi, benim kızımın evine geliyorlar. Benim kızımın yatak odasına kadar giriyorlar. Orada ne oldu bilmiyorum, sonra hastaneye gitmişler. Hastanede benim kızıma nasıl resim gösterdilerse H.İ.A. ile resimlerini bütün hastaneye ifşa etmişler çocuğumun. Çocuğum o gün çıkışını almış, istifa etmiş. En son uzman doktor H.İ.A.'nın, görüşmek için evine gidiyor. Evinde ne oluyor ne bitiyor, hiçbir bilgimiz yok. Çocuğum, aklı başında bir çocuk, kendini atacak bir yapıda çocuk değil. Karşı tarafa 'çocuğumu attılar' diyemem ama yedinci kattan hangi cesaretle kim atlar? Bana göre, bir baba olarak önce, bu bir kadın cinayeti. Koskoca insanlar, 25 yaşındaki çocukla mı uğraşıyorlar? Hastanede resimleri niye ifşa ediliyor, evine tecavüz ediliyor? Benim kızın evine gelmişler, benim kız da korkusundan arkadaşına anlatıyor. Arkadaşı 'Polise git' demiş, kızım da 'İstifa edeceğim zaten, gerek yok' demiş. Hastaneye gidiyor, benim kızımı ifşa ediyorlar resimlerle. Artık nasıl resim, ben de bilmiyorum, biliyorum desem yalan söylerim."

NİĞDE BAROSU TAKİPÇİ OLACAK

Niğde Barosundan yapılan açıklama da; "Saliha Tuncel’in Aksaray’da bir apartmanın 7. Kattından sebebi bilinmeyen bir sebepten ötürü düşmesi sonucu hayatını kaybetmesi olayının acısını yüreğimizde taşıyoruz. Hayatının baharında aramızdan ayrılan ve henüz 25 yaşında olan hemşehrimiz Saliha Tuncel’ in acısı hepimizin kanayan yarasıdır. Biz Niğde Barosu ve Niğde Barosu Kadın Hakları Komisyonu olarak adaletin tecelli etmesi için Saliha Tuncel’in şüpheli ölümünün yakından takipçisi olacağımızı kamuoyuyla paylaşıyor, acılı ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz" denildi. 
 

Editör: Enes Can Ozman