Niğde Belediyesi, mahkumların tahliye sonrası istihdam edilebilmelerine katkı sağlamak amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile “Mesleki Eğitim Protokolü” imzaladı. 

NÖHÜ’de 2 bin 99 öğrenci mezuniyet için kep attı NÖHÜ’de 2 bin 99 öğrenci mezuniyet için kep attı

FORKLİFT OPERATÖRLÜĞÜ KURSU
Protokol kapsamında, mahkumlara ilk olarak “Forklift Operatörlüğü Kursu” verilecek. İlerleyen zamanlarda mahkumlara yönelik farklı branşlarda da mesleki eğitim kursları düzenlenecek. Kursları başarıyla tamamlayan mahkumlara belgeleri verilecek. 

İSTİHDAMA KATKI 
Mahkumların toplumsal uyumlarına katkı sağlamak ve alacakları belgeler ile meslek sahibi olarak istihdam edilebilmeleri amacıyla hazırlanan protokole Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren ve Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar imza attı. 
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladıkları protokolün, mahkumların meslek sahibi olmaları ve tahliyelerinin ardından istihdama katılmalarının sağlanması açısından önemli olduğunu belirtti.

FARKLI BRANŞLARDA KURSLAR VERİLECEK 
İlk olarak mahkumlara yönelik Forklift Operatörlüğü kursu verileceğini anlatan Başkan Özdemir, ilerleyen zamanlarda farklı branşlarda da kurslar verileceğini, kursları başarıyla tamamlayan mahkumların ise belge alacağını ifade etti. 
Başkan Özdemir, Niğde Belediyesinin sosyal, kültürel, sportif etkinliklerinin yanı sıra toplumsal konulardaki önemli projelerin içinde yer almaya devam edeceğini de sözlerine ekledi. 

Editör: Selim GÖKEL