Niğde Devlet Hastanesi'nin bazı bölümlerinin çatısının aktığı ve bu konuda yapılan sosyal medya paylaşımları üzerine Hastane Başkehimi Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya bir açıklama yaptı. 

Açıklama aynen aşağıdadir. 

Yıllardır mevcut hastane çatımızın olmaması ve yağan yağmur sonrası belirli yerlerde yaşanan akıntılar sonrası yapılan değerlendirmelerde poliüretan kaplama çalışmaları yapılması kararı alınmış bu işlem uygulanmaya başlanmıştır. En üst kattaki kaplamalar, kum ve çakılların poliüretan işlemi yapılması için çıkartılmış ve uygulama yapılırken ilimizde yaşanan yoğun yağıştan dolayı hastanemizin sadece belirli yerlerinde akıntı olması üzerine hastanemizde ki işleyiş aksamayacak şekilde ilgili servis boşaltılmıştır. En kısa sürede bu işlemler tamamlanarak yağış sonrası oluşan bu akıntıların önüne geçmiş olunacaktır. Ayrıca yapımı devam eden hastanemizin projede olmayan çatı işlemi için çalışmalarımız devam etmektedir. 
Kamuoyuna duyurulur. 

Niğde Üniversitesi tıp fakültesi ilk uzman doktorunu mezun etti Niğde Üniversitesi tıp fakültesi ilk uzman doktorunu mezun etti

Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya - Başhekim

Editör: Selim GÖKEL