Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, tamamında donanımlı personel ve araç gereçleri ile sivrisinek, ergin, karasinek, larva, fare ve diğer zararlı haşere gruplarına karşı ilaçlama çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. İlaçlama konusunda doğal hayat ve biyolojik dengeyi göz ardı etmeden hareket eden ekipler, haşerelerin üreme alanlarında Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ilaçlar ile bilimsel programlar doğrultusunda uygulamalar yapıyor.

MÜCADELE YIL BOYUNCA DEVAM EDİYOR 
Yılın 12 ayı boyunca sivrisinek ve haşere ile mücadele çalışmalarını sürdüren Niğde Belediyesi, yaz aylarında ise çalışmalarını arttırarak devam ettiriyor. Belediye ekipleri il genelinde yıl boyunca yürüttüğü çalışmalarla popülasyonu azaltarak daha rahat bir alan sağlamaya çalışıyor.

Niğde’de 19 Mayıs coşkuyla kutlandı Niğde’de 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

HALK SAĞLIĞINI KORUYORUZ
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Haşere ve sivrisineklere karşı 7/24 mücadeleye devam ediyoruz. Fazla yağışlar sonrasında artan haşerelerin sorun olmaması, mağduriyet yaşanmaması için ekiplerimiz sahadalar. Halk sağlığını ve huzurunu tehdit eden haşerelere karşı ekiplerimizle 12 ay boyunca düzenli olarak ilaçlama çalışmaları sürdürüyoruz.” Dedi.